http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ورود bank icbc بزرگترین بانک جهان به ایران

ورود bank icbc بزرگترین بانک جهان به ایران

بانک های با سطح و ارزش بالا برای ایجاد روابط با ایران اعلام آمادگی کرده اند؛ حتی بانک «ICBC» چین نیز به عنوان بزرگ ترین بانک دنیا مذاکرات زیادی برای این روابط داشته است.
شبکه بانکی ایران در ١٠ سالی که گذشت همه ظرفیت های قانونی بین المللی خود را برای ارتباط با جهان از دست داده بود. کارگزاران حاضر به خدمات دهی به بانک های ایرانی نبودند و جریمه های بسیار سنگین در انتظار هر نوع سرویس دهی به ایران است. سوییفت ایران را از مدار ارتباطی اش خارج کرد و ایران توان گشایش هیچ نوع ال سی در جای جای جهان نداشت. حالا برجام فرصتی را برای ایران فراهم کرده تا شبکه بانکی جهانی ارتباطاتش را با ایران از سرگیرد.
پس از ماجرای بسته شدن پرونده «PMD»، استقبال بانک های خارجی برای ورود به ایران و ایجاد روابط بانکی شدت گرفت. به گونه ای که در این مدت هیات بانک مرکزی ایران با مقام های عالی بانکی کشورهای زیادی از جمله ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان ، ژاپن، سوئد، دانمارک و الجزایر مذاکراتی داشت و هیات هایی از ایران هم به کشورهای دیگر سفر کرد. در دوران تحریم نه تنها بانک ها ترجیح می دادند که ریسک روابط با بانک های ایرانی را نپذیرند، بلکه اگر هم بانکی وارد می شد در سایز بسیار کوچک بود که اگر دچار مشکل می شد چندان ضرری برای کشورش نداشته باشد.
حالا یعقویی، مدیرکل بین الملل بانک مرکزی به ایسنا خبر داده که بانک های با سطح و ارزش بالا برای ایجاد روابط با ایران اعلام آمادگی کرده اند؛ حتی بانک «ICBC» چین نیز به عنوان بزرگ ترین بانک دنیا مذاکرات زیادی برای این روابط داشته است. آنطور که یعقویی گفته اوایل شروع مذاکرات هسته ای زمانی که بانک های مختلف خارجی به ایران سفر می کردند سایز کوچکی داشتند و در حد یک بانک ١٠ تا ٢٠ میلیون دلاری بودند. هرچند پیش از این مذاکرات و در دولت گذشته، در عمل بانکی برای مذاکره حاضر نمی شد یا کشورها گاهی بانک هایی با ارزش سه تا چهار میلیون دلار می فرستاند که اگر در دوران تحریم مشکلی برای آن پیش آمد ضرر زیادی نکرده باشند.
او با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای ما در مذاکرات هسته ای این بود که بانک های بزرگی اکنون برای مذاکره با ایران وارد شده اند، اعلام کرد: در نمونه ای بارز بانک «ICBC» چین، به عنوان بزرگ ترین بانک جهان از نظر صورت های مالی و دارا بودن بزرگ ترین شبکه برای مذاکره به ایران آمد و اکنون با بانک مرکزی ایران پیشنهاد ارایه خدمات در حوزه خزانه داری ارزی، عملیات اعتبار اسنادی و ارایه خدمات فاینانس را مطرح کرده و در این خصوص توافقات خوبی هم به دست آمده است.

منبع: نمناک
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آغاز تحقیقات فدراسیون ایتالیا درباره کتاب ایکاردی
شکست تیم ملی اسکیت هاکی بانوان ایران برابر چین
سعداوی: استقلال و فولاد تا اینجا شباهت های زیادی داشتند
شیرخوار در خواب چه مشاهده می کند؟
ناسا در انهدام مریخ نشین قاره اروپا دست داشت
شیوه تهیه ۵ دلپذیر پروتئین لذیذ (۲ عکس)
فیلم تایم لپس گل جسد / رسانه عکس و تصویری وی عبور – دانلود و پخش
ویدیو فیلم تونل ها و سنگرهای زیرزمینی گروه داعش در موصل / دریافت کلیپ
المپیاد درون مدرسه‌ای در خوزستان
«تفنگدار تنها» به شبکه تماشا رسید
ایران ـ عربستان؛ جبران خاطره تلخ ۲۰۰۲ در بحرین
«هاچ زنبور عسل» مهمان شبکه کودک شد
خریداری 500فروند هواپیما
حکم قصاص برای مأمور سد معبر و قاتل دست‌فروش در تهران
کاظم زاده نماینده ایلام خطاب به یکی از مدیران وزارت کشاورزی: تو غلط کردی به مردم ایلام اهانت کردی!
نحوه تهیه املت عدس
پورنوگرافی در زندگی زناشویی چیست؟
قاتل بخشیده شده دوباره دست به قتل زد (+عکس)
استخدام شرکت آریا سازه
استخدام مشاور فروش خانم در فروشگاه بی بی کیش
تبلیغات