http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

10 دقیقه تا سلامتی

10 دقیقه تا سلامتی

10 دقیقه تا سلامتیمطالعات اخیر نشان می دهد که تنها 70 دقیقه در هفته که معادل 10 دقیقه در روز می شود لازم است تا احتمال بروز انواع بیماری های جدی را کاهش دهید و کیفیت زندگی خود را ارتقا بخشید.

بدن انسان به طور موثری حتی به کوچکترین حرکت و تحرکی پاسخ مثبت می دهد. این تغییر را می توانید در اندازه دور کمر ملاحظه کنید. مقیاسی که ارتباط اساسی با چربی شکمی دارد.
 
حال تصور کنید که تنها 10 دقیقه در روز می تواند تغییر اساسی در این کمیت حساس ایجاد کند. این حقیقت می تواند برای خیلی از افراد کم تحرک مایه خرسندی شود.

نیازی به انجام دو ماراتون یا ورزش های سنگینی از این مدل نیست. فقط کافی است که کمی قدم بزنید یا برای خرید با دوچرخه از منزل خارج شوید . همان طور که ملاحظه می کنید این ها تغییرات کوچک اما با نتایج چشمگیر است.

یکی از موانع بزرگ در همان شروع جاده ایجاد تناسب اندام این تصور است که " اگر نتوانم یک دونده ماراتون باشم پس چرا خودم را به زحمت بیاندازم". همین تفکر باعث می شود که قبل از شروع برای هر اقدامی ناامید شویم. اما باید بدانیم که هر کاری بهتر است از اینکه بی تحرک و ثابت بنشینیم.

برای مثال باید گفت که حتی تقلایی کوتاه مدت می تواند تاثیر اساسی بر چگونگی متابولیز قند خون به مدت 72 ساعت خواهد داشت. این تاثیر نقش اساسی در کنترل بیماری دیابت یا سایر بیماری های مزمن دارد.
 
پیاده روی به مدت کم در روز شاید تاثیر اساسی روی تغییر وزن نداشته باشد، اما احتمال بروز بیماری قلبی، اضطراب، دیابت و سایر بیمار یهای مزمن دیگر را کاهش می دهد.

یکی از بهترین گام برای شروع این اقدام بزرگ خریدن یک دستگاه مسافت شمار است. دستگاهی که بتواند قدم های شما را بشمارد.

گفته می شود که 7000 تا 8000 گام در روز می تواند منجر به کاهش خطر بروز انواع بیماری ها شود. با خرید این دستگاه می توانید تعداد گام های روزانه خود را محاسبه کنید و مقدار آن را به سطح ایده آل و هدف برسانید.
 
لازم به گفتن نیست که برای افزایش تعداد گام ها لازم است که تغییراتی کوچک در سبک زندگی خود ایجاد کنید. مثلا اگر همیشه برای خرید از ماشین استفاده می کردید، بهتر است کلید ماشین را کنار گذاشته و پای پیاده اقدام به خرید کنید.

باور کنید که لذت این نوع خرید هزار برابر بیشتر از حالتی است که با عجله از خانه خارج شده و در حالیکه تنهای پای خود را روی پدال ماشین قرار داده اید در جستجوی محلی برای پارک ماشین هم باشید و در عین حال بخواهید فروشگاه دلخواه خود را نیز بیابید.
 
کمی از سرعت برنامه های سردرگم خود بکاهید و آرام و مطمئن گام بردارید. تاثیر شگفت آن را در کوتاه مدت ملاحظه خواهید کرد.
 
منبع: سلامت نیوز

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مافیا با خوراک مردم چه می‌کند؟
سیگار کشیدن علی انصاریان + عکس
40 شهر جذاب برای میلیاردرهای جهان
ماه تولد و صفات اخلاقی و رفتاری
از 5 برنامه پرمخاطب تلویزیون چه خبر؟
حضور دو شخصیت دیگر در فیلم Avengers: Infinity War تایید شد
امام موسی صدر چطور سنگ بنای حزب‌الله را گذاشت؟/حضور شیعیان در لبنان و زندگی در «کمربند فلاکت»!
استخدام بازاریاب تلفنی جهت کار در یک شرکت معتبر
افشاگری پرستو صالحی درباره دریافت پول برای مراسم ها
مدل های زیبا مبل ال – L شکل 2016 – 95
کیفیت آب تهران شگفت‌انگیز است
با روشی ساده آویز گل داوودی بسیار زیبا بسازید (عکس)
حمله خونین به کاخ سعودی +عکس
آنجلینا جولی و برد پیت کاخ گرانقیمت شان را می فروشند! عکس کاخ شان در فرانسه
افسرده هستید سوار این تاکسی ها شوید+تصاویر
استخدام قناد ماهر و با تجربه خانم یا آقا در کرمانشاه
اروپایی ها اموال بانک صادرات را آزاد کردند
دستکش های زمستانی شیک مردانه 2016 – مد سال
وضعیت شیوع هپاتیت در کشور/ ساخت واکسن هپاتیت A
با این غذاهای پاییزی سالم بمانید
تبلیغات