جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)


در منطقه سور در شهر دیاربکر ترکیه از 2 دسامبر سال گذشته میلادی حکومت نظامی برقرار است.

اوضاع مناطق کردنشین در شرق و جنوب شرق ترکیه به ویژه در استان های دیاربکر وشرناک همچنان بحرانی است و درگیری های گاه و بیگاه بین نیروهای دولتی و گروه های نظامی کرد در هفته های اخیر که دهها کشته و زخمی برجا گذاشته است، همچنان ادامه دارد.

به گزارش عصر ایران شهر دیاربکر به عنوان بزرگ ترین و پرچمعیت ترین شهر کرد نشین ترکیه کانون این درگیری هاست و در برخی از مناطق این شهرتانک ها و نفربرهای زرهی ارتش ترکیه جولان می دهند.

محله سور در شهر دیاربکر متشنج ترین منطقه در ماه های اخیر بوده است و در پی درگیریها در این منطقه هفته ها حکومت نظامی برقرار بوده است. در این منطقه از 2 دسامبر سال گذشته میلادی (50 روز پیش) حکومت نظامی دایر است.

دولت ترکیه می گوید در این منطقه نیروهای مسلح پ.ک.ک حضور دارند و با جاگیری در بین غیر نظامیان و با استفاده از انواع سلاح های سنگین و سبک نیروهای دولتی را هدف قرار می دهند.

منتقدان حکومت ترکیه نیز بر تلفات غیر نظامی عملیات های ترکیه در این منطقه دست گذاشته و از دولت آنکارا خواسته اند هر چه سریع تر به عملیات نظامی خود در این منطقه خاتمه دهد.

در جدید ترین تحولات منطقه سور ، دیروز تانک و نفربرهای زرهی که در هفته های گذشته در ورودی محله موضع گرفته بودند وارد منطقه شده و در خیابان های این محله از شهر دیاربکر جولان دادند.

تصاویر زیر حضور تانک و نفربرهای زرهی ارتش ترکیه را داخل کوچه ها و خیابان های منطقه سور در شهر دیاربکر نشان می دهد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال