سکونت طوائف ۱۶ استان کشور در ملارد /عدم درگیری فرقه ای در ملارد


مجتب شاهقلیان در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص عمده ترین دستور کارهای معاونت سیاسی -اجتماعی فرمانداری ملارد در عرصه اقوام، مذاهب و اتباع در این شهرستان اظهار داشت: در مکانیزم و چارچوب اداری نیز کمیسیون اقوام و مذاهب، مسائل مرتبط با این حوزه را با دقت نظر بسیار رصد می کند و در صورت لزوم برخوردهای مقتضی در این خصوص انجام خواهد شد.

معاون سیاسی- اجتماعی فرمانداری ملارد در ارتباط با میزان تعدد اتباع ساکن در شهرستان عنوان کرد: بنا به دلایل و ملاحظات امنیتی، آمار و ارقام دقیقی در این خصوص وجود ندارد و در سر شماری نفوس و مسکن نیز آمار این حوزه حذف می شود.

شاهقلیان افزود: بصورت تخمینی می توان گمانه زنی هایی در این خصوص داشت که طرح آن ضرورتی ندارد، اما در مجموع می توانیم بگوییم، اقوام و طوایف متعددی از ۱۶ استان کشور در این شهرستان مهاجرپذیر ساکن هستند.

معاون فرماندار ملارد گفت:به نظر بنده تنوع اقوام و عقاید، فرصتی بالقوه و ویژه است که زیبایی خاصی از همزیستی اقوام ایرانی را به تصویر می کشد.

وی افزود: بطور طبیعی در مراودات و تعاملات این خرده فرهنگ ها ممکن است بعضا تعارضاتی نیز ایجاد شود اما هدف ما بر تقویت و افزایش همسویی و وحدت حداکثری در این گروه ها استوار است.

شاهقلیان عنوان  کرد: عمده اهل سنتی که در شهرستان ملارد ساکن هستند، شامل مهاجران افغانستانی می شود و در مجموع می توان گفت سیاست نظام در این خصوص بر طرد اتباع غیر مجاز و مدیریت اتباع مجاز متمرکز است.

معاون فرماندار ملارد گفت: تلاش می شود در دایره تعریف شده و قانونمند نظام، مراسم مذهبی اهل سنت همچون نماز عید قربان و نماز عید فطر که از جایگاه والایی نیز برخوردار است، برگزار شود.

وی یادآور شد: با وجود خرده فرهنگ های متکثر، درگیری فرقه ای و مذهبی خاصی در این شهرستان وجود ندارد و همواره سعی می شود در چارچوب قانون، تعامل حداکثری حاصل شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال