http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آسیب دیدگی های متداول و مهم ورزشی

آسیب دیدگی های متداول و مهم ورزشی

در هـر ورزشـی باید انتظار آسیب ها، جراحت ها و خطرات احتمالی آن را داشـتـه بـــاشید، به خصوص در ورزش های گـروهی. هـر ورزشـی کـه طـبـق آمــار در هر 1000 ساعت بیـش از 5 آسـیـب داشته باشد، جزء ورزش های پرخطر با درصـد آسیـب بـالا به شـمار مـی رود.

مهمترین آسیب های ورزشی شامل پارگی تاندون آشیل، درد زانو و آسیب لیگامنت ها، شکستگی شانه، شکستگی ترقوه و گرفتگی عضلات هستند. بنابراین در اینجا رایج ترین آسیب های ورزشی به طور خلاصه که نیاز به توجه در امر درمان مناسب دارد بیان می شوند که برخی از این آسیب ها در خانه درمان می شوند و برخی احتیاج به معاینه پزشک دارند.

مهمترین آسیب های ورزشی ، آسیب ورزش ، آسیب دیدگی های ورزشی

پارگی تاندون آشیل

 گفتن علت دقیق پارگی سخت است ولی می تواند بدون هشدار خطر یا به دنبال یک التهاب تاندون ناگهانی اتفاق بیافتد. به نظر می رسد که عضلات پشت پای ضعیف ممکن است در ایجاد این مشکل سهیم باشد.

 اگر عضلات ضعیف خسته هم شوند ممکن است سفت تر و کوتاه تر شوند. بنابراین استفاده بیش از حد می تواند منجر به خستگی عضلانی شود که این خستگی و کوتاهی عضله پشت ساق باعث کوتاه تر و سفت تر شدن آن می شود که در نتیجه این سفتی به همراه فشار و استرس روی تاندون آشیل منجر به پارگی می شود.

  

شکستگی ترقوه و درمانش

 در یک راستا قرار دادن استخوان ها نخستین صف از درمان است. یعنی می توان در یک وضعیت صحیح التیام داد. براین اساس بهبودی در حالی رخ می دهد که استخوان ترقوه و بازو توسط قلاب در جای خود قرار گیرد. بنابراین درمان جراحی در بعضی موارد لازم است مثلاً اگر استخوانها به شدت جابه جا شده باشند یا یک ورزشکار نگران بازگشت سریع به ورزش باشد.

مهمترین آسیب های ورزشی ، آسیب دیدگی های ورزشی ، ورزش

شکستگی شانه

 شکستگی شانه نوعاً به شکستگی کلی یا جزیی یا استخوان ترقوه یا استخوان بازو اشاره دارد. به طور کلی یک آسیب ضربه ای مانند سقوط یا ضربه به شانه وجود دارد که درد و ناتوانی در بالا بردن باز و نشانه ای از شکستگی شانه است. 

بنابراین درد ممکن است شدید و همراه با سرخی و کبودی باشد. برخی شکستگی ها آشکار هستند و استخوانهای شانه ممکن است از جای خود در رفته باشند که تشخیص دقیق شدت آسیب با اشعه ایکس انجام می شود. 

اگر شما انقباض عضله داشتید این امر می تواند خطرناک باشد. در برخی موارد یک عضله ممکن است خیلی شدید گرفته شود که منجر به کبودی روی پوست شود. اکثر گرفتگی ها و اسپاسم های عضله انقباضات غیر ارادی هستند.

یک گرفتگی عضله جدی خود به خود رها نمی شود و نیاز به کشش دستی برای کمک کردن به ریکلس و کشیدن عضله کوتاه شده دارد. انقباض ها و گرفتگی ها می توانند خفیف یا خطرناک باشند. به طوریکه آنها می توانند در هر عضله اسکتی اتفاق بیافتند.

گرفتگی در پا ،کف پا و عضلاتی که از روی دو مفصل عبور می کنند شایع تر است. گرفتگی ها می توانند بخشی از یک عضله یا همه عضلات در یک گروه را درگیر کنند.

درد و آسیب های زانو در ورزشکاران بسیار رایج هست. به منظور درمان - دانستن دلیل درد زانو مهم هست تا بتوان یک ارزیابی و تشخیص مناسب داشته باشیم. صدمات لیگامنت زانو در ورزش هایی که نیاز به توقف و شروع یا تغییر جهت های سریع دارند بسیار رایج هست. این نیروهای زیاد بر روی زانو منجر به پارگی لیگامنت ها می شود.

به گزارش stopsportsinjuries، براین اساس رباط صلیبی و رباط میانی اغلب بیشتر از همه آسیب می بیند. اما رباط صلیبی خلفی و رباط جانبی داخلی می تواند آسیب ببیند.

پیشگیری بهترین درمان است

 اکثر آسیب دیدگی های ورزشی به خاطر گرم نکردن صحیح و انجام حرکات کششی به طریقی نادرست قبل از ورزش کردن است. بالا بردن ناگهانی شدت ورزش هم می تواند به شما صدمه بزند. از این رو بهترین راه پیشگیری انجام حرکات صحیح کششی قبل و پس از ورزش و افزایش شدت ورزش به تناسب مهارت ها و تجاربتان در آن ورزش میباشد.

منبع: نمناک
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کمپانی‌های ریزر و نیکون کنترلر حرفه‌ای برای پلی استیشن 4 معرفی کردند
مهاجرت یک ملی پوش به خارج از کشور
استخدام بازاریاب با حقوق ثابت ۲ میلیون،پورسانت،بیمه،پاداش
کیلیپ فیلم بانوی مسیحی در راه پیمایی اربعین +( آپارات ) پخش
آنونس فیلم استرداد ۱۳۹۰ ( آپارات )
علتهای کبودی زیر چشم کدام است؟ (۲ عکس)
ویدیو رمانتیک عاطفی مهدی احمدوند HD ( آپارات )
ویدیو فیلم پرومو اپیزود ۵ فصل ۵ سریال تلوزیونی Arrow ( آپارات )
استخدام رستوران شهرام در تبریز
استخدام کاردان سخت افزار و نرم افزار در تهران
استخدام نیروی خدماتی خانم در قم
استخدام تعدادی تکنسین نصب وایرلس در تهران
استخدام کارشناس خانم جهت امور بازرگانی و خرید در اصفهان
فیلم مانور کمک و نجات با حضور بسیج علم یاد گیری در مدارس ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم عکس العمل به قسمت۱ فصل۷ سریال تلوزیونی مردگان متحرک +( آپارات ) پخش
عکس العمل دلچسب حظور آقا عنکبوتی در فیلم Capitan America / دریافت کلیپ
کلیپ فیلم ویدیو پشقاب پرنده ۱۰۰% حقیقی درلندن دلهرآور ویکم ترسناکه
کلیپ فیلم سیستم فلت بد اسمارت کالر با قابلیت چاپ روی انواع مختلف سطوح
خودکشی تلخ دو دختر از روی پل در دزفول ! (تصاویر)
سوپرایز هیلاری کلینتون به مناسبت تولد 69 سالگی‌اش + تصاویر
تبلیغات