محسن یحیوی: همه نمایندگان در مجالس اول تا پنجم اصولگرا بودند/ غفاری: هیچوقت اصولگرا نبودم


نماینده ادوار مجلس گفت: گفته می شود که مجلس اول قوی ترین مجلس بوده، درست است امابه این دلیل نبود که شورای نگهبان نداشتیم، بلکه چون فضا انقلابی بود و چهره های انقلابی شناخته شده حضور داشتند.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم رونمایی از کتاب بازیگران و بازیگردانان مجلس که به همت گروه وبسایت تاریخ ایرانی در محل روزنامه اطلاعات برگزاری شد. در این مراسم محسن یحیوی به عنوان نماینده مجلس چهارم سخن گفت. او در ابتدا به کتاب بازیگران و بازیگردانان مجلس اشاره کرد و گفت: وقایع نگری بدون دخالت مهم است. در موضوع جنگ هم باید همین می شد. ما اعتقاد داریم که انقلاب ما بر اساس دین اسلام است. به فتح خرمشهر اشاره کنم. در آن زمان من در سلول بعثی ها بودم. ما توانستیم با 1500 نفر، 15هزار نفر اسیر بگیریم. در فتح خرمشهر نفرات ما یک به 10 بود اما پیروز شدیم. این آیات در قرآن هست و در انقلاب ما محقق شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس عصاره ملت است تصریح کرد: یعنی ما با توجه به حضور هر دوره نمایندگان در مجلس می توانیم دیدگاه ملت را ارزیابی کنیم. اشاره کردند که مجلس اول قوی ترین مجلس بوده، این به این دلیل نبود که شورای نگهبان نداشتیم، بلکه چون فضا انقلابی است و چهره های انقلابی شناخته شده هستند.

یحیوی تاکید کرد: اگر شورای نگهبان نداشته باشیم، مجلسی که تشکیل می شود، حافظ منافع کشور و انقلاب نخواهد بود. با توجه به ترکیب نمایندگانی که در این کتاب آمده است، نشان می دهد که در هر برهه از زمان مردم چگونه فکر می کردند. تا مجلس پنجم مجالس اصولگرا بودند.

در واکنش به این سخن، هادی غفاری که نماینده مجلس اول بود، گفت: من هیچوقت اصولگرا نبودم. و یحیوی پاسخ داد: الحمدالله، البته اسم مهم نیست. مهم این است که چه کسانی به اصول انقلاب پایبند هستند.

یحیوی سپس از مجلس ششم انتقاد کرد و و آن را تجلی دیدگاه های مردم از انقلاب ندانست و گفت: بعد از تشکیل مجلس ششم، اباهه گری ها و دین ستیزی ها شروع شد، با تحصن ها می خواستند کشور را دست دشمن بدهند و حتی اقلیت ها با آن موافق نبودند و برای همین مجلس هفتم شکل گرفت.

وی گفت: آنقدر موضع گیریها در مجلس ششم غلیظ بود که دست اندرکاران آن الان می گویند ما نمی خواهیم مجلس ششم را شکل بدهیم.

وی دادمه داد: مجالس هفتم و هشتم اصولگرا بودند. اما انحرافی ها می خواستند در مجلس نهم حضور پیدا کنند، از این رو نزدیکان رئیس جمهوری قبل وارد میدان شدند. آنها می گفتند با امام زمان در ارتباط هستند و هر کاری می خواستند می کردند. خیلی کارها کردند، مثلا یارانه ها که باید 50درصد به دهک ها تا دهک هفتم داده شود، ایشان 100 درصدش را به مردم داد و حتی از بانک ها قرض کرد.

یحیوی ادامه داد: احمدی نژاد به استاندارهایش تاکید کرده بود که آنهایی که اینها می خواهند باید رای بیاورند اما اتفاقاتی نظیر ماجرای وزیر اطلاعات و خانه نشینی 11 روزه و تمرد عملی از سخنان رهبری باعث شد که سخنرانی ها بی اثر شوند و نتوانند کاری که می خواهند پیش ببرد.

وی تاکید کرد: در نتیجه مجلس نهم هم اصولگرا شد. این روند نشان می دهد که نظر مردم همچنان عوض نشده و ان شاءالله مجلس دهم نیز همین گونه خواهد بود.

در پایان سخنان یحیوی، غفاری رو به او گفت: خوب بود به 180 نفری که از رحیمی پول گرفتند هم اشاره ای می کردید.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال