http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

محسن یحیوی: همه نمایندگان در مجالس اول تا پنجم اصولگرا بودند/ غفاری: هیچوقت اصولگرا نبودم

محسن یحیوی: همه نمایندگان در مجالس اول تا پنجم اصولگرا بودند/ غفاری: هیچوقت اصولگرا نبودم

نماینده ادوار مجلس گفت: گفته می شود که مجلس اول قوی ترین مجلس بوده، درست است امابه این دلیل نبود که شورای نگهبان نداشتیم، بلکه چون فضا انقلابی بود و چهره های انقلابی شناخته شده حضور داشتند.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم رونمایی از کتاب بازیگران و بازیگردانان مجلس که به همت گروه وبسایت تاریخ ایرانی در محل روزنامه اطلاعات برگزاری شد. در این مراسم محسن یحیوی به عنوان نماینده مجلس چهارم سخن گفت. او در ابتدا به کتاب بازیگران و بازیگردانان مجلس اشاره کرد و گفت: وقایع نگری بدون دخالت مهم است. در موضوع جنگ هم باید همین می شد. ما اعتقاد داریم که انقلاب ما بر اساس دین اسلام است. به فتح خرمشهر اشاره کنم. در آن زمان من در سلول بعثی ها بودم. ما توانستیم با 1500 نفر، 15هزار نفر اسیر بگیریم. در فتح خرمشهر نفرات ما یک به 10 بود اما پیروز شدیم. این آیات در قرآن هست و در انقلاب ما محقق شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس عصاره ملت است تصریح کرد: یعنی ما با توجه به حضور هر دوره نمایندگان در مجلس می توانیم دیدگاه ملت را ارزیابی کنیم. اشاره کردند که مجلس اول قوی ترین مجلس بوده، این به این دلیل نبود که شورای نگهبان نداشتیم، بلکه چون فضا انقلابی است و چهره های انقلابی شناخته شده هستند.

یحیوی تاکید کرد: اگر شورای نگهبان نداشته باشیم، مجلسی که تشکیل می شود، حافظ منافع کشور و انقلاب نخواهد بود. با توجه به ترکیب نمایندگانی که در این کتاب آمده است، نشان می دهد که در هر برهه از زمان مردم چگونه فکر می کردند. تا مجلس پنجم مجالس اصولگرا بودند.

در واکنش به این سخن، هادی غفاری که نماینده مجلس اول بود، گفت: من هیچوقت اصولگرا نبودم. و یحیوی پاسخ داد: الحمدالله، البته اسم مهم نیست. مهم این است که چه کسانی به اصول انقلاب پایبند هستند.

یحیوی سپس از مجلس ششم انتقاد کرد و و آن را تجلی دیدگاه های مردم از انقلاب ندانست و گفت: بعد از تشکیل مجلس ششم، اباهه گری ها و دین ستیزی ها شروع شد، با تحصن ها می خواستند کشور را دست دشمن بدهند و حتی اقلیت ها با آن موافق نبودند و برای همین مجلس هفتم شکل گرفت.

وی گفت: آنقدر موضع گیریها در مجلس ششم غلیظ بود که دست اندرکاران آن الان می گویند ما نمی خواهیم مجلس ششم را شکل بدهیم.

وی دادمه داد: مجالس هفتم و هشتم اصولگرا بودند. اما انحرافی ها می خواستند در مجلس نهم حضور پیدا کنند، از این رو نزدیکان رئیس جمهوری قبل وارد میدان شدند. آنها می گفتند با امام زمان در ارتباط هستند و هر کاری می خواستند می کردند. خیلی کارها کردند، مثلا یارانه ها که باید 50درصد به دهک ها تا دهک هفتم داده شود، ایشان 100 درصدش را به مردم داد و حتی از بانک ها قرض کرد.

یحیوی ادامه داد: احمدی نژاد به استاندارهایش تاکید کرده بود که آنهایی که اینها می خواهند باید رای بیاورند اما اتفاقاتی نظیر ماجرای وزیر اطلاعات و خانه نشینی 11 روزه و تمرد عملی از سخنان رهبری باعث شد که سخنرانی ها بی اثر شوند و نتوانند کاری که می خواهند پیش ببرد.

وی تاکید کرد: در نتیجه مجلس نهم هم اصولگرا شد. این روند نشان می دهد که نظر مردم همچنان عوض نشده و ان شاءالله مجلس دهم نیز همین گونه خواهد بود.

در پایان سخنان یحیوی، غفاری رو به او گفت: خوب بود به 180 نفری که از رحیمی پول گرفتند هم اشاره ای می کردید.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
زهرا نعمتی در یک پادگان نظامی +عکس
خواننده جنجالی پس از انجام 300 جراحی زیبایی درگذشت + عکس چهره عجیب وی
1504 نجومی‌بگیر در کشور/ حقوق 238 میلیونی یک پزشک/ دیدار مجدد فائزه هاشمی با بهائیان/ تجهیز 258 میلیونی دفتر مدیرعامل بیمه/ خداحافظی نکردن روحانی با وزرای مستعفی/ سرمایه‌گذاری سعودی‌ها در نیروگاه ایرانی
استخدام پخش موادغذایی شاهسوند استان قم
دیدار قد کوتاهترین زن ایرانی با رئیس جمهور + عکس
شب نشینی بیرانوند و چند بازیکن جوان پرسپولیس +عکس
سارقی که مزدا ۳ را در ۳۰ ثانیه می‌دزدد!
رانندگی در حالت مستی باعث قتل شد +عکس
فیلم Rogue One: A Star Wars Story در بریتانیا کمی زودتر اکران خواهد شد
مسئولین جواب نگو
استخدام با مدرک مامایی، هوشبری، اتاق عمل و بهیاری
فضای شاد و انرژی بخش داخل تاکسی ! + تصاویر
پشت پرده استعفای علی جنتی و فشارهایی از سوی آیت‌الله جنتی
پرداخت وام۱۰میلیونی برای خرید دوچرخه
محدوده دید انسان در سرعت های مختلف +عکس
اخبار منتشر شده درباره تشکیل پرونده برای سعید طوسی / واکنش های جامعه قرآنی و افکار عمومی
برداشت اولین محصول زعفران در سایت شماره 2 دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه
استخدام اپراتور CNC و نجار در قم
گالری انواع مدل لباس ورزشی فوتبال مردانه و پسرانه ۲۰۱۷ – ۹۶
بازار داغ اجاره خودروهای لوکس
تبلیغات