نصیرزاده:داستان ریاست فدراسیون شبیه ۴ سال پیش است؛ چطور آن زمان نقد و مصاحبه‌ای نبود؟!


وبسایت رسمی برنامه نود - مسئول کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال گفت: هیچ ماده ای در اساسنامه چنین توصیه‌ای را توجیه نمی‌کند و اصلاً فردی به نام سرپرست فدراسیون در اساسنامه وجود ندارد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، هوشنگ نصیرزاده در مورد این موضوع اینکه آیا علی کفاشیان پس از پایان دوران ریاستش در فدراسیون فوتبال می‌تواند همچنان با عنوان رئیس به کار خود ادامه دهد یا سرپرست جدید به همین منظور انتخاب خواهد شد گفت: هیچ ماده‌ای در اساسنامه سرپرستی را توجیه نمی‌کند.

وی با اشاره به مباحث رسانه‌ای که این روزها در خصوص سرپرستی برای فدراسیون فوتبال وجود دارد، ادامه داد: هیچ ماده ای در اساسنامه چنین توصیه‌ای را توجیه نمی‌کند و اصلاً فردی به نام سرپرست فدراسیون در اساسنامه وجود ندارد. شاید هم خلأ قانونی که در این مورد در اساسنامه وجود دارد باعث شده است تا دوستان از این موضوع تفسیرهای شخصی داشته باشند.

نصیرزاده گفت: در اساسنامه پیش‌بینی شده است که در صورت غیبت، فوت یا برکناری رئیس، نایب‌رئیس اول فدراسیون که در حال حاضر اسلامیان است این تشکیلات را تا زمان برگزاری مجمع بعدی اداره کند و چیزی به نام سرپرست در اساسنامه وجود ندارد که منتقدین برای خود پشتوانه قانونی در مصاحبه‌‌هایشان ایجاد می‌کنند.

وی تاکید کرد: از طرف دیگر بالاترین مرجع برای تصمیم‌گیری‌های کلان و این عزل و نصب‌ها مجمع عمومی است که رئیس فدراسیون برای آن هم در تاریخ 23 دی ماه مجوز لازم دریافت کرد تا 2 ماه انتخابات را به عقب بیندازد. تفویض اختیار به هیات رئیسه از سوی مجمع در واقع به مفهوم ادامه کار توسط آنهاست تا انتخابات بعدی و اینکه گفته می‌شود هیأت رئیسه نیز از این تاریخ دیگر مجوزی ندارد غلط است.

کارشناس حقوقی فوتبال ایران تاکید کرد: نکته مهم اینکه رئیس فدراسیون فوتبال خود جزو هیات‌رئیسه فدراسیون است و برخی رئیس فدراسیون را از ترکیب هیات رئیسه جدا می‌دانند و می‌خواهند برای سمت او سرپرست تعیین کنند در حالی که مجوز تداوم دو ماهه شامل رئیس فدراسیون فوتبال هم می‌شود.

نصیرزاده گفت: از طرف دیگر اسلامیان و عرب‌عامری سه سال و مهدی تاج یک سال از عضویت آنها در هیات رئیسه هنوز اعتبار دارد زیرا انتخاب آنها در مجمع 4 ساله بوده و عمر این سه نفر برای حضور در هیات رئیسه همچنان به صورت قانونی باقی است و مجوزی که از سوی مجمع اخذ شده است برای ادامه کار کفاشیان، عزیزی خادم، بهاروند، بهروان و اصفهانیان است و این موضوعی است که واقعا توجه نمی‌شود.

وی گفت: نکته مهم این است که فدراسیون مصوبات مجمع عمومی را بلافاصله برای فیفا ترجمه و ارسال کرده است و رئیس بخش فدراسیون‌های فیفا هم‌اکنون از این تعویق دوماهه آگاه است.

نصیرزاده گفت: داستان تعویق دو ماهه انتخابات فدراسیون فوتبال شبیه به 4 سال گذشته است که در آن زمان هم انتخابات به جای دی ماه دو ماه بعد در اسفند ماه برگزار شد و کسی در رابطه با سرپرستی هیچ صحبت و نقدی نداشت.

وی در پایان یادآور شد: از نکات جالب اینکه در هیچ کدام از این مصاحبه‌ها دوستان نمی‌توانند به بند و ماده‌ای در اساسنامه اشاره کنند که داستان سرپرستی فدراسیون را موجه سازد.

 

2051

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال