معاون ربیعی: با بحران بیکاری روبرو هستیم


به گزارش خبرگزاری مهر، محمدامین سازگارنژاد با بیان اینکه براي تجلي آموزش‌هاي غيررسمي و مهارتي به تعامل فعال با همه ذي نفعان در بخش‌هاي صنعت، اصناف و بازار نياز داريم، گفت: معاونت آموزش يكي از اركان مهم و استراتژيک فنی و حرفه ای است.

معاون وزیر کار بيان داشت: ارتباط آموزش‌هاي مهارتي و ذي نفعان شبيه تار و پود است و در ارتباط تنگاتنگ آنها با يكديگر مي توانيم كارها را به خوبي پيش ببریم. وی به ارائه طرح و برنامه ريزي براي ايجاد و ارتقاي نشاط و شادابي در مراكز آموزش فني و حرفه اي تأكيد كرد.

سازگارنژاد افزود: شناسايي مشكلات و ضعف‌ها در دستيابي به اهداف سازماني از اهميت زيادي برخوردار است. این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به اينكه مهارت آموزي آموزش گران قيمتي در دنيا است، بيان داشت: بايد در ارائه آموزش هاي مهارتي پاسخگوي نياز بازار كار باشيم.

وي بيان داشت: امروز با موضوع صنعت روبرو هستيم كه بسياري از نيازهاي انسان را پاسخ مي دهد و سازمان فنی و حرفه ای براي اينكه با صنعت و بازار همگام باشد، بايد خود را با استانداردهاي جهاني تجهيز كند. در حالي كه ما با بحران بيكاري روبرو هستيم، اگر افرد به مهارت تجهيز شده و خلاقيت داشته باشند مي توانند اشتغال داشته باشند.

معاون وزیر کار تأكيد كرد: بايد اطمينان داشته باشيم وقتي شخصي آموزش‌هاي مهارتي را كسب مي كند از توانمندي لازم براي ورود به بازار كار برخوردار باشد. موج تحصيل كرده بيكار نشان مي دهد، نظام مهارتي كشور مشكل دارد و ما بايد بتوانيم در سازمان آموزش فني و حرفه اي رهبري مهارت را در كشور برعهده بگيريم.

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به اهميت نقش بخش خصوصي در حوزه آموزش‌هاي مهارتي بيان داشت: مسائل آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد بايد بررسي و آسيب شناسي شوند تا بتوانيم بخش خصوصي را در بازار پايدار نگه داريم. بايد فرصتي براي سرمايه گذاران آموزش هاي مهارتي ايجاد كنيم تا بخش خصوصي پايدار بماند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال