روند کاهشی قیمت نفت ایران در محدوده 20 دلار


قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی هم اکنون در محدوده 20 دلار برای هر بشکه معامله می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما روند کاهشی قیمت نفت در بازارهای جهانی همچنان ادامه دارد، قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی هم اکنون در محدوده 20 دلار برای هر بشکه معامله می شود.
 
قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 15 ژانویه (جمعه، 25 دی)، سه دلار و 56 سنت کاهش یافت و به 25 دلار و 79 سنت رسید، قیمت نفت خام سنگین ایران نیز با سه دلار و 41 سنت کاهش به 22 دلار و 41 سنت برای هر بشکه رسید.
 
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به 25 دلار و 65 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، چهار دلار و 16 سنت کاهش یافت.
 
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هربشکه نفت خام دابلیو تی آی آمریکا نیز در هفته منتهی به هشتم ژانویه با چهار دلار چهار سنت کاهش، 30 دلار و 59 سنت برای هر بشکه معامله شد.
 
قیمت نفت برنت با پنج دلار و 29 سنت کاهش به 29 دلار و دو سنت برای هر بشکه رسید، که بیشترین کاهش را میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد.
 
همچنین قیمت نفت خامهای شاخص دوبی و عمان نیز با سه دلار و 77 و سه دلار و 81 سنت کاهش به ترتیب به 26 دلار و 41 سنت و 26 دلار و 82 سنت رسید.
 
حداکثر قیمت نفت در سال گذشته میلادی 64 دلار و 96 سنت و حداقل قیمت آن 30 دلار و 74 سنت بوده است.
 
قیمت نفت خام در این هفته همچنان روند نزولی خود ادامه دادند، بازار احتمال می داد آشفتگی بازارهای مالی چین به کاهش تقاضا در این کشور منجر شود. به ویژه این که ارزش دلار در این هفته تقویت شد و تاثیر منفی بر قیمتهای نفت خام برجای گذاشت.
 
افزون بر این بازار احتمال می داد با لغو تحریمهای هسته ای، ایران بزودی صادرات نفت خام خود را افزایش دهد. البته مقامهای نفتی ایران اعلام کردند افزایش تولید به نحوی وارد بازار خواهد شد که تاثیرات منفی آن به حداقل برسد.
 
در این میان افزایش تولید نفت خام آمریکا و انتشار ارقام ذخیره سازی نفت خام این کشور به ضعف قیمتهای نفت خام کمک کرد، افزون بر آن، خبر فروش بخشی از سهام شرکت سعودی آرامکو نیز به التهاب بازار نفت کمک کرد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال