یادداشت فرامرز ظلی/ خوش‌رویی که دیگر نیست


وب سایت رسمی برنامه نود-اگر باشگاه پرسپولیس را در قالب یک ساختمان در نظر بگیریم، بدون‌شک همایون‌خان بهزادی یکی از پایه‌ها و ستون‌های این فونداسیون با عظمت خواهد بود. چه حیف که دیگر بهزادی نیست و سرطلایی فوتبال ایران رخ در نقاب خاک کشید.

همایون بهزادی پس از انحلال باشگاه شاهین می‌توانست به فعالیتش در باشگاه پیکان ادامه دهد و درآمد بیشتری کسب کند، اما او پرسپولیس و در حقیقت مردم را انتخاب کرد. او که یک ورزشکار خوش‌سیما بود هیچ وقت خودش را گم نکرد. ‌ای کاش ستاره‌ها و عروسک‌های کاغذی حال حاضر فوتبال ایران کمی از همایون و قدیمی‌ها یاد بگیرند و بیاموزند.

بعد فنی همواره سکویی است برای رسیدن به تعالی و معنویت. همایون بهزادی نیازی به تعریف و تمجید من در زمینه فنی ندارد و او بود که پس از آن، شرافت و جوانمردی و پهلوانی را در ورزش به دست آورد تا همواره یکی از دوست‌داشتنی‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ فوتبال ایران باشد.

یادش بخیر که به من می‌گفت: «‌من به تمام دروازه‌بانان ایران گل زدم، اما هیچ‌گاه نتوانستم به تو گل بزنم.» و من به او می‌گفتم: «‌اشکالی ندارد، رفقایت به من کم گل نزدند، امثال حمید شیرزادگان و حسین کلانی و اگر گلی هم بود گل محبت بود.» باورش سخت است که همایون بهزادی سال‌های سال در کنج خانه نشست و اجازه ندادند آموخته‌هایش را در اختیار نسل‌های بعدی قرار دهد. هستند کسان دیگری که همانند همایون در گوشه خانه نشسته‌اند و تشنه فعالیت در میادین ورزشی هستند. ای کاش مسئولان ورزش نیم‌نگاهی به همین پیشکسوتانی کنند که المپیک و میادین مختلف بین‌المللی را تجربه کرده‌اند. یادمان نرود که 40 سال شده و تیمی از ایران به المپیک نرفته است. این بازیکنان بی‌مانند و بی‌رقیب گذشته بودند که بر تارک فوتبال آسیا می‌درخشیدند و به راحتی برای بازی‌های المپیک انتخاب می‌شدند.

حالا هم خوش روی سرطلایی رخ در نقاب خاک می‌کشد. سال‌ها باید به صبر نشست تا مانند اویی متولد شود. روحش شاد و یادش همواره گرامی.

فرامرز ظلی، پیشکسوت فوتبال

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال