http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آلزایمر در کمین است

آلزایمر در کمین است

اکثر افراد از اختلالات زوال عقل و علایم آن آگاه نیستند، با وجودیکه این بیماری جدی عصبی، بیش از 47 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.

با توجه به اینکه اختلالات زوال عقل و بیماری آلزایمر رشد بی رویه ای دارد، آزمون های سالیانه پیش بینی زوال عقل ضروری است.

آلزایمر در کمین است

اکثر افراد از اختلالات زوال عقل و علایم آن آگاه نیستند، با وجودیکه این بیماری جدی عصبی، بیش از 47 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.

هیچ درمان قطعی برای این عارضه وجود ندارند، ولی با تشخیص به موقع و اتخاذ راهکار مناسب، می توان علایم بیماری را کاهش داد.

چندی است که محققان آزمون هایی را تدوین کرده اند که به راحتی می تواند علایم اولیه را سال ها پیش از بروز بیماری، حتی در دوران میانسالی تشخیص دهد. این آزمون ها به مرور و با گذشت زمان بهینه شده اند و اکنون نتایج آن بسیار دقیق و قابل اطمینان هستند.

استانداردترین آزمون زوال عقل، Dementia Risk Score نام دارد. این آزمون با استفاده از الگوریتمی تهیه شده است که احتمال آلزایمر را با دقت فوق العاده پیش بینی می کند. همچنین این آزمون نشان می دهد چه افرادی در معرض خطر آلزایمر قرار ندارند.

به رغم پیشرفت علم در زمینه پیشگیری و درمان زوال عقل، آمار مرکز بین المللی آلزایمر نشان می دهد که در حال حاضر 47 میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقل مبتلا هستند و این تعداد تا سال 2050 میلادی، به 131.5 میلیون نفر به ویژه در کشورهای در حال توسعه می رسد.

بر اساس گزارش این سازمان، در حال حاضر در آمریکا حدود 5.3 میلیون نفر به آلزایمر مبتلا هستند و پیش بینی می شود که این آمار تا سال 2050 میلادی سه برابر شود و به 15.8 میلیون نفر برسد.

دفتر اقتصاد بهداشت انگلیس، آمار قابل تاملی را منتشر کرده است؛ این آمار نشان می دهد که 32 درصد نوزادان، یعنی یکی از سه نفر که در سال 2015 میلادی در انگلیس متولد شده اند، در طول عمر خود به زوال عقل مبتلا می شوند. این مطالعه نشان می دهد که 27 درصد نوزادان پسر و 37 درصد نوزادان دختر، زوال عقل را تجربه خواهند کرد.

به گفته مدیر انجمن آلزایمر انگلیس، این ارقام واقعیت تلخی را گوشزد می کند که نیازمند ارایه راهکارهای عملی برای پیشگیری و درمان این بیماری است.

بیماری پیشرونده آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است که باعث اختلال در حافظه، تفکر و رفتار فرد می شود. این بیماری از دیدگاه علمی بر اثر کاهش ماده شیمیایی سروتونین در مغز بروز می کند و به این ترتیب انتقال پیام های عصبی مختل می شود. دلیل این بیماری همیشه کهولت سن نیست و عوامل ژنتیکی، سکته مغزی و شوک عاطفی نیز می توانند منجر به این بیماری شوند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو چاقی، باریک شدن شریان کاروتید، سطح پایین تحصیلات، افسردگی، فشار خون بالا، عدم تحرک، استعمال دخانیات، ضعف بدنی، سطح بالای اسید آمینه و دیابت نوع 2 را به عنوان مهمترین عوامل خطر ساز و ایجاد کننده آلزایمر برشمرده اند.

منبع: ایرنا

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کلیپ فیلم آواز و ترانه ترکی آذربایجانی جناب خان در برنامه خندوانه اهداء به جواد خیابانی
ویدیو فیلم اُ یِس؛ توکسین بایندر، مکمل خوراک دام (انیمیشن دیرین دیرین)! ( آپارات )
با این دعا به هر آرزویی دارید برسید (۳ عکس)
کلیپ فیلم آیا این هزارساله زنده می ماند؟
ویدیو فیلم ترانه سرودن قناری نورویچ ( آپارات )
کیلیپ فیلم چالش و مجادله مرگبار قوچ های نر و سر بریدن قوچ بازنده +( آپارات ) پخش
افزایش قیمت مسکن بیش از نرخ تورم نخواهد بود / رشد معاملات درفصل زمستان
قاتل خاموش
کی‌روش: عابدینی در مسائلی که به او ارتباطی ندارد دخالت می‌کند
مراقب قاتل خاموش باشید
نحوه لباس پوشیدن طراحان لباس ایرانی +عکس
مسلمان شدن ملکه زیبایی قرقیزستان +عکس
نحوه لباس پوشیدن طراحان لباس ایرانی +عکس
استخدام حسابدار در یک شرکت تولیدی بازرگانی
استخدام بازاریاب در شرکت پخش آرایشی – اصفهان
استخدام مسئول انفورماتیک و مسلط به طراحی وب سایت-مشهد
استخدام تعدادی ویزیتور دارویی جهت ویزیت در داروخانه – مشهد
استخدام حسابدار جهت شرکت فنی مهندسی – پیمانکاری
استخدام تعدادی بازاریاب حضوری در مشهد
استخدام تعدادی چرخکار و وردست چرخکار و اتوکار در همدان
تبلیغات