http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اجتماع بزرگ مدافعان‌ حرم در اردبیل برگزار شد

اجتماع بزرگ مدافعان‌ حرم در اردبیل برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، در این اجتماع ولایی که ظهر شنبه در مسجد ملامومن اردبیل برگزار شد، مدیر مرکز راهبردی بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (ع) طی سخنانی با اشاره به نبرد حق و باطل در طول تاریخ گفت: جبهه حق و باطل از آغاز بشریت تاکنون وجو داشته و در این مدت بسیاری از جنبه های آن مشترک بوده است.

حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع اقلیت پیروان حق را مهمترین نکته اشتراکی در این جبهه و در طول تاریخ برشمرد و ادامه داد: حق و دین با مسایل حقیقی وجود آدمی کار دارد، بنابراین در تمام ادوار نیز کمتر کسی دنبال حقیقت وجودی بوده، اما باطل به دنبال هواهای نفسانی و شیطانی است و این جاذبه بیشتری دارد.

وی پیروزی حق علیه باطل را از دیگر نقاط اشتراکی در تاریخ این جبهه دانست و یادآور شد: اقلیت دنبال حق و حقیقت همیشه در مقابل اکثریت پیروز بوده اند چراکه حق به توحید وصل است و توحید هرگز شکست نمی خورد.

مدیر مرکز راهبردی بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با ذکر آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: اگر امروز نیز تمام دنیا علیه ما متحد شده اند، نشان می دهد که ما حق هستیم و اگر در این زمینه یک مقدار هم تردید داشتیم در شرایط فعلی و اتفاقاتی که در منطقه افتاده این تردید رفع شد.

وی با بیان اینکه البته در این مسیر سخت، خدا را داریم و پیروزی را به خودش سپرده ایم، متذکر شد: آزادی خرمشهر، حادثه طبس و... همه کار خدا بود و این در سایه اهالی است که ریگ های بیابان بسیج می شوند و توطئه آمریکا را با شکت مواجه می سازند.

مهدوی ارفع کشته شدن در این مسیر را شهادت و جاودانگی و کشتن را اطاعت از فرمان الهی برشمرد و تاکید کرد: اینها امتحان الهی است که کدام یک از ما خدایی است و کدام یک خدایی نیستیم، امروز دوره استقامت است، استقامت در راه خدا و این مهم باعث می شود که صف شکسته شود و آنهایی که واقعا خدایی هستند مشخص شوند.

وی با اشاره به اهمیت دوره استقامت و تحمل در شرایط کنونی اضافه کرد: در انقلاب شعارهایی فریاد زدیم که حق بودند و پای آن نیز صدها هزار شهید دادیم، تمام دنیا گفتند که از این شعارها دست بکشید، نکردیم و وارد دوره استقامت شدیم.

مدیر مرکز راهبردی بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با بیان اینکه دوره استقامت است که مرد تربیت می کند، بیان داشت: امروز مکتب و انقلاب ما مرد می سازد و به همین دلیل است که هر روز بیش از پیش شور و شوق رفتن را برای دفاع از حریم ولایت در بین جوانان می بینیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر از در و دیوار ضد ارزشها در جامعه تبلیغ می شود، گفت: رمز موفقیت ما در جبهه حق پایبندی به اخلاق و اعتقاد است، جوانانی برای دفاع از حریم ولایت به کشور دیگر می روند و به مقاماتی می رسند که در ذهن ما نمی گنجد، در کنار آن جوانانی که اینجا هستند اجتماعات بزرگ مدافعان حرم را برپا می کنند و راه آنها را می روند، اینها اعتقاد است.

مهدوی ارفع عنوان کرد: این در شرایطی است که دیگر غیرتمند شدن برای اهل بیت در جامعه کمرنگ می نمود ولی همین اجتماعات از انسجام و اتحاد ما خبر می دهد و اینکه نشان می دهد که بسیجی بودن در دوره هشت سال دفاع مقدس نمانده و امروز نیز بسیاری از جوانان هستند که اخلاق و اعتقاد بسیجی و ولایی دارند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات در کشور همیشه بوده و ضعف مسئولان را نیز نمی توان کتمان کرد، افزود: اما اگر منصفانه نگاه کنیم همه کشورهای منطقه را غوغا و جنگ گرفته اما کشورمان در وسط این غوغاها همچون گلستان امنیت را برای مردم ایجاد کرده است، اینها جای شکر دارد.

شهید اکبر شهریاری اولین شهید مدافع حرم از استان اردبیل است که به سوریه اعزام شده بود. وی در دوم بهمن سال ۹۲ در حال دفاع از حرم حضرت زینب (س) به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهید اکبر شهریاری به‌صورت همزمان در تهران، تبریز و اردبیل برگزار می شود.

منبع: مهر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
4 مطالبه رهبر معظم انقلاب از جامعه قرآنی/ برای تحقق فرمایشات حضرت آقا چه کردیم؟
دعوت به همکاری دور کاری در پونیشا
جدایی مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی آیا صحت دارد؟!؟
به تایلند و مالزی نروید / شیوع ویروس زیکا در این دو کشور
چراغ سبز ایران به بازیگران پشیمان GEM
حضور دوباره يک دختر پرسپوليسی در ورزشگاه !+عکس
ارزش تغذیه ای پخته این سبزیجات بیش از خام آنهاست!!
وزیر دولت اصلاحات: قرار بود وزرای اقتصادی هم عوض شوند/ دولت تصور کرده تک رقمی کردن نرخ تورم «شق‌القمر» بوده است
استخدام کارشناس فنی در یک شرکت معتبر صنعتی در کرمان
هلویی رنگی جدید-۳۰ لباس شب رمانتیک هلویی که شما باید ببینید
جدیدترین اخبار در مورد افزایش حقوق کارکنان دولت
مسی به دردسر افتاد
اتوبوس های هیدروژنی در راهند +عکس
ترامپ در چنگال اتهامات جنسی/ یازدهمین زن هم از آزار جنسی ترامپ گفت
افزایش دایره نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان /کدخدایی:بعد از تصویب اعتبارنامه هم نظارت می‌کنیم
استخدام تعدادی منشی خانم آشنا به کامپیوتر در تهران
۲۰ لباس عقد رومانتیک آراسته شده با تزئینات رنگارنگ!
عکس های مریم تاریکه لمسکی نخستین دختر چترباز ایرانی
راز مثلث برمودا حل شد؟ (عکس)
کولر آبی در صدر صادرات لوازم خانگی