مقایسه استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران (+نمودار)


در این گزارش آماری مقایسه ای از میزان محبوبیت این شبکه های در جهان و ایران با استناد به آخرین رتبه بندی وب سایت الکسا (30/ 10/ 94)ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شبکه های اجتماعی در دنیا به دو دسته تقشیم می شود بعضی از این شبکه ها در بستر اینترنت(تحت وب) طراحی شده ­اند مانند فیسبوک ، اینستاگرام و... و برخی بر بسترموبایل( تحت موبایل) طراحی شده اند که به شبکه ­های اجتماعی همراه(موبایلی) معروف شده اند. در این گزارش آماری مقایسه ای از میزان محبوبیت این شبکه های در جهان و ایران با استناد به آخرین رتبه بندی وب سایت الکسا ارائه می­ شود.

الف _ شبکه اجتماعی همراه(موبایلی)

1 _ تلگرام :

 تلگرام توسط دو برادر با نام‌هایپاول دورفونیکلای دورفبه بازار آمد.پاول دورفبرادر کوچکنیکلای دورفاست و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است.

تلگرام توسط یکسازمان غیرانتفاعیآلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روسپاول دورفاداره می‌شود[1]. در حدود 45 درصد از کاربران این شبکه را ایرانیان تشکیل می دهد و از انها به عنوان بیشترین بازدیدکنندگان این شبکه نام برده می شود. رتبه این شبکه در رده بندی پربازدیدترین سایت های دیده شده از سوی کاربران ایرانی در رده 29 است.

مقایسه استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران (+نمودار)

2- وایبر

وایبر توسط ۴ همکار صهیونیستی تأسیس شد:" تلمن مارکو، ایگور مگزینیک، سانی مارولی و اوفر اسمچا". تلمن مارکو مدیرعامل شرکت است، که چهار سال در ارتش صهیونیستی مشغول به کار بوده‌است و از دانشگاه تل‌آویو فارغ‌التحصیل شده‌است.

 در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ وایبر توسط شرکت راکوتن به قیمت ۹۰۰ میلیون دلار خریداری شد. پیش از فوریه ۲۰۱۴، بیشتر سهام این شرکت را یک خانواده اسرائیلی به نام شباتای (2/ 55٪) و تلمن مارکو (4/ 11٪) و نیز یک شرکت آمریکایی به نام IRS وست (5/ 12٪) در اختیار داشته‌اند

مقایسه استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران (+نمودار)

3- واتز اپ(واتس اپ)

مؤسس شرکت و سازنده این برنامه"جن کوم"است.واتس اپ در سال۲۰۱۳در سراسر جهان ۴۵۰ میلیون کاربر داشته که حداقل ماهی یکبار آنلاین بوده‌اند. رتبه این شبکه در رده بندی پربازدیدترین سایت های دیده شده از سوی کاربران ایرانی در رده 47 است. هندی ها رتبه یک تعداد بازدیدکننده از این سایت را تشکیل می دهند.

مقایسه استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران (+نمودار)

4- لاین

لاین در سال ۲۰۱۱ درژاپنراه‌اندازی شد و در ظرف دوسالبه بزرگ‌ترینشبکه اجتماعیژاپنی بدل شد. در نوامبر ۲۰۱۳ تعداد کاربران آن در سطحجهانیبه مرز۳۰۰ میلیوننفر رسید که از این تعداد ۵۰ میلیون آن را ژاپنی‌ها تشکیل می‌دادند.

ب - شبکه های اجتماعی تحت وب

1 - فیسبوک

یک سرویسشبکه اجتماعیبرخطاست که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی توسطمارک زاکربرگو دوستانشادوآردو سوری،اندرو مک‌کالم،داستین مسکوتیزوکریس هیوزدردانشگاه هارواردبه وجود آمد. آمریکایی بیشتر استفاده کنندگان از فیسبوک را تشکیل می دهند.

2 - توییتر

توییتر در مارس ۲۰۰۶ به دست"جک دورسی" ایجاد شد و در ژوئیه ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. هندی ها بیشترین بازدیدکنندگان این سایت را تشکیل می دهند.

مقایسه استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران (+نمودار)

3 - اینستاگرام

اینستاگرام بوسیله"کوین سیستروم"و "مایک کریگر" خلق و در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید. اینستاگرام پربازدیدترین شبکه اجتماعی اینترنتی در ایران است و رتبه 51 را در بین سایت های پربازدید ایرانی کسب کرده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال