http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نماینده ولی فقیه در فارس: برقراری یک پرواز بین شیراز و نجف برای فارس سرشکستگی است

نماینده ولی فقیه در فارس: برقراری یک پرواز بین شیراز و نجف برای فارس سرشکستگی است

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: برقراری یک پرواز بین شیراز و نجف، برای فارس سرشکستگی است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله اسدالله ایمانی، شنبه، سوم بهمن‌ در جلسه با متولیان راه‌اندازی پرواز شیراز به نجف اشرف، اظهار کرد: تمام ایران با عتبات عالیات پیوند دارند اما پیوند فارس و شیراز یک پیوند دیرینه و خاص محسوب می‌شود.

وی افزود: باور من این است که نباید خیلی مسائل خود را به مرکز گره بزنیم، ما خودمان دارای فکر و اندیشه و انسان‌های ارزشمند و فرهیخته‌ای هستیم و باید با مدیریت مناسب مسائل را در داخل حل و فصل کنیم.

آیت الله ایمانی بیان کرد: باید به شکلی ویژه به مسئله ارتباط با عتبات عالیات توجه شود. پرواز بین شیراز و نجف باید بازگشت مسافر و گردشگر را به‌دنبال داشته باشند، نه اینکه تنها زائران ایرانی را از شیراز به نجف برده و سپس همان‌ها را بازگردانیم.

وی، راه‌اندازی پرواز شیراز به نجف را قدم اول در شناساندن فارس و ظرفیت‌های آن برشمرد و گفت: این قدم یک گام ساده نیست و باید تمام دستگاه‌ها نظیر میراث، اوقاف، دانشگاه شیراز و علوم پزشکی، شهرداری و دیگر نهادها نیز همراهی و حضوری فعال داشته باشند.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه هر یک از دستگاه‌ها باید به معرفی ظرفیت‌های موجود بپردازند، لزوم ورود اوقاف برای معرفی امامزادگان، تلاش میراث برای معرفی جاذبه‌های تاریخی و فعال شدن دانشگاه‌ها برای بسترسازی تبادل دانشجو و گسترش گردشگری سلامت را یادآور شد.

وی افزود: بخش خصوصی باید به این عرصه وارد شود اما ورودی فعالانه داشته باشد. نباید بخش خصوصی را بازی دهید، نه اینکه مثل صنعت بخش خصوصی را وارد کنید و هزاران چوب به قلمش بزنید. بدبختی جامعه به دلیل قوانین دست‌و پا گیر است که دارد باعث خانه نشینی بخش خصوصی می‌شود.

وی بیان کرد: ما می‌خواهیم شیراز و فارس را به عراق و بعد هم به سایر کشورها معرفی کنیم. برقرار پرواز به نجف، باید گام اول باشد، این حرکت نتایج و برکات خوبی به‌دنبال خواهد داشت. می‌توان در سایر استان‌ها هم دفاتر را راه‌اندازی و مسافران و زائران را جذب کرد. البته باید موانع قانونی برطرف شده و بستر حرکت را تسهیل کرد. مردم به‌دنبال آسایش و راحتی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: باید به گردشگری اعتقاد داشته باشیم تا حرکت‌ها تسهیل شود، باور کنیم که با رونق گردشگری می‌توان فارس را مدیریت و ایجاد اشتغال و مشکلات را رفع کرد. استعداد گردشگری استان فارس می‌تواند خلاءهای موجود را پاسخگو باشد، مشروط به اینکه به آن به شکلی علمی و با برنامه‌ریزی توجه کنیم.

شاپور رستمی، معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس نیز از تصویب تشکیل صندوق حرم سوم اهل بیت(ع) و آغاز کار تدوین پیش‌نویس اساسنامه این صندوق خبر داد.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی این صندوق یکی از مصوبات هیئت دولت در سال 87 بود که در خصوص حرم‌های امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) وجود داشت اما حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) نیز در این صندوق قرار گرفت. اکنون پیش‌نویس اساسنامه این صندوق در حال آماده‌سازی است تا بتوانیم مشارکت بخش خصوصی را در این بخش فعال کنیم.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح توسعه 57 هکتاری حرم‌های شیراز گفت: در این زمینه مباحث حمل و نقل و ترافیک این طرح در اولویت قرار گرفت تا هرچه سریع‌تر مشکلات ترافیکی در طرح 57 هکتاری برطرف شود.

رستمی گفت: تلاش کرده‌ایم در سند چشم‌انداز 1404 گام‌های بلندی را برای شیراز و فارس در بخش گردشگری و زیارتی برداریم و در این راستا ابعاد مختلف کار را دیده‌ایم تا تمام دستگاه‌های دولتی بتوانند همراهی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه کارگروه گردشگری استان یکی از کارگروه‌های قانونی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس است، گفت: اولین اقدامی که انجام دادیم این بود که 6 کمیته را ذیل این کارگروه ترسیم کرده و مسئولیت آن را به عهده یک سازمان و نهاد واگذار کردیم.

معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس بر لزوم خروج از حالت شعار در فعالیت‌های گردشگری، تأکید و خاطرنشان کرد: لازم است تا حمایت‌های خود را از بخش خصوصی به منظور رونق گردشگری انجام داده و از فرصت‌ها استفاده کنیم.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ساختمان «کفش ملی» آتش گرفت +عکس
عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان
در زندگی یاد گرفتم:با احمق بحث نکنم و بگذارم...
فیل اسپنسر: اسکورپیو پیشرفت بسیار خوبی دارد
استخدام کارشناس امور اداری،حسابدار،برنامه نویس در کرج
فیلم جوانب والیبال پارسه ۳ ۰ هاوش شهرداری تبریز ۳ ۱ شهرداری اراک ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نخستین پاس ستارگان بزرگ بسکتبال در NBA
روزنامه استخدامی استان همدان |پنج شنبه ۶ آبان ۹۵
کیلیپ فیلم جریمه بازیکن با کارت زرد بدلیل کتک خوردن از جیمی جامپ +(برنامه ۹۰)دانلود
فیلم آهنگ بانشاط ترکی اصل (حقیقتا زیبا ) ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم bfaz ( آپارات ) -دانلود و پخش
تست نفوذ در استان سمنان از سوی دستگاه های امنیتی انجام خواهد شد
استانداردسازی سالن های غذاخوری در عرصه غذاهای سنتی و بومی
نخستین نامه وزارتی ام لایروبی اروند بود/کار بسیار سخت و پیچیده ای است
کنسرسیوم ایمن سازی زیرساخت های صنعتی کشور تشکیل شد
بستگان دانش آموز یاسوجی با سلاح سرد به معلم و سرایدار مدرسه حمله کردند
خطر محرومیت برای دو بازیکن پرسپولیس
آسیب هایی که تکنولوژی به سلامتی می زند
آموزش و پرورش نقش بسیار ممتازی را در توسعه روستاها بر عهده دارد
تجهیز جمعیت هلال احمر به ۶ فروند بالگرد
تبلیغات