موسوی لاری: رد صلاحیت‌ها به صلاح جامعه نخواهد بود


وزیر اسبق کشور گفت: رد صلاحیت‌ها به صلاح جامعه نخواهد بود. در استان‌ها ممکن است عامل واگرایی را تقویت کند. .

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالواحد موسوی لاری در همایش مشترک میزهای استانی و شورای اصلاح طلبان استان‌ها اظهار کرد: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان تصمیم گرفت تا از مشی‌ای که در شورای شهر و روستای دوم و ریاست جمهوری سال 84 داشت دوری کند. مبنای ما حضور حداکثری مثل سال 92 است.

وی ادامه داد:‌ شاید رد صلاحیت‌های این چنینی را پیش بینی می کردیم و با فرض همین رد صلاحیت‌ها بود که کار خود را شروع کرده و ادامه دادیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین گفت: فعالانه برای حل مشکل عدم احراز صلاحیت‌ها فعالیت خواهیم کرد. دولتی‌ها، شورای سیاست گذاری و خود دوستان به صورت انفرادی برای این کار فعالیت خواهند کرد. این رد صلاحیت‌ها را به صلاح جامعه نمی دانیم. این نوع ریزش سیاسی یک جا و فله‌ای را قبول نداریم؛ چرا که نه با قانون منطبق است و نه کسی که این کار را انجام داده براساس قانون فعالیت کرده است.

وزیر اسبق کشور گفت: این رد صلاحیت‌ها باعث شده است تا دوستان ما در استان‌ها مشکلاتی را پیش‌بینی کنند. نه اینکه ما ایجادکننده مشکلات باشیم بلکه این چنین رفتارهایی خود به خود عامل واگرایی در قومیت‌ها است. هنوز باید دوستانمان را برای شرکت در انتخابات دعوت کنیم. ممکن است عده‌ای همفکر ما نباشند اما وقتی براساس مصالح ملی عمل می‌کنند می‌توانیم با آن‌ها همکاری کنیم. امیدوار نگه داشتن مردم بسیار مهم است.

موسوی لاری در پایان گفت: ما برای هر استانی باید مدل مختص همان استان را اجرا کنیم. دوستان ما در استان‌ها باید وضعیت استان خود را به صورت جدی بررسی کنند. نیروهای باقیمانده را مجددا ارزیابی کرده و به کسانی که احراز صلاحیت نشدند کمک کنند؛ چرا که طبق مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام رای گیری در شورای نگهبان باید براساس عدم احراز صلاحیت باشد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال