نجات هزار پناهجو درآب های جنوب ایتالیا


گارد ساحلی ایتالیا از نجات حدود یک هزار پناهجو در کانال سیسیل در آب های جنوبی این کشور در مدیترانه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، در مجموع 968 پناهجو در 8 عملیات مختلف با هماهنگی گارد ساحلی ایتالیا در کانال سیسیل نجات داده شدند که از این تعداد یک نفر جان خود را از دست داد. 

پناهجویان سوار بر شناورهای فرسوده که در دریا با مشکل روبه رو شده بودبا استفاده از تلفن ماهواره ای درخواست کمک کردند و کشتی داتیلو متعلق به گارد ساحلی ایتالیا به کمک آنها شتافت و 494 نفر را در 4 شناور از سرگردانی در مدیترانه نجات داد. 

سپس کشتی 'فیوریلو' گارد ساحلی 98 نفر دیگر به همراه یک جسد را در یک شناور امدادرسانی کرد. همچنین کشتی 'سیئم پایلوت' 131 پناهجوی دیگر را نجات داد و کشتی 'برلین' 245 نفر را در دو شناور نجات داد. 

گارد ساحلی ایتالیا به تازگی در گزارشی مربوط به عملیات 'دریای امن 2015' اعلام کرد که در طول یک سال اخیر بیش از 23 هزار پناهجو را در جنوب این کشور نجات داده است. 10 واحد دریایی گارد ساحلی ، بالگرد و کشتی های نظامی ایتالیایی و سایر کشورهای شرکت کننده در عملیات 'تریتون' و 'یوناوفورمد' (ماموریت های ضد قاچاق انسان) در دریای مدیترانه به امدادرسانی می پردازند. 

سازمان بین المللی امور پناهندگان نیز از ورود بیش از یک میلیون پناهجو در سال 2015 میلادی به اروپا خبر داده و اعلام کرد این تعداد در مقایسه با سال 2014 میلادی چهار برابر شده است. حدود 3 هزار و 700 تن نیز هنگام فرار از آفریقا و خاورمیانه به سوی اروپا، در دریای مدیترانه جان خود را از دست دادند. 

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال