واردات نفت ژاپن از ایران افزایش می یابد


قرارداد صادرات نفت ایران به ژاپن ماه آوریل ٢٠١٦ (فروردین – اردیبهشت٩٦) تمدید می شود.

به گزارش ایسنا، قرارداد صادرات نفت ایران به ژاپن ماه آوریل تمدید می شود، ژاپن هم اکنون ١١٠ هزار بشکه از ایران نفت خریداری می کند که قرار است این میزان در قرارداد جدید افزایش یابد.

ژاپن پیش از اعمال تحریمهای گسترده علیه ایران در سال ٢٠١٢، از خریداران اصلی نفت ایران در آسیا بود؛ در کارنامه نفتی دو کشور همچنین می توان به حضور شرکتهای ژاپنی در پروژه های نفتی همچون میدان آزادگان اشاره کرد.

پس از توافق ایران و ١+٥ هیئتهای ژاپنی در چند نوبت به ایران آمده و با بیژن زنگنه، وزیر نفت دیدار و گفتگو کردند و بعد از هر دیدار اعلام آمادگی کردند پس از لغو تحریم ها میزان برداشت نفت خود از ایران را افزایش دهند.

نفتکشهای ژاپنی این هفته در خارگ

ژاپن در طول دوران تحریم ایران تنها کشوری بود که نفت ایران را با نفتکشهای خود و تحت بیمه دولتی این کشور حمل کرد، این کشور بعد از لغو تحریم ها کماکان با نفتکشهای خود اقدام به دریافت نفت از ایران خواهد کرد.

منابع صنعتی و دولتی ژاپن اخیرا اعلام کردند که با وجود پایان تحریمها، نفتکشهای ژاپنی حامل نفت ایران همچنان می توانند از بیمه دولتی ایجاد شده از سوی دولت ژاپن بهره مند شوند.

پس از آن که در آغاز تحریمهای ضد ایرانی، بیمه گران غربی امکان پوشش نفتکشهای حامل نفت ایران را از دست دادند، دولت ژاپن برای حمایت از نفتکشهای ژاپنی واردکننده نفت از ایران، پیش قدم شد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال