افزایش جذب زنان فرانسوی به داعش/ یک سوم تروریست های فرانسوی زن هستند


آمار تشکیلات اطلاعاتی فرانسه از افزایش جذب زنان فرانسوی به گروه تروریستی داعش حکایت دارد و نشان می دهد از هر سه تروریست فرانسوی، یک نفر زن است.

به گزارش میزان، اسناد محرمانه تشکیلات اطلاعاتی فرانسه نشان می دهد تعداد زنان فرانسوی که به گروه های تروریستی فعال در عراق و سوریه می پیوندند، در دو سال اخیر افزایش یافته و در ماه دسامبر 2015(آذر/ دی) سرعت بیشتری گرفته است.

پاریس در ماه دسامبر اعلام کرد از 600 فرانسوی که در گروه داعش عضویت دارند، 220 نفر زن هستند. 

این در حالی است که این تعداد در ماه سپتامبر 2015(شهریور/ مهر) 164 نفر اعلام شده بود. همچنین در سال 2014 میلادی، 150 زن فرانسوی جذب گروه های تروریستی فعال در سوریه شده بودند.

«وسیم نصر» کارشناس مسائل تروریستی در شبکه فرانس 24، معتقد است: آمار ارائه شده، مشاهدات در مورد افزایش شمار زنان و مردان فرانسوی پیوسته به داعش را در سال 2015 میلادی، تایید می کند.

 مساله زنان فرانسوی تروریست مدت طولانی دست کم و حتی نادیده گرفته شد؛ به طوری که تعداد زنانی که تحت تعقیب دستگاه قضائی فرانسه قرار گرفتند، بسیار اندک است. هم اکنون 213 مرد در فرانسه تحت تعقیب قضائی قرار دارند اما تعداد زنان 22 نفر است.

این گزارش حاکی است: گروهی از زنان فرانسوی برای پیوستن به همسرانشان و برخی دیگر برای ازدواج با تروریست ها به عراق و سوریه می روند.

این گزارش با اشاره به این که هنوز زنان وارد درگیری ها نشده اند، افزود: داعش علاوه بر تبلیغات گسترده ای که در مورد اهمیت نقش زنان در ساختار اجتماعی گروه خود برای جذب تعداد بیشتری از آنان دارد، نقش هایی چون پرستاری از مجروحان و پرورش نسل بعدی اعضای این گروه را نیز برایشان تعریف کرده است.

با این حال برخی از زنانی که موفق به فرار شده اند، این گروه را بی رحم و خشن در قبال زنان توصیف و اعلام می کنند ماموریت زنان در این گروه، اجرای احکام با کنترل، جاسوسی و شناسایی زنانی است که «شورشی و سرکش» معرفی می شوند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال