http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

درآمدمان از دوران اوج تحریم‌ها کمتر است/عمق دید مسئولین ۸ سال است

درآمدمان از دوران اوج تحریم‌ها کمتر است/عمق دید مسئولین ۸ سال است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا باهنر در جمع تشکل های دانشجویی، با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اصولگرایی باید آرمان‌گرایی توأم با واقع‌گرایی باشد، اظهار کرد: اصولگرایی یعنی اینکه یک تعادل منطقی بین آرمان و واقعیت ایجاد شود و کسانی هم که به بهانه آرمان گرایی از واقعیت ها فاصله گرفتند، باعث گرفتاری خود و جامعه شده‌اند.

وی با بیان اینکه نظام و انقلاب را نمی شود از هم تفکیک کرد، گفت: حفظ نظام و یا حفظ انقلاب از اوجب واجبات است؛ فراموشی هر کدام باعث حذف دیگری می شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: در بحث پیشرفت و عدالت باید بر اساس واقعیت ها تصمیم بگیریم و ببینیم در کدام بخش ها موفق بودیم و در کدام بخش ها گرفتار شدیم و پس‌رفت داشتیم.

باهنر با تاکید بر اینکه برای رسیدن به یک نقطه عادی باید اطلاعات همه جانبه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: نسل اول انقلاب، کار بزرگی تحت نظر امام(ره) انجام داد، انقلاب کرد و حکومت استبدادی و وابسته را سرنگون ساخت. نسل چسبیده به نسل انقلاب یعنی نسل دوم هم یک دفاع جانانه از مرزهای جغرافیایی کشور کرد.

وی گفت: حداقل بعد از جنگ جهانی دوم، تمامی جنگ ها یک طرفش شوروی و یک طرفش آمریکایی ها بودند، اما تنها جنگی که همه طرف های شرقی و غربی در یک طرف بودند و ایرانی ها در طرف دیگر، جنگ هشت ساله ایران و عراق بود، یعنی صدام هم تسلیحات شرقی و هم تجهیزات غربی داشت.

دولت سازندگی نمره قبولی گرفت/ دولت اول اصلاحات درگیر مسائل بی‌ربط بود

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دوران پس از جنگ تحمیلی گفت: من به دوران سازندگی نمره مثبت و قبولی می‌دهم؛ چراکه به اذعان سازمان ملل یک هزار میلیارد دلار در جنگ تحمیلی به ایران خسارات وارد شد و دوران سازندگی نیز بعد از جنگ به لحاظ عملکردی نمره قابل قبولی دارد.

باهنر با اشاره به عملکرد دولت اصلاحات نیز توضیح داد: دولت اول اصلاحات درگیر یکسری مسائل بی‌ربط بود، همانند قضایای مجلس ششم، ولی دولت دوم خاتمی از نظر توسعه اقتصادی خوب کار کرد، اما در حوزه توسعه فرهنگی عملکرد خوبی نداشت.

۳۰ میلیون فرصت شغلی و ۱۶ میلیون بیکار آشکار و پنهان داریم

وی با بیان اینکه امروز ما وضعیتی داریم که کشور در شاخص های کلان اقتصادی رشد قابل قبولی ندارد، اذعان کرد: میانگین رشد اقتصادی ما و نرخ اشتغال خجالت‌آور است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دوران پسابرجام خاطرنشان کرد: ما در اوج تحریم ها ۷۰۰ هزار بشکه نفت ۱۰۰ دلاری می‌فروختیم و امروز که می‌خواهیم ۲ میلیون بشکه نفت ۲۰ دلاری بفروشیم، درآمدمان از دوران اوج تحریم‌ها نیز کمتر است.

باهنر نرخ بیکاری و نرخ اشتغال را در کشور افتخارآمیز ندانست و تصریح کرد: امروز ۳۰ میلیون فرصت شغلی داریم ولی  ۸ میلیون بیکار آشکار و ۷ تا ۸ میلیون نفر هم بیکار پنهان داریم.

وی با تاکید بر اینکه ما از امکانات سوق الجیشی و پتانسیل های داخل کشور نتوانستیم استفاده کنیم، افزود: ما در جنوب کشور از بندر چابهار تا بندر امام ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر ساحل داریم و می توانیم با آب های گرم دنیا ارتباط برقرار کنیم، اما از این ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر، ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر رها شده است که باید در آن سرمایه گذاری کنیم و بهره‌وری داشته باشیم، اما به دلیل برخی مشکلات ساختاری تاکنون نتوانستیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

عمق دید مسئولان حداکثر ۸ سال است، نه ۲۰ سال و ۵۰ سال

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: مسئولین و نمایندگان مجلس که همواره دستشان زیر ساتور رأی مردم است بیشتر علاقه دارند که دل مردم را بیخودی خوش کنند، یعنی ما برای منافع ملی درازمدت کسی را نداریم که به طور مستمر برنامه‌ریزی کند. در دنیا کسانی که به فکر برنامه های درازمدت هستند دستشان زیر ساتور رأی مردم نیست، اما در ایران عمق دید مسئولین ما اگر خیلی عمیق باشد در نهایت هشت ساله است و ۲۰ ساله و ۵۰ ساله نیست؛ چراکه همواره متکی به آراء مردم هستند.

باهنر خاطرنشان کرد: امروز رانت نفت به صورت ناخودآگاه ما را گرفتار کرده است و در پی آن یک کشور مصرف کننده شده ایم. باید با واقعیات جامعه درگیر شویم و ضرورت دارد که نسل فعلی انقلاب خرابکاری های نسل اول را درست کنند.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (2)
استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در یک هلدینگ بزرگ فست فود
فیلم آموزشی آرایش و میکاپ چهره +( آپارات ) پخش
فیلم سه شنبه معماریِ ۱۷ ( آپارات ) -دانلود و پخش
با فقدان آیت الله قمی حوزه های علمیه استادی با تقوا و عالمی محقق را از دست داد
کیلیپ فیلم جدال زیبا قایق با کامیون +( آپارات ) پخش
آیت الله موحد(ره) عمر خود را برای ترویج فقه جعفری هزینه کرد
کلیپ فیلم تجاوز بانوان ایزدی بدست دولت اسلامی کشور عراق ISIS
روسیه خواهان ترویج اسلام با قراعت ایرانی است
کیلیپ فیلم هجوم زیبا بالگردهای عراقی به گروهک تروریستی داعش +( آپارات ) پخش
آیت الله بشیر النجفی: مجالس حسینی روح پایداری و مبارزه را تقویت می کند
مرحوم آیت الله موحد فردی متواضع و شاگرد پرور بود
کلیپ فیلم گلهای بازی ماشین سازی تبریز ۱ ۴ پیکان + پخش
ویدیو فیلم باور حمید عسکری (اجرای زنده نوروز ۹۳) ( آپارات )
فیلم ساخت آهنگ با MAGIX Music Maker 2014 Premium قسمت شش ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم کدوما بیشتر مثل تر هستن؟ ( نظر سنجی )
کیلیپ فیلم آواز و ترانه جدید و شگفت انگیز خوشگل و رمانتیک «مجید رستمی» +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم هنر هنرپیشگی قسمت سوم +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم سکانس شهادت مختار در سریال تلوزیونی مختارنامه
ویدیو فیلم جالب ترین تبلیغ دکتر استرنج! ( آپارات )
تبلیغات