قوانین دست و پاگیر بخش خصوصی فارس را خانه نشین کرد


به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در فارس، آيت‌الله اسد الله ايمانی، در جلسه با متوليان راه‌اندازی پرواز شيراز به نجف اشرف، گفت: تمام ايران با عتبات عاليات پيوند دارند اما  پيوند فارس و شيراز يك پيوند ديرينه و خاص محسوب می شود.

وی با اشاره به انتخاب شيراز در دوره‌های مختلف به‌عنوان شهر معين شهرهای مقدس كربلا و نجف در زمان بروز برخی مشكلات یادآور شد: با توجه به اين بايد به شكلی ويژه و بسيار پررنگ در مسئله ارتباط با عتبات عاليات عمل شود.

آيت‌الله ايمانی با تاكيد براينكه برقرار يك پرواز بين شيراز و نجف، برای فارس سرشكستگی است، تاکید کرد: پرواز بين شيراز و نجف بايد بازگشت مسافر و گردشگر را به‌دنبال داشته باشند، نه اينكه تنها زائران ايرانی را از شيراز به نجف برده و سپس همان‌ها را بازگردانيم.

وی راه‌اندازی پرواز شيراز به نجف را قدم اول در شناساندن فارس و ظرفيت‌های آن برشمرد و گفت: اين قدم يك گام ساده نيست و بايد تمام دستگاه‌ها نظير ميراث، اوقاف، دانشگاه شيراز و علوم پزشكی، شهرداری و ديگر نهادها نيز همراهی و حضوری فعال داشته باشند.

آيت‌الله ايمانی با بيان اينكه هر يك از دستگاه‌ها بايد به معرفی ظرفيت‌های موجود بپردازند، لزوم ورود اوقاف برای معرفی امامزادگان، تلاش ميراث برای معرفی جاذبه‌های تاريخی و فعال شدن دانشگاه‌ها برای بسترسازی تبادل دانشجو و دانش و گسترش گردشگری سلامت را يادآور شد.

وی تصريح كرد: واقع مسئله اينكه عراق يك بازار بسيار مطلوب برای ايران محسوب می شود، اما گاهی تا ما می‌خواهيم زيرساخت‌ها را فراهم كنيم، ديگران می آيند و بهره می‌برند.

آيت‌الله ايمانی افزود: بخش خصوصی هم بايد به اين عرصه وارد شود اما ورودی فعالانه داشته باشد، نبايد بخش خصوصي را بازی دهيد، نه اينكه مثل صنعت بخش خصوصی را وارد كنيد و هزاران چوب به قلمش بزنيد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: بدبختی جامعه به دليل قوانين دست ‌و پا گير است كه دارد باعث خانه نشينی بخش خصوصی خواهد شد.

نماينده ولی فقيه در استان فارس، گفت: بايد به گردشگری اعتقاد داشته باشيم تا حركت‌ها تسهيل شود، باور كنيم كه با رونق گردشگری می‌توان فارس را مديريت و ايجاد اشتغال و مشكلات را مرتفع كرد در كنار آن هم ساير ظرفيت‌ها مانند كشاورزي، صنعت و خدمات قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال