لزوم افزایش ظرفیت سردخانه‌در اردبیل/۵۷۰ تن مرغ ذخیره‌ شد


به گزارش خبرنگار مهر، بهلول تکلوی بعد از ظهر شنبه در جلسه ساماندهی تولیدات دامی و گیاهی استان اردبیل افزود: هم اکنون این استان با محدودیت ظرفیت سردخانه های زیر صفر روبرو بوده که همین امر ذخیره سازی را با محدودیت روبرو کرده است.

وی با بیان اینکه باید سرمایه گذاری مطلوبی در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: ایجاد سردخانه های زیرصفر و ارتقا ظرفیت در این خصوص می تواند به نفع تولیدکنندگان محصولات دامی و نیز سرمایه گذاران استان باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه طی دو ماه گذشته به دلیل ظرفیت محدود سردخانه های زیرصفر استان تنها ۵۷۰ تن مرغ ذخیره سازی شده است، متذکر شد: این در حالی است که در صورت ظرفیت بیشتر می توانستیم میزان ذخیره سازی خود را ارتقا دهیم.

وی از خرید گوشت مرغ تولیدی مرغداریهای استان خبر داد و این مهم را به دلیل حمایت از مرغداران استان با توجه به کاهش قیمت عنوان کرد.

تکلوی با بیان اینکه در این قالب در دو ماه گذشته ۹۵۰ تن مرغ زنده از مرغداری ها خریداری و به کشتارگاه های استان ارسال شده است، بیان داشت: از این میزان ۳۸۰ تن به بازار تزریق و بقیه ذخیره سازی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه از خودکفایی در نیاز بذری عدس استان با توجه به کشت پاییزه خبر داد و متذکر شد: امسال هفت هزار هکتار از اراضی مستعد استان به زیر کشت پاییزه عدس رفت که تولیدات آن توانست نیاز بذری استان را برآورده کند.

میرجمال‌الدین پورپیغمبر با تاکید بر اینکه سه هزار هکتار از اراضی استان نیز در کشت زمستانی به زیر کشت عدس خواهد رفت، عنوان کرد: سالانه ۳۰ هزار هکتار از اراضی مستعد استان به زیر کشت عدس می رود که از این میزان بالغ بر ۱۸ هزار تن محصول برداشت می شود.

وی اردبیل را در تولید عدس دارای رتبه اول کشور دانست و تاکید کرد که این استان علاوه بر میزان تولید در تولید محصول پاک و ارگانیک نیز به عنوان استان پیشرو در کشور شناخته می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال