امضای تفاهم نامه سازمان بازرسی ایران با رئیس جمهور چین


به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت نظارت جمهوری خلق چین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‏‌های مبارزه با فساد، تبادل تجارب و اطلاعات در زمینه بازگرداندن مقامات فاسد، استرداد اموال نامشروع مرتبط با موضوع یادداشت تفاهم و تبادل تجارب نوین در زمینه‏های آمبودزمانی و پیشگیری از فساد امضاء کردند.

این یادداشت تفاهم که مقدمات آن در سال ۱۳۹۳ با سفر رئیس سازمان بازرسی کل کشور به جمهوری خلق چین و آذرماه سال جاری با سفر "آقای لیو جی‏آن چا‏او" قائم‌مقام وزارت نظارت چین به جمهوری اسلامی ایران فراهم شده بود؛ همزمان با سفر هیئت بلندپایه چینی به ریاست "آقای شی جین پینگ" رئیس جمهور این کشور به جمهوری اسلامی ایران توسط قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور و "آقای وانگ یی" وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین به نمایندگی از وزارت نظارت این کشور در حضور روسای جمهور دو کشور به امضاء رسید.

بنابراین گزارش اين تفاهم‌نامه در ۶ ماده با هدف ايجاد و تقويت فعاليت‌هاي مشترك آمبودزماني(رسيدگي به شكايات مردمي از دستگاه‌هاي اداري) و ارتقاء ظرفيت طرفين در زمينه پيشگيري و مبارزه با فساد، تبادل تجارب و اطلاعات در زمینه بازگرداندن مقامات فاسد و استرداد اموال نامشروع مرتبط با موضوع یادداشت تفاهم به امضاء رسيد.

با توجه به این‌که تكليف اصلي و مأموريت سازمان بازرسي كل كشور جمهوري اسلامي ايران، نظارت بر حسن جريان امور و اجراي صحيح قوانين توسط دستگاه‌هاي اداري است و هم‌چنین نقش وزارت نظارت جمهوری خلق چین نيز نظارت بر حسن اجرا و ‌تقويت رويه صحيح اداري در سطوح ملي و منطقه‌اي است؛ دو نهاد نظارتي هدف از اين يادداشت تفاهم را ايجاد چارچوب همكاري، تبادل تجارب و گسترش همكاري ثمربخش با بهره‌مندي از دستاوردهاي علمي مرتبط با موضوع يادداشت تفاهم ذكر نمودند.

آنچه طرفين را به دست يافتن به اهداف مندرج در اين چارچوب به همكاري نزديك‌تر مي‌سازد؛ تنظيم ديدارهاي كاري، نشست‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي به‌منظور تبادل تجارب و تحقيقات علمي در‌موضوعات مختلف آمبودزماني و نيز اجراي برنامه‌ها و طرح‌هاي آمبودزماني، با در نظر گرفتن صلاحيت‌ها و ‌اختيارات طرفين است كه در بندهايي از مواد اين يادداشت تفاهم درج شده است. ادارات امور بين‌الملل اين دو نهاد؛ پيگيري و ارزيابي اجراي مفاد اين يادداشت تفاهم را به عهده گرفتند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال