http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اموال گروه آریا در لرستان تا پایان امسال تعیین تکلیف می‌شوند

اموال گروه آریا در لرستان تا پایان امسال تعیین تکلیف می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل استان لرستان در خصوص درخواست شرکت معدن کاران برای واگذاری مجدد دو معدن قیر «مرگ سر» و «امام زاده داوود» به این شرکت اظهار داشت: با توجه به اینکه این شرکت به لحاظ قانونی خلع ید شده است باید این معادن آزاد شده و هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی بیان داشت: این دو معدن قیر نباید بابت طلب دولت از امیر منصور آریا قیمت گذاری شوند زیرا گروه آریا به لحاظ فیزیکی کاری روی این دو معدن انجام نداده که بخواهد ارزش افزوده برای آن ها ایجاد کند و تنها آن ها را ثبت کرده است.

واگذاری صنایع غذایی گهر به بانک ملی

استاندار لرستان با بیان اینکه در خصوص معادن قیر «مرگ سر» و «امام زاده داوود» دادگاه اطلاعات کافی ندارد تصریح کرد: چون پولی بابت این معادن هزینه نشده است نمی توان به صورت رد مال از آن ها استفاده کنند لذا این معادن قیر باید آزاد شده و مزایده آن برگزار شود.

بازوند به پروژه های گروه آریا در استان اشاره کرد و گفت: گروه آریا پنج پروژه در لرستان داشته است که یکی از آن ها صنایع غذایی گهر بوده که ۸۳ درصد از سهام آن متعلق به امیر منصور آریا بود و بابت رد مال باید به بانک ملی پرداخته می شد که کارشناسی های لازم در این خصوص صورت گرفت و این پروژه تعییین تکلیف شد.

وی افزود: قرار بود مسئولین بانک ملی امروز برای تحویل گرفتن این پروژه مراجعه کرده و این پروژه را پیش ببرند که امروز کسی از بانک ملی برای این منظور مراجعه نکرد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه ۱۷ درصد از سهام صنایع غذایی گهر متعلق به شرکای گروه آریاست اضافه کرد: دادگاه هنوز روی این درصد باقیمانده حرفی ندارد و این افراد هنوز شریک پروژه هستند.

۸۴ درصد ماشین سازی به مزایده گذاشته می شود

بازوند یکی دیگر از پروژه های گروه آریا را طرح سیلیکون متال بروجرد خواند و گفت: ۷۰ درصد اموال این طرح مربوط به گروه آریا بوده و ۳۰ درصد مابقی متعلق به یک شریک اصفهانی است که قرار است به زودی مزایده ۷۰ درصد متعلق به گروه آریا برگزار شده و پولی که از مزایده به دست آمد بابت رد مال به بانک ملی داده شود.

وی با اشاره به اینکه ۸۴ درصد سهام ماشین سازی لرستان متعلق به اموال گروه آریا است عنوان کرد: در خصوص این پروژه بین دادگاه و سازمان خصوصی سازی اختلاف نظراتی وجود دارد به طوریکه سازمان خصوصی سازی مدعی است این پروژه مشکلی نداشته ولی دادگاه آن را مشکل دار می داند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه قرار شد ۸۴ درصد پروژه ماشین سازی لرستان نیز به مزایده گذاشته شود ادامه داد: یک واحد سنگبری نیز که از اموال گروه آریا بوده در شهرستان ازنا مشغول به فعالیت بوده و در حال حاضر مشکلی ندارد.

اموال گروه آریا تا پایان امسال تعیین تکلیف می شوند

بازوند با بیان اینکه در خصوص معادن قیر «مرگ سر» و «امام زاده داوود» دادگاه اطلاعات کافی ندارد تصریح کرد: چون پولی بابت این معادن هزینه نشده است نمی توان به صورت رد مال از آن ها استفاده کنند لذا این معادن قیر باید آزاد شده و مزایده آن برگزار شود.

وی ابراز امیدواری کرد تمام اموال گروه آریا در لرستان تا پایان امسال تعیین تکلیف شوند و گفت: با توجه به سفر آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه دستورهای خوبی در خصوص تعیین تکلیف اموال گروه آریا صادر شد وگرنه دادگستری هنوز با بقیه اموال درگیر بوده و کاری برای آن ها انجام نداده است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
درخواست مهریه از دامپزشک بیـکار
هر ۹ ثانیه یک خشونت در ایران رخ می‌دهد
درمان درد سینوس با این 10 روش خانگی
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
«تاریکی شب، روشنایی روز» داستانی عاشقانه در بستر سیاسی
جدول/ قیمت انواع مونوپاد در بازار
استخدام شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵ (اصلاحیه شرایط آزمون)
سالن نیمه کاره سام و زال بزودی تکمیل می شود
پراید سواری یونانی (تصاویر)
رقابت چشم آبی ها برای رسیدن به سردار جنگل!
آوارگی ۱۶۰۰ پناهجو همزمان با آغاز تخریب ارودگاه «کاله» در فرانسه
گوگل و بنیانگذار مایکروسافت گوشت تولید می کنند
عکس/ کامیون، زانتیا را مچاله کرد
برای داشتن شکم تخت چه بخوریم؟
۳۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
چگونه خودرو را در برابر سرقت ایمن کنیم؟
آخرین قیمت محصولات ام جی +عکس
باشکوه‌ترین و زیباترین هتل های دنیا+عکس
رقابت پزشکان بسیجی برای "خدمت رسانی" به زائران اربعین حسینی (۲ عکس)
روزی که رضاشاه، جم را غافلگیر کرد!
تبلیغات