http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

چه چیزی پیروزی ایران در Afc مقابل عربستان را تضمین می کند؟

چه چیزی پیروزی ایران در Afc مقابل  عربستان را تضمین می کند؟

هرچند همچنان بعید نیست که کنفدراسیونی با ساختار ضعیف چون کنفدراسیون فوتبال آسیا رای عجیب و غریب بدهد و تبعاتش را هم بپذیرد اما به نظر می رسد که شانس عربستانی ها برای رساندن حرف شان به کرسی بسیار کم باشد.آنها نه به خاطر قانون ، نه به خاطر امنیت ایران ،نه به خاطر امنیت ایران و نه از نظر مالی و تعداد تماشاگران شانس کمی دارند.

عصرایران - تنها 24 ساعت دیگر تا شروع جلسه کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا باقی مانده است. جلسه ای اضطراری که قرار است در مورد درخواست سیاسی عربستان برای برگزاری مسابقات ایران در لیگ قهرمانان آسیا در کشور سوم تصمیم گیری کند. در روزهای اخیر رسانه های عربی به نقل از افراد حاضر در کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده اند که بازی های ایران در اردن برگزار خواهد شد. خبری که به نظر می رسد از واقعیت دور باشد.

در مورد مدل تصمیم گیری کنفدراسیون فوتبال آسیا در مواردی اینچنین پیش از این صحبت شده است. کمااینکه سیاسی بودن در خواست عربستان می تواند به رد درخواست منجر شود. اما آنچه در این روزها مهم به نظر می رسد نقش اسپانسرینگ و تماشاگران ایرانی در هر دوره لیگ قهرمانان اسیا ست. اسپانسرهای کنفدراسیون فوتبال آسیا که بعضا در ایران صاحب نمایندگی هایی هستند روی تبلیغات و حضورشان در بازار ایران حساب ویژه ای باز کرده اند.

آنها حامی مالی مسابقات هستند و در بسیار از موارد تصمیم گیرنده های اصلی هم به حساب می آیند. اسپانسرهای کنفدراسیون فوتبال آسیا آن هم در روزهای پسابرجام روی بازار ایران حساب ویژه ای باز کرده اند بازاری که بدون تحریم ها یکی از پرسود ترین بازارهای آسیایی هم به حساب می آید.درچنین شرایطی تصمیمات سیاسی علاوه براینکه تبعات انتخاباتی برای رییس بحرینی اش شیخ سلمان دارد مانع بزرگی هم برای فرصت های مالی و تجاری محسوب می شود.

اما مهمتر از این عامل تعداد تماشاگران حاضر در مسابقات هستند. به شهادت تاریخ بازی های نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمنان در چند سال اخیر پر تماشاگر ترین مسابقات لیگ قهرمانان بوده است. این آمار البته به سال های حضور پرسپولیس و استقلال و برخی موارد تراکتورسازی بازمی گردد اما تعداد تماشاگر برای کنفدراسیون فوتبال آسیا بسیار مهم است و به نوعی آمارش آبروی این کنفدراسیون هم به حساب می آید. پربیراه نیست اگر بگوییم تعداد تماشاگران ایرانی سبب می شود که هر سال برابر با قدرت های اول آسیا 4 سهمیه لیگ قهرمانان (1+3) به ایران تعلق می گیرد.

هرچند همچنان بعید نیست که کنفدراسیونی با ساختار ضعیف چون کنفدراسیون فوتبال آسیا رای عجیب و غریب بدهد و تبعاتش را هم بپذیرد اما به نظر می رسد که شانس عربستانی ها برای رساندن حرف شان به کرسی بسیار کم باشد.آنها نه به خاطر قانون ، نه به خاطر امنیت ایران ،نه به خاطر امنیت ایران و نه از نظر مالی و تعداد تماشاگران شانس کمی دارند.


منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بلایی که زن معتاد سر این خانواده آورد +عکس
حادثه مرگ بار در شهربازی در استرالیا
این گردن بند 34 میلیون دلار قیمت دارد (عکس)
لباس های جالب از نوع ژاپنی +عکس
این افراد واکسن آنفلوآنزا تزریق نکنند
درجه بندی گوشت قرمز بهانه‌ای برای گران‌فروشی
استخدام داروساز جهت مسئول فنی یک واحد تولیدی
استخدام مسئول فنی MMT در شیفت صبح
استخدام منشی جهت شرکت عمرانی در مشهد
استخدام مدرس در آموزش عالی آفتاب در مشهد
استخدام منشی مسلط به کامپیوتر و سایت در مشهد
استخدام پزشک عمومی جهت کار در مطب
استخدام پشتیبان سایت،بازاریاب فروشگاه اینترنتى،منشی
کیلیپ فیلم لاکپشت و تردمیل +( آپارات ) پخش
فیلم کشتن شگفت انگیز مار بزرگ همانند سوسک می کشه ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم فیلی که از خیلی از مردم باوفاست ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم کلیپی تعجب آور از کشتن و خوردن مار !!! ( آپارات ) -دانلود و پخش
ازدیاد نرخ حافظه‎های DDR4، هدیه موبایل‎های تلفن همراه به صنعت رایانه
ویدیو فیلم یک هشت پا که با انسانها مزاح میکند ( آپارات )
کلیپ فیلم گفتگو با مُرده یخی که در سردخانه بیمارستان زنده شد
تبلیغات