جزییات بیمه‌ درمان اتباع و مهاجران خارجی


رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر تشریح کرد

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از پیگیری این وزارتخانه برای افزایش پوشش بیمه‌ای اتباع غیرایرانی خبر داد .

دکتر محمود سروش در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص آخرین وضعیت پوشش بیمه‌ای اتباع غیر ایرانی گفت: امسال حدود 250 هزار نفر از گروه‌های خاص اتباع بیگانه را در بحث درمان و بستری تحت پوشش بیمه سلامت قرار دادیم. جمعیت کل اتباع غیرمجاز 850 هزار نفر هستند. به طور کلی امسال توانستیم گروه آسیب پذیر و کسانی که دچار بیماری‌های خاص بودند که حدود یک سوم از این جمعیت را شامل می‌شود، بیمه کنیم.

وی همچنین از برنامه وزارت بهداشت برای افزایش این رقم به 500 هزار نفر خبر داد و گفت: قرار است به تدریج پوشش بیمه‌ای را افزایش دهیم و در حال حاضر منتظر منابع مالی کمیساریای عالی پناهندگان هستیم. برای این کار قراردادی چند جانبه میان بیمه، اداره اتباع و کمیساریای عالی و وزارت بهداشت بسته شده است.

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، مشکلات مالی وزارت بهداشت را عاملی برای اجرایی نشدن برنامه‌های اتباع ندانست و افزود: خدمات بهداشت و درمان اولیه بر اساس روش جدیدی که داریم روز به روز ارتقا پیدا می‌کند. ما روزهایی را می‌بینیم که این خدمات درخشان‌تر می‌شود. هرچه نظام خدمات پزشک خانواده حاشیه و شهری و روستایی ارتقا پیدا کند، آنها هم از خدمات بیشتر بهره‌مند خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال