http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نیروهای مردمی عراق اخراج سفیر سعودی را خواستار شدند

نیروهای مردمی عراق اخراج سفیر سعودی را خواستار شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، هیات نیروهای مردمی عراق از دولت این کشور خواست «ثامر السبهان» سفیر سعودی در بغداد را به خاطر اظهاراتش علیه گروه های مردمی اخراج کند.

«احمد الاسدی» سخنگوی گروه های مردمی عراق در بیانیه ای گفت: اظهارات سفیر سعودی در گفت وگو با شبکه سومریه نقض تمام حدود و اختیارات دیپلماتیک است و نشان می دهد که در ارسال سفیر سعودی به عراق که کشورش حامی تروریسم است اهداف نهفته و از پیش تعیین شده ای قرار داشته است. خون فرزندان عراق همچنان از خودروهای بمب گذاری شده و بهائم تروریستی آنها می چکد.

الاسدی افزود: اهانت سفیر سعودی به گروه های مردمی، دولت و اکثریت جمعیتی و سیاسی تنها موجب پافشاری بیشتر ما به ریشه کنی داعشی ها و مبارزه با حامیان آنها در داخل و خارج خواهد شد.

وی از دولت و وزارت خارجه عراق خواست سفیر سعودی را به دلیل اظهارات گستاخانه و اهانت به مردم عراق و گروه های مردمی، نشر اکاذیب آشکار و تحریک مستقیم برای ایجاد فتنه بین مولفه های مردم عراق اخراج و مورد پیگرد قرار دهد.

در همین حال «خالد الاسدی» عضو کمیسیون روابط خارجه پارلمان عراق نیز به اظهارت السبهان واکنش نشان داد. وی با محکوم نمودن اظهارات سفیر سعودی علیه گروه های مردمی عراق، اخراج وی از این کشور را خواستار شد.

خالد الاسدی با بیان اینکه اظهارات سفیر سعودی در خصوص گروه های مردمی دخالت در امور عراق و خارج از چارچوب دیپلماتیک و در تضاد با تقویت مناسبات دو کشور است، گفت: از وزارت خارجه عراق می خواهم به خاطر احترام به هیبت و حاکمیت عراق سفیر سعودی را عنصری نامطلوب معرفی کرده و از کشور اخراج کند.

«باقر جبر الزبیدی» وزیر راه عراق نیز اظهارات «ثامر السبهان» سفیر سعودی را مغایر با عرف دیپلماتیک و دخالت آشکار در امور داخلی عراق برشمرد.

وی با محکوم کردن اظهارات مداخله جویانه سفیر سعودی در عراق گفت: نیروهای مردمی که دیاله و صلاح الدین را آزاد کرده و با تقدیم صدها شهید و زخمی، ۱۷۰ روستا و منطقه را آزاد کرده اند شرف این ملت و نماد عزت آن هستند.

لازم به ذکر است که «ثامر السبهان» روز شنبه در گفت و گو با شبکه سومریه عراق مدعی شد که مخالفت کردها و اهالی استان الانبار با ورود نیروهای مردمی به مناطقشان نشان دهنده عدم مقبولیت این نیروها نزد جامعه عراق است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
عملیات ترکیه در سوریه نگران کننده است
کاهش قیمت ارتباطات بین‌المللی در ایام اربعین
کربلایی علی کبیری تاسوعا ۹۵
برای ترکیب رنگ مو این نکات طلایی را بدانید
پست اینستاگرامی علی دایی برای منصور پورحیدری
قیمت پایه واگذاری سهام دولت در ۵ شرکت تعیین شد
علت بدمزگی دهان در صبح و درمان آن
کربلایی حسین رستمی شب ۶ محرم ۹۵
پیوستن شراره رخام به شبکه ی GEM آیا حقیقت دارد؟تصاویر
نصرالله: در صورتی به لبنان باز می‌گردیم که در سوریه پیروز شویم
هیچ مانعی برای پرداخت تسهیلات نداریم
غذاهای سالمی که قبل از ورزش نباید بخورید!
کربلایی حسین رستمی شب ۵ محرم ۹۵
عکس های دیدنی سیاه و سفید از ویشکا آسایش در تئاتر/تصاویر
ماهی یک و نیم میلیارد تومان حقوق لیپی
زائران اربعین بلیت هواپیما را اینترنتی نخرند
کربلایی حسین رستمی شب ۴ محرم ۹۵
طرزتهیه طرز تهیه سالاد مرغ و کدو/عکس
رئیس جمهور بعدی آمریکا باید سر کلاس علوم برود!
ناسا هواپیماهایی با بال‌های تاشو می‌سازد+عکس
تبلیغات