مجوز صادرات لبنیات به روسیه صادر شد


معاون امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی از صدور مجوز برای آغاز صادرات لبنیات به روسیه از یکم بهمن خبر داد و گفت: تا کنون هیچ یک از کارخانه‌های لبنی تایید شده تقاضایی برای صادرات محصولات خود به روسیه نداشته اند.

حسن اختیارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته بین ایران و روسیه، از یکم بهمن ماه مجوزهای لازم برای صادرات محصولات لبنی به این کشور صادر شده و راه برای صادرات باز شده است اما تا کنون هیچ‌ یک از کارخانه‌های تایید شده از سوی فدراسیون روسیه، تقاضایی به سازمان دامپزشکی برای صادرات محصولات لبنی به روسیه نداشته اند.

وی با بیان اینکه پس از حدود یکسال رایزنی با روسیه و مقامات و هیات‌های تجاری این کشور چهار شرکت لبنی مورد تایید قرار گرفتند، افزود: این کارخانه‌های لبنی تصور نمی‌کردند که توافقات ایران با روسیه برای صادرات محصولات لبنی به این زودی به نتیجه برسد، چرا که بسیاری از کشورها برای صادرات به روسیه دو تا سه سال منتظر مانده‌اند.

معاون امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی ادامه داد: برخی از کارخانه‌های تایید شده برچسب مخصوص برای صادرات محصولات خود به روسیه را چاپ نکرده‌اند و به همین دلیل هنوز آماده صادرات به روسیه نشده‌اند البته ممکن است کاهش ارزش روبل روسیه نیز در تاخیر برای صادرات لبنیات ایرانی به روسیه تاثیر گذار باشد.

اختیارزاده گفت: مجوز برای صادرات انواع محصولات لبنی به روسیه صادر شده است اما کارخانه‌های تایید شده با بازاریابی که انجام داده‌اند به این نتیجه‌ رسیده‌اند که در شرایط کنونی تنها انواع پنیرهای پروسس‌شده در بازار روسیه تقاضا دارد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات