جذب سوادآموز در خراسان شمالی۱۰درصد افزایش یافت


مهدی مودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۹هزار و۳۶۱ سوادآموز در خراسان شمالی جذب شده و در حال آموزش هستند.

وی گفت: جذب این میزان سوادآموز در سال جاری نشان دهنده تحقق ۸۶ درصدی برنامه‌های پیش بینی شده است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این رقم۷۶ درصد محقق شده بود.

مودی از افزایش۱۰درصدی جذب سوادآموز در خراسان شمالی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای جذب بیسوادان در کلاس‌های سوادآموزی انجام شده اما موانعی نیز در این مسیر وجود دارد که با برنامه ریزی و مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی بایستی رفع شود.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات و موانع موجود در حوزه سوادآموزی عدم انگیزه لازم بی سوادان برای سوادآموزی است.

مودی مشکلات اقتصادی، ضعف فرهنگی، خود اظهاری‌های افراد در سرشماری، عدم وجود اهرم‌های الزام و تشویق برای بیسوادان و ... را از دیگر مشکلات این حوزه عنوان کرد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: این معاونت در راستای کاهش شمار بیسوادان در استان طرح‌های متنوعی از جمله سودآموزی به کودکان کار، سوادآموزی به اولیای بیسواد، برون سپاری و ... اجرایی کرده است.

وی تاکید کرد: مبارزه با بیسوادی امری ملی و نیازمند مشارکت و عزم تمامی اقشار جامعه، دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌های مختلف است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال