مسمومیت 22 نفر در یزد بر اثر گاز گرفتگی


مسئول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان یزد گفت: در دهه سوم دیماه امسال مجموعا 22 نفر در این استان به وسیله گاز منواکسید کربن مسموم شدند.

محسن ملک ثابت روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با حضور به موقع عوامل اورژانس تمام این افراد از مرگ حتمی نجات یافتند که از مجموع افراد مسموم هفت نفر آنها از شهر یزد و مابقی مربوط به دیگر شهرستانها بود.

وی اظهار کرد: رعایت توصیه های ایمنی و استفاده درست از وسایل گازسوز باعث کاهش خطر آسیب دیدگی و مشکلات ناشی از آن می شود.

ملک ثابت با بیان اینکه استفاده وسایل گرمایشی بدون دودکش یعنی استقبال از مرگ به شهروندان توصیه کرد: برای جلوگیری از گازگرفتگی از باز بودن راههای خروجی دودکش های بخاری و آبگرمکن محل سکونت و کار خود اطمینان حاصل کنند.

این مسئول اضافه کرد: حتما هفته ای دوبار وسایل گازسوز خود بویژه بخاری را کنترل کنید تا شاهد این قاتل خاموش نباشیم.

وی تصریح کرد: گاز منوکسیدکربن هیچ گونه رنگ و بویی نداشته و در اثر سوخت ناقص مواد سوختی و عموما در فضای بسته ایجاد می شود بنابراین استفاده از آبگرمکن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و بدون دودکش بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت ناشی از این گاز را تشکیل می دهند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات