http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

لایحه بودجه سال ۹۵ توسط شهردار قزوین در صحن شورا ارائه شد

لایحه بودجه سال ۹۵ توسط شهردار قزوین در صحن شورا ارائه شد

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود نصرتی شنبه شب با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین لایحه بودجه سال ۹۵ را تقدیم شورای اسلامی کرد.

نصرتی پس از تقدیم لایحه بودجه سال آینده با بیان ویژگی های آن اظهارداشت: کل بودجه سال آینده با سازمانهای وابسته ۴۷۵ میلیارد و ۲۰۲ میلیون تومان است که ۱۵۸ میلیون و ۵۳۳ میلیون تومان آن هزینه های جاری و ۳۱۶ میلیارد و ۶۶۹ میلیون تومان هزینه عمرانی است.

وی گفت: بودجه شهرداری بدون احتساب سازمانها ۴۱۴ میلیارد تومان است که ۱۳۳ میلیارد و ۴۳۴ میلیون تومان جاری و ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه عمرانی است.

شهردار قزوین از افزایش بودجه سال ۹۵ خبرداد و تصریح کرد: علیرغم مشکلات مالی و اقتصادی شاهد افزایش هفت درصدی بودجه سال آینده هستیم.

اتمام طرح های نیمه تمام ویژگی بودجه سال آینده شهرداری قزوین

نصرتی در خصوص ویژگی های بودجه یادآورشد: حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی، ثبت وقایع مالی، حسابداری تعهدی تعدیل شده و شناسایی ثبت درآمدهای غیرنقدی، شفاف سازی هرچه بیشتر حساب های مالی و دارایی های شهرداری و واقعی تر نشان دادن میزان درآمدها و هزینه های پروژه ها از اولویت های کاری شهرداری در تدوین بودجه است.

وی بیان کرد: در راستای شفاف سازی حساب های مالی تلاش شده است همه ردیف های بودجه شهرداری اعم از درآمدها و هزینه های جاری و عمرانی به همراه مستندات آن ارائه شود که این حرکت در توجیه برآورد محاسبات اعتبار ردیف های هزینه و درآمد شهرداری است.

شهردار قزوین بیان کرد: اولویت اصلی بودجه سال ۹۵ اتمام پروژه های نیمه تمام و حذف هزینه های غیرضرور است و رویکرد شهرداری در تدوین بودجه نیز خدمت رسانی بهتر و بیشتر به شهروندان با حداقل هزینه و صرفه جویی منطقی بوده است.

وی اضافه کرد: پیگیری در زمینه جذب اعتبارات ملی و استانی برای منطقه نمونه گردشگری و پروژه سعدالسلطنه و پیش بینی اعتبارات یادشده در بودجه از موارد موثر برای تسریع در رفع نیازمندی های منطقه ای و برقراری درآمد پایدار برای شهر و شهرداری از طریق جذب گردشگر و سرمایه گذار است.

نصرتی گفت: با توجه به اهمیت توزیع مناسب بودجه برای بهره برداری عادلانه شهروندان از امکانات شهری به طرح احداث و تکمیل پل روگذر و زیرگذرهای معابر شهری اولویت خاصی منظور شده که افزایش ۱۸ درصدی در برنامه بهبود عبور و مرور شهری، افزایش ۳۶ درصدی ایجاد سایر تاسیسات شهری از آن جمله است.

شهردار قزوین اضافه کرد: تلاش برای رفع معضل ترافیک با اختصاص ردیف های هزینه ای مشخص و مناطق کمتر توسعه یافته در اولویت قرار دارند.

نصرتی تصریح کرد:در سرکد پروژه های عمرانی شهرداری دربودجه سال آینده دربرنامه ریزی توسعه شهری ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، هدایت دفع آبهای سطحی داخل شهری سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، بهبود عبور و مرور شهری ۱۳۳ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان، ایجاد سایر تاسیسات حفاظتی شهرها ۹۵۱ میلیون تومان، بهبود محیط شهری ۵۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان، ایجاد اماکن و فضاهای ورزشی، فرهنگی و گردشگری یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان، ایجاد تاسیسات و تسهیلات شهری ۴۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ایجاد تاسیسات درآمدزا ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و هزینه های پیش بینی نشده بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۵۷۶ میلیون تومان لحاظ شده است.

عرضه ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق سکوک

شهردار قزوین اظهارداشت: یکی از طرح ها برای تامین درآمد شهرداری انتشار اوراق سکوک است که امسال کارهای نهایی آن صورت گرفته و به نظر می رسد با شرایط فعلی قابل عرضه است.

نصرتی گفت: این اوراق به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان در فروردین و یا اردیبهشت ماه عرضه می شود که می تواند بخشی از منابع مالی را تامین کند.

منبع: مهر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
ماشین خاص توریست آلمانی درشهر میانه+تصاویر
استخدام گرافیست،کارشناس فروش
رد صلاحیت پس از انتخابات موضوعیت ندارد/ استفساریه مجلس خدشه‌ای به نظارت استصوابی وارد نمی‌کند
خواننده معروف زیر زمینی آزاد نشده است
ویکی لیکس ایمیل های محرمانه اوباما را منتشر کرد
غول پتروشیمی دانمارک آماده بازگشت به ایران شد
پلی استیشن 4 پرو از ۱ گیگابایت رم اضافه بهره می‌برد
شَهادت 4 تکنسین ایرانی در حمله انتحاری داعش در کرکوک
استخدام جوشکار | شنبه ۱ آبان ۹۵
پارک آبی مشهد باز هم حادثه آفرید
زمان پخش سریال همسایه ها | ساعت تکرار همسایه ها از شبکه ۲
حکومت کره شمالی ناپایدار است
«برف سرخ» بهرام توکلی اول آبان کلید می‌خورد/ ادای دینی به مجروحان غیرنظامی شیمیایی
استخدام کارشناس تحقیقات بازار در شرکت Standard World LLC
به ناحق ما را دوگانه پرست نامیدید؛ ما یکتاپرستیم
بان کی‌مون: حملات حلب ۵۰۰ کشته برجای گذاشته/ تعجب روسیه از اظهارات دبیرکل سازمان ملل
متوسلانی: جشنواره زدگی در سینمای ایران باید از بین برود/ برای فیلمسازانی که آثارشان را به خاطر حضور در جشنواره ها می سازند متأسفم!
استخدام سرایدار | شنبه ۱ آبان ۹۵
پورموسوی: تمام ایران بسیج شده تا پرسپولیس قهرمان شود
کشف علت گُرگرفتگی های شبانه در زنان