بخش خصوصی نیازمند حمایت دستگاه های اجرایی/افزایش تلفات جاده ای


به گزارش خبرنگار مهر، استاندار خراسان رضوی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان در محل سالن اجتماعات استانداری با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان از ۱۴/۲ در تابستان به ۱۰/۸ در پاییز سال جاری اظهار کرد: این مسئله با همکاری دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باعث ارتقاء جایگاه استان از رتبه سوم به شانزدهم شد.

علیرضا رشیدیان با تاکید بر تامین سرمایه در گردش و نقدینگی صنعت گران و کارآفرینان توسط سیستم بانکی برای حفظ جایگاه استان در کاهش نرخ بیکاری افزود: در شرایط فعلی و در شرایط پسابرجام نیازمند برنامه ریزی دقیق در جهت نیل به اهداف اقتصادی دولت مبتنی بر سیاست های اقتصاد مقاومتی هستیم.

وی با اشاره به اینکه برای تداوم این روند دستگاه های اجرایی باید از بخش تولید و پروژه های اشتغال زای بخش خصوصی حمایت کنند، تصریح کرد: تسهیل در روند صادرات، تولید کالاهای صادرات محور و همکاری لازم با واحدهای صنعتی و تولیدی در ایام پایانی سال که منجر به تعطیلی واحدها نشود نیز از مواردی است که به رونق اشتغال منجر می شود.

تصویب ۱۸ طرح مشارکت تعاونی توسعه روستایی در استان

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اشتغال پایدار در روستاها به عنوان یکی از اولویت های مهم دولت در کاهش نرخ بیکاری تاکید کرد: اجرای طرح های اقتصادی مشارکتی و ایجاد شرکت های تعاونی توسعه برای رسیدن به این هدف دولت بوده است.

وی از تصویب ۱۸ طرح مشارکتی از نیمه شهریورماه گذشته تاکنون در طرح ایجاد شرکت های تعاونی توسعه روستایی در استان خبر داد و گفت: در این طرح ها دو هزار و ۶۴۶ خانوار از ۱۱ شهرستان استان سهامدار شده که ۶/۸ میلیارد تومان سهم آورده مردمی و ۵۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات پرداخت شده دولت بوده است.

رشیدیان با بیان اینکه پرونده ۱۷ طرح تعاونی روستایی دیگر در حال تکمیل است، خاطرنشان کرد: پرونده ی ۴۴ شرکت با سهامداری چهار هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی و آورده ی اولیه هفت میلیارد تومان در حال بررسی است که عملیات اجرایی این شرکت ها همزمان با ایام الله دهه فجر صورت می پذیرد.

بیش از یک هزار میلیارد تومان رقم وصولی مالیات استان در سال جاری

وی تصریح کرد: تلاش برای وصول درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی مودیان جدید مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی از جمله راهکارهای دولت برای کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی است.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی ۱۵ درصد از برنامه پیش بینی شده وصول درآمدهای مالیاتی عقب تر است، افزود: با این حال تاکنون رقم وصولی مالیات در ده ماه نخست سال جاری هزار و ۷۹۶ میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد: تخصیص ده ماهه ی اعتبارات هزینه ای استان ۷۱/۴ درصد بوده که دریافتی این مبلغ از خزانه تاکنون ۷۰/۶ درصد است و پرداختی به ذیحسابان دستگاه های اجرایی نیز ۶۸/۸ درصد است.

رشیدیان ادامه داد: تخصیص ۱۰ ماهه ی اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استان نیز ۲۹/۶ درصد و دریافتی از خزانه ۲۹/۸ درصد و پرداختی به ذیحسابان نیز ۲۴/۴ درصد است.

وی از پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی پروژه های مصوب سفر هیات دولت به استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم تکمیل این پروژه ها با سرعت ادامه پیدا کند.

افزایش ۳/۷ درصدی میزان مرگ و میر جاده ای در استان

وی اشاره ای به آمار تلفات جاده ای درون و برون شهری در نه ماهه اول سال جاری در استان داشت و تصریح کرد: آمار تلفات درون شهری با کاهش ۶/۶ درصدی رو به رو بوده است اما این آمار در جاده های برون شهری ۶/۵ درصد افزایش داشته و در محورهای روستایی نیز ۲۶/۵ درصد رشد را نشان می دهد.

استاندار خراسان رضوی با ابراز نگرانی از افزایش ۳/۷ درصدی میزان مرگ و میر در ۹ ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت:‌ اصلاح هندسی و نقاط حادثه خیز و نصب علائم هشدار دهنده و استقرار پلیس و نیروهای امدادی در محورهای مواصلاتی استان از جمله راهکارهای کاهش آمار تلفات ناشی از تصادفات در جاده هاست.

گاز رسانی به ۷۲۶ روستا از ابتدای سال جاری تاکنون

وی از تکمیل پروژه های گازرسانی به ۷۲۶ روستا در سطح استان با ۱۰۲ هزار خانوار با اعتبار ۲۲۷ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: میانگین برخورداری جمعیت  روستاهای استان از نعمت گاز را تا قبل سال جاری، ۶۷ درصد بود که با تکمیل این پروژه ها این رقم به ۸۳ درصد افزایش خواهد یافت.

رشیدیان با اعلام اینکه ۲۲۰ کیلومتر از راه های روستایی بیش از ۵۰ خانوار در استان در قالب ۱۰۰ پروژه با جذب بیش از ۹۰ هزار تن قیر رایگان از وزارت راه و شهرسازی و تخصیص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار آسفالت شده و یا پروژه های آن در حال تکمیل است، افزود: با اتمام این پروژه ها میزان برخورداری جاده های آسفالت شده استان تا پایان سال جاری به رقم ۹۳/۷ درصد می رسد.

وی با اشاره به بارندگی ۶۱/۶ میلی متری در سال زراعی جاری از چالش کمبود منابع آب در استان خبر داد و تاکید کرد: این رقم در مقایسه با بلند مدت شش دهم درصد افزایش داشته اما نسبت به سال قبل ۱۷ درصد کاهش داشته است که این مهم مدیریت در مصرف بهینه آب و ساماندهی آب های روان را می طلبد.

برقی شدن قطار مشهد- تهران

وی با اشاره به آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور تاکید کرد: توسعه ی حمل و نقل پاک، فرهنگ سازی برای استفاده از وسائط نقلیه ی عمومی، منع تردد خودروهای تک سرنشین و تلاش برای جلوگیری از آلودگی هوا نیازمند مشارکت عموم مردم است.

استاندار خراسان رضوی اشاره ای به نهایی شدن برقی شدن قطار مشهد تهران داشت و افزود:‌ این اقدام در سفر رئیس جمهور چین به کشورمان نهایی شد که اقدامات اجرایی آن با محوریت حرکت از مشهد به سمت تهران تاکنون آغاز شده است.

نامزدهای انتخاباتی با رعایت اخلاق ظرفیت های خود را معرفی کنند

وی در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت انتخابات و نقش آن در اقتدار ملی و بین المللی نظام تاکید کرد: وظیفه همه ما تلاش برای حضور حداکثری مردم، جناح ها و احزاب منطبق با نظر ولی فقیه و اصول قانون است تا شاهد انتخاباتی سالم و پرشور باشیم.

رشیدیان تاکید کرد: نامزدهای انتخابات پیش رو باید توانمندی ها و ظرفیت های خود را با رعایت اخلاق، پرهیز از غیبت و تهمت به جامعه مخاطب خود معرفی کنند.

تقارن دهه فجر امسال با پیروزی برجام

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام الله دهه فجر گفت: تقارن اجرایی شدن برجام با این ایام وجه تمایز بزرگداشت دهه فجر سال جاری نسبت به سال های گذشته است.

استاندار ادامه داد: این پیروزی حاصل هدایت های مدبرانه مقام معظم رهبری، مدیریت ریاست جمهور، دقت و پایبندی تیم مذاکره کننده به اصول و آرمان های انقلاب و استقامت و همراهی مردم است.

وی با تاکید بر حفظ رویکرد مردمی جشن های انقلاب و حضور موثر تمام مردم خاطرنشان کرد: اداره کل صدا و سیمای استان در این ایام نسبت به انعکاس عملکرد دولت در استان طی یک سال گذشته را برای مدیران فراهم آورد.

رشیدیان با بیان اینکه ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردها و خدمات نظام و دولت به مردم است خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: دستگاه های اجرایی باید پروژه های قابل بهره برداری خود در ایام دهه فجر را به دبیرخانه ستاد گرامیداشت دهه فجر استان اعلام کنند.

مدیران پاسخگو مردم باشند

وی با تاکید بر پاسخگویی به مطالبات مردم در چارچوب قانون از سوی مدیران دستگاه های اجرایی اظهار کرد: روابط عمومی ها نهادها و دستگاه های اجرایی باید زمینه ملاقات های عمومی مدیران با مردم را فراهم آورند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید از طریق به کارگیری بازرسانی در خصوص حل مشکلات مردم تلاش داشته باشند.

وی افزود: همچنین اقامه ی نماز اول وقت در دستگاه های اجرایی به گونه ای که به روند خدمت رسانی کارکنان به مردم لطمه ای وارد نشود باید مورد توجه مدیران و کارکنان ادارات باشد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال