صدور مجوز شعر و موسیقی فیلم‌ها و سریال‌ها برعهده ما نیست


به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه دیروز ۳ بهمن ماه بخش فرهنگی خبرگزاری مهر در گزارشی به روند صدور مجوز ترانه‌هایی که در سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» خوانده می‌شود، پرداخت و در آن گزارش مطرح شد شورای شعر و ترانه وزارت ارشاد نقشی در صدور مجوز این آثار نداشته است در ادامه پیگیری موضوع گفتگویی با فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم که وی نیز در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: صدور مجوز آنچه که به عنوان ترانه، کلیپ و آثار موسیقایی در تولیدات شبکه نمایش خانگی و محصولات سینمایی استفاده می‌شود در حوزه مجوز دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیست و این سازمان سینمایی و بخش مدیریتی مربوط به شبکه نمایش خانگی است که مسئولیت صدور مجوز محتوایی آثار را به عهده دارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا حجم فعالیت های سازمان سینمایی و شبکه نمایش خانگی و همچنین تخصص نیروهای آنها اجازه نظارت درست را در زمینه شعر و موسیقی آثار تصویری می‌دهد؟ بیان کرد: همکاران ما در سازمان سینمایی هم به این نکته واقفند که برای صدور مجوز نهایت دقت باید صورت گیرد و در این مورد هم کیفیت و هم محتوای ترانه ها بسیار مهم است. به هر ترتیب طبق برنامه ریزی ها و صحبت هایی که انجام گرفته مسئولیت صدور مجوز در این زمینه برعهده سازمان سینمایی است.

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: در حوزه آثاری که مربوط به مجموعه های تلویزیونی سازمان صدا و سیما و هر آنچه که در حوزه موسیقی تولیدات این مجموعه انجام می گیرد این مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا وسیماست که برای صدور مجوز اقدامات لازم را انجام می دهد و دفتر موسیقی دخالتی در امور ندارد. خارج از فضاهای موجودی که به آن اشاره کردم هرگاه آهنگساز، خواننده و تولیدکنندگان فعال آثار موسیقایی اقدام به تولید اثر یا آلبومی کنند این دفتر موسیقی وزارت ارشاد است که برای صدور مجوز نظارت و اقدامات لازم را انجام می دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال