http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

صدور مجوز شعر و موسیقی فیلم‌ها و سریال‌ها برعهده ما نیست

صدور مجوز شعر و موسیقی فیلم‌ها و سریال‌ها برعهده ما نیست

به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه دیروز ۳ بهمن ماه بخش فرهنگی خبرگزاری مهر در گزارشی به روند صدور مجوز ترانه‌هایی که در سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» خوانده می‌شود، پرداخت و در آن گزارش مطرح شد شورای شعر و ترانه وزارت ارشاد نقشی در صدور مجوز این آثار نداشته است در ادامه پیگیری موضوع گفتگویی با فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم که وی نیز در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: صدور مجوز آنچه که به عنوان ترانه، کلیپ و آثار موسیقایی در تولیدات شبکه نمایش خانگی و محصولات سینمایی استفاده می‌شود در حوزه مجوز دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیست و این سازمان سینمایی و بخش مدیریتی مربوط به شبکه نمایش خانگی است که مسئولیت صدور مجوز محتوایی آثار را به عهده دارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا حجم فعالیت های سازمان سینمایی و شبکه نمایش خانگی و همچنین تخصص نیروهای آنها اجازه نظارت درست را در زمینه شعر و موسیقی آثار تصویری می‌دهد؟ بیان کرد: همکاران ما در سازمان سینمایی هم به این نکته واقفند که برای صدور مجوز نهایت دقت باید صورت گیرد و در این مورد هم کیفیت و هم محتوای ترانه ها بسیار مهم است. به هر ترتیب طبق برنامه ریزی ها و صحبت هایی که انجام گرفته مسئولیت صدور مجوز در این زمینه برعهده سازمان سینمایی است.

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: در حوزه آثاری که مربوط به مجموعه های تلویزیونی سازمان صدا و سیما و هر آنچه که در حوزه موسیقی تولیدات این مجموعه انجام می گیرد این مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا وسیماست که برای صدور مجوز اقدامات لازم را انجام می دهد و دفتر موسیقی دخالتی در امور ندارد. خارج از فضاهای موجودی که به آن اشاره کردم هرگاه آهنگساز، خواننده و تولیدکنندگان فعال آثار موسیقایی اقدام به تولید اثر یا آلبومی کنند این دفتر موسیقی وزارت ارشاد است که برای صدور مجوز نظارت و اقدامات لازم را انجام می دهد.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
حضور دو شخصیت دیگر در فیلم Avengers: Infinity War تایید شد
امام موسی صدر چطور سنگ بنای حزب‌الله را گذاشت؟/حضور شیعیان در لبنان و زندگی در «کمربند فلاکت»!
استخدام بازاریاب تلفنی جهت کار در یک شرکت معتبر
افشاگری پرستو صالحی درباره دریافت پول برای مراسم ها
مدل های زیبا مبل ال – L شکل 2016 – 95
کیفیت آب تهران شگفت‌انگیز است
با روشی ساده آویز گل داوودی بسیار زیبا بسازید (عکس)
حمله خونین به کاخ سعودی +عکس
آنجلینا جولی و برد پیت کاخ گرانقیمت شان را می فروشند! عکس کاخ شان در فرانسه
افسرده هستید سوار این تاکسی ها شوید+تصاویر
استخدام قناد ماهر و با تجربه خانم یا آقا در کرمانشاه
اروپایی ها اموال بانک صادرات را آزاد کردند
دستکش های زمستانی شیک مردانه 2016 – مد سال
وضعیت شیوع هپاتیت در کشور/ ساخت واکسن هپاتیت A
با این غذاهای پاییزی سالم بمانید
درگیری فیزیکی کاپیتان با خواهرزاده مدیر!
شغل جذابی که 8 هزار نفر متقاضی آن هستند!
لغو حکم حبس ابد مُرسی
استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت فعال نفت و گاز
ازدواج جنجالی دختر و پسر مصری + عکس
تبلیغات