http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

فهرست لوازم خانگی نانویی

فهرست لوازم خانگی نانویی

در حال حاضر محصولات در حوزه های لوازم خانگی، تجهیزات، دارو و تجهیزات پزشکی، بهداشت و سلامت، عمران و ساختمان، خودرو و حمل و نقل، رنگ و رزین، نساجی و پوشاک، آب و محیط زیست، نفت و صنایع وابسته، نیرو و انرژی، کشاورزی و غذا و نانو کامپوزیت ها دسته بندی و محصولات نانویی در این حوزه ها مشخص شده اند.

فهرست محصولات نانویی مورد تأیید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو منتشر شد این محصولات در حوزه لوازم خانگی تولید شده اند و مهر تأیید علمی را نیز اخذ کرده اند.

فهرست لوازم خانگی نانویی

بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ابتدای سال جاری بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه‌شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به‌ ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می‌کند.

در حال حاضر محصولات در حوزه های لوازم خانگی، تجهیزات، دارو و تجهیزات پزشکی، بهداشت و سلامت، عمران و ساختمان، خودرو و حمل و نقل، رنگ و رزین، نساجی و پوشاک، آب و محیط زیست، نفت و صنایع وابسته، نیرو و انرژی، کشاورزی و غذا و نانو کامپوزیت ها دسته بندی و محصولات نانویی در این حوزه ها مشخص شده اند.

۹ دسته از محصولات لوازم خانگی مبتنی بر فناوری نانو، موفق به کسب تأییدیه نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو شده اند.

محصولات لوازم خانگی حوزه نانو به شرح زیر است:

چینی نانویی

یکی از محصولات تایید شده از سوی ستادنانو، چینی نانویی است. این محصول با کمک نانو ذرات سیلیسی دارای یک سطح آبگریز بوده که هر گونه مایع بر روی سطح به صورت قطره ای شکل می سازد و از پخش شدن مایعات بر روی سطح جلوگیری کرده و در نهایت باعث شستشوی آسان ظرف می شود.

نانو امولسیون پاک کننده شیشه

نانو امولسیون پاک کننده شیشه یکی دیگر از محصولات نانو است. به دلیل آنکه در فرمولاسیون این محصول الکل وجود ندارد تاثیر مخربی روی سطح نمی گذارد و حتی زودتر از محصولات حاوی الکل خشک می شود. این پاک کننده همچنین برخلاف محصولات مشابه که دارای قدرت اسیدی یا قلیایی هستند و موجب صدمه زدن به سطوح در اثر مرور زمان می شوند، اسیدی یا قلیائی نبوده و به سطح زیانی نمی رساند.

ساچتهای خنثی کننده گاز اتیلن

از دیگر محصولات تایید شده حوزه لوازم خانگی، ساچتهای خنثی کننده گاز اتیلن است. «گرانول نانوجاذب اتیلن» از تلقیح «پرمنگنات پتاسیم» روی «زئولیت طبیعی»، به ویژه «مونت­موریلونیت» ساخته می شود. مونت موریلونیت دارای نانومجراهایی است که سطح ویژه بالا را برای واکنش غیربرگشت پذیر با گاز اتیلن مهیا می کند. گاز اتیلن به وسیله میوه در پاسخ به تنش های محیطی، فیزیکی و بیوشیمیایی تولید شده که سبب افزایش سرعت فرآیند رسیدن میوه و مشاهده کپک می شود. حذف غیرقابل بازگشت اتیلن از آسیب رسیدن به میوه جلوگیری می کند.

گرانول نانوگامپوزیت پلی پروپیلن/کلی

گرانول نانو کامپوزیت پلی پروپیلن/کلی از دیگر محصولات تایید شده نانو در حیطه لوازم خانگی به شمار می رود. این نانوکامپوزیت، با کمک نانو ذرات کلی، خاصیت نفوذناپذیری گاز را افزایش می دهد.

نانو امولسیون پاک کننده انواع شیشه

این محصول بر خلاف دیگر پاک کننده‌ها فاقد حلالهای آلی است. حلالهای آلی که عمدتا در پاک کننده‌ها استفاده می‌شود، اتانول است. معمولا استفاده از حلالهای آلی همچون اتانول سبب خشکی پوست می‌شود و به غیر از اتانول، دیگر حلالهای آلی همچون متانول سمی بوده و به شدت خطرناک هستند.

نانو امولسیون پاک کننده چند منظوره

یکی دیگر از محصولات نانویی که می توان با اطمینان از آن استفاده کرد، پاک کننده چند منظوره است. این محصول در یک شرکت دانش بنیان تولید می شود. این محصول بر خلاف دیگر پاک کننده‌ها فاقد حلالهای آلی هستند. حلالهای آلی که عمدتا در پاک کننده‌ها استفاده می‌شود، اتانول است. معمولا استفاده از حلالهای آلی همچون اتانول سبب خشکی پوست می‌شود و به غیر از اتانول، دیگر حلالهای آلی همچون متانول سمی بوده و به شدت خطرناک هستند.

نانو امولسیون پاک کننده سینک ظرفشویی

پاک کننده سینک ظرفشویی نانو، یکی دیگر از محصولات تایید شده از سوی ستاد نانو است. این محصول بر خلاف دیگر پاک کننده‌ها فاقد حلالهای آلی است. حلالهای آلی که عمدتا در پاک کننده‌ها استفاده می‌شود، اتانول است. معمولا استفاده از حلالهای آلی همچون اتانول سبب خشکی پوست می‌شود و به غیر از اتانول، دیگر حلالهای آلی همچون متانول سمی بوده و به شدت خطرناک هستند.

نانو امولسیون پاک کننده و براق کننده چوب

پاک کننده و براق کننده چوب که توانسته تاییدیه نانو مقیاس را کسب کند از آن دسته محصولاتی به شمار می رود که می توان با اطمینان از آن استفاده کرد. این محصول بر خلاف دیگر پاک کننده‌ها فاقد حلالهای آلی است. حلالهای آلی که عمدتاً در پاک کننده‌ها استفاده می‌شود، اتانول است. معمولاً استفاده از حلالهای آلی همچون اتانول سبب خشکی پوست می‌شود و به غیر از اتانول، دیگر حلالهای آلی همچون متانول سمی بوده و به شدت خطرناک هستند.

نانو امولسیون پاک کننده چند منظوره

نانو امولسیون پاک کننده چند منظوره، از دیگر محصولات تایید شده است که در یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان به تولید می رسد. این محصول بر خلاف محصولات مشابه پایه الکل نبوده و پایه آب است. همچنین برخلاف محصولات مشابه که دارای قدرت اسیدی یا قلیائی هستند و موجب صدمه زدن به سطوح می شوند، اسیدی یا قلیائی نبوده و به سطح زیانی نمی رساند.

منبع: مهر

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
فائزه هاشمی: من اسبی ندارم که هندوانه ۳۰۰ هزار تومانی بخورد/خانه ام در انگلیس اجاره‌ای بود
۱۱ بانک درگیر اعلام ورشکستگی تسهیلات گیرندگان
بازیگران و هنرمندان در اکران خصوصی فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
جهان از یک سیاه چاله به وجود آمده است
گالری زیباترین مدل بافت مو زنانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۹۶
تصاویر بازیگران و هنرمندان و همسرانشان در مراسم اکران فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
دانش آشتیانی: «نجفی» بهترین گزینه برای آموزش و پرورش است
ناباروری در کارگران پمپ بنزین بالاست
ویدیو جدید بسته الحاقی Leviathans بازی Stellaris
۷ کاری که نباید در دنیای آنلاین انجام دهید
استخدام یک همکار آقا جهت فروشندگی در زنجان
اولین عکس ستاره و لاله اسکندری پس از درگذشت پدرشان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
رسوایی جنسی دونالد ترامپ و سلما هایک بازیگر مکزیکی + عکس
آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در پونک
تورم بالا رفت، قیمت کالاها پرکشید
تصویر دیده نشده از شقایق فراهانی در کنار پسرش
آقای روحانی شما باید پاسخگوی این اختلاس باشید
نفوذ هکرهای روس به کارت‌های اعتباری حامیان مالی جمهوری‌خواهان
استخدام چند نفر چکش کار و قلع کار جهت ظروف مسی
راهپیمایی گوسفندها در مادرید (تصاویر)
تبلیغات