http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

خیره شدن به نمایشگرهای درخشان نه تنها می تواند موجب بی خوابی شود بلکه بر کیفیت خواب نیز تاثیر می گذارد. نور نمایشگر گوشی هوشمند یا لپ تاپ ذهن کاربر را فعال نگه می دارد و از این رو زمان بیشتری طول می کشد تا وی به خواب عمیق فرو رود.

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور - بدون تردید، بسیاری از مردم جهان دوستدار فناوری هستند اما برخی عادات فناوری می توانند نسبت به نمونه های دیگر سلامت‌تر باشند. صرف زمان زیاد در برابر نمایشگرها و استفاده بیش از حد از گجت ها می تواند آثار منفی واقعی بر سلامت جسمی و روحی کاربر داشته باشد. بر همین اساس، ایجاد تعادل بین لذت بردن از فناوری و مراقبت از سلامت بدن اهمیت ویژه ای دارد.

پیش از خواب نمایشگرها را کنار بگذارید

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

ممکن است برای مشاهده یک ویدئو یا وبگردی پیش از خواب وسوسه شوید اما شواهد علمی قوی بر مضر بودن این فعالیت تاکید دارند. خیره شدن به نمایشگرهای درخشان نه تنها می تواند موجب بی خوابی شود بلکه بر کیفیت خواب نیز تاثیر می گذارد. نور نمایشگر گوشی هوشمند یا لپ تاپ ذهن کاربر را فعال نگه می دارد و از این رو زمان بیشتری طول می کشد تا وی به خواب عمیق فرو رود.

در یک زمان روی یک وظیفه تمرکز کنید

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

شاید فکر کنید با بررسی ایمیل ها، چشم برنداشتن از توییتر و ویرایش یک فایل اکسل به عنوان فردی با بهره‌وری فوق العاده شناخته می شوید اما با انجام همزمان چند کار تمرکز خود را بر بخش هایی کوچک‌تر تقسیم می کنید و ممکن است در مجموع حتی از کارایی شما نیز کاسته شود. برای چندوظیفگی کارآمد، یکی از وظیفه ها تقریبا باید خودکار صورت بگیرد و هر وظیفه باید از ناحیه متفاوتی در مغز استفاده کند. پس تلاش کنید در هر زمان بر یک وظیفه متمرکز شوید تا نتیجه مفید آن را شاهد باشید.

نمایشگرها را همسطح چشم خود قرار دهید

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

از خم کردن گردن هنگام استفاده از گوشی های هوشمند تا موقعیت های نامناسب نشستن پشت میز رایانه، روش های مختلفی وجود دارند که می توانند سلامت جسمی بدن انسان را تحت تاثیر قرار دهند. اگرچه هموار امکان پذیر نیست، اما کاربران باید هنگام استفاده از تلفن های همراه و تبلت ها آنها را تا حد ممکن هم سطح با چشمان خود نگه دارند تا از فشار بر ستون فقرات کاسته شود. همچنین، از نوشتن متن هنگام راه رفتن باید خودداری کنید. حفظ شرایط بدن هنگام نشستن پشت میز رایانه آسان‌تر است زیرا کاربر بر موقعیت صفحه کلید و نمایشگر کنترل دارد. حتی اگر از لپ تاپ استفاده می کنید می توانید یک صفحه کلید و ماوس خارجی به آن متصل کنید و از یک پایه برای قرار دادن لپ تاپ در موقعیتی مناسب استفاده کنید.

اندکی از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

شبکه های اجتماعی از ترفندهای هوشمندانه ای برای حفظ حضور کاربران استفاده می کنند اما باید در برابر وسوسه سر زدن به شبکه های اجتماعی مقاومت کرده و اندکی نیز به خود استراحت دهید. همانند هر چیز دیگر، در این زمینه نیز باید حد اعتدال را رعایت کنید. چندین مطالعه به ارتباط استفاده از شبکه های اجتماعی و سطوح بالاتر استرس و احساس تنهایی اشاره داشته اند زیرا کاربر خود را در مقام مقایسه با دیگران قرار می دهد. پس یک روز یا چند ساعت به خود استراحت داده و نتیجه آن را بررسی کنید.

از داده دیجیتال خود محافظت کنید

5 عادت برای سبک زندگی فناورانه سلامت‌تر

همه ما می دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است و این مساله در مورد سبک زندگی دیجیتال ما نیز صادق است. اطمینان حاصل کنید که تمام داده های دیجتال شما به طور کامل پشتیبان گیری شده اند. هر آن چه که برای شما مهم است را در دو یا سه مکان مختلف، به عنوان مثال، فضای ابری، لپ تاپ و هارد اکسترنال ذخیره کنید تا از بدترین سناریوها در امان باشید. احراز هویت دو مرحله ای را برای حساب های کاربری مختلف خود فعال کنید و اپلیکیشن ها و سرویس های غیر ضروری متصل به حساب های کاربری خود را حذف کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
اولین تعطیلی برفی مدارس
عکس بدون آرایش ترانه علیدوستی
حدیث در مورد زبان از امام علی (ع)
دولت «سفیه» و سازمان امور مالیاتی «مجرم» است
اینترپل ناجا :پلیس خاوری را شناسایی کرد
تریلر لایو اکشن بازی CoD: Infinite Warfare با نام Let’s Go to Space
مدیران در سایه بنفش و ولنگاری فرهنگی/ چگونه تمرکز بر عرصه اقتصاد باعث نپرداختن به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شد؟
زندگی بدون موبایل چگونه است؟
استخدام حسابدار خانم آشنا به رایانه در قم
استخدام تعمیرکار فنی اتومبیل در قم
استخدام کارگر و راننده آقا در یک شرکت معتبر
استخدام کارشناس و مسئول دفتر در یک شرکت معتبر بازرگانی
استخدام داروساز جهت کار در داروخانه در ایرانشهر
استخدام حسابدار مسلط به حسابدار صنعتی در البرز
استخدام کارشناس فنی آشنا به شبکه و تجهیزات وابسته
استخدام چرخکار مانتو و پالتو و مزدی دوز در زنجان
استخدام فروشنده جهت کار در فروشگاه کیف و کفش در زنجان
استخدام همکار خانم جهت کار در واحد تولیدی در زنجان
استخدام یک شرکت معتبر بازرگانی در چهار ردیف شغلی
استخدام سالن دار جهت رستوران در مازندران
تبلیغات