بارش شدید برف در آمریکا 19 نفر را کشت


سرما و بارش شدید برف و توفان بی سابقه در ایالات شرق آمریکا موجب سیل، بسته شدن راه ها، لغو هزاران پرواز شده که ضمن مختل کردن زندگی 85 میلیون نفر از مردم این کشور حداقل 19 کشته و صدها مصدوم برجای گذاشت.
 
به گزارش ایرنا، توفان شدید به همراه بارش برف و بوران در واشنگتن پایتخت و دیگر ایالت های شرق آمریکا در روز شنبه، 14 کشته و صدها مصدوم بر جای گذاشت.

سرعت توفان که در برخی نقاط بیش از 90 کیلومتر بر ساعت گزارش شده باعث بسته شدن راه ها و تونل ها، تعطیل شدن هزاران پرواز، قطعی برق منازل ده ها هزار نفر و سیل و ممنوعیت عبور و مرور در برخی از شهرهای آمریکا شده است.

درشهر واشنگتن پایتخت این کشور که یکی از سنگین ترین بارش های برف در تاریخ خود را به ثبت رسانده است، شدت بارش برف باعث بسته شدن راه های مرتبط به نیویورک و دیگر شهرهای اطراف آن شد.

ایالت نیویورک که با ثبت رکورد 63 سانتیمتر برف، سومین بارش بزرگ برف در تاریخ خود که در 94 سال گذشته بی سابقه بوده است را تجربه می کند، از ساعت 2:30 دقیقه بعد از ظهر روز شنبه ضمن اعلام وضعیت فوق العاده، اعلام ممنوعیت عبور و مرور تا ساعت 7 صبح روز یک شنبه را به اجرا گذاشت.

در ایالت نیوجرسی، سیل و طغیان رودخانه در قسمت هایی از جرسی شور، باعث تخلیه ساکنان وصدمه به ساختمان ها و مغازه های در این مناطق شده است.

به گزارش مقامات مسئول، طبق آخرین آمار رسیده، در پی این توفان که زندگی بیش از 85 میلیون نفر از مردم آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است حداقل 19 تن کشته و صدها زخمی بر جای گذاشته است و شمار قربانیان در حال افزایش است .

در12 ایالت شرقی آمریکا که تحت تاثیر این توفان برفی قرار داشته اند وضعیت فوق العاده اعلام شده است.

کارشناسان اقتصادی و مالی معتقدند، این توفان شدید که موجب فلج شدن شهر نیویورک و تعطیلی وسایل نقلیه عمومی و مترو این شهر و ممنوعیت عبور و مرور شده است در این شهر که مرکز مالی کشور آمریکا در آن قرار دارد ممکن است باعث شدت گرفتن موج منفی در وضعیت نابسامان بورس شود که می بایست تا بازگشایی مجدد بورس نیویورک در روز دوشنبه منتظر بود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال