لغو تحریم سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی


با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو محدودیت سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی از 29 دی ماه امسال، پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از لندن به تهران، با دریافت میزان سوخت مورد نیاز در فرودگاه هیترولندن به صورت مستقیم انجام شد.

حسن اسد مسوول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در انگلستان، روز شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت ، این پرواز روز جمعه در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به زمین نشست.

پیشتر این پرواز برای دریافت سوخت مورد نیاز در فرودگاه ثالث، متحمل یک ساعت و نیم تاخیر زمانی در طول پرواز می شد که این امر اتلاف وقت مسافر و نیز صرف هزینه مالی بیشتری برای ایران ایر تحمیل می کرد.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران( هما) در حال حاضر سه پرواز در هفته ( روزهای یکشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه ) از لندن به تهران دارد.

با لغو تحریم ها و اجرای برجام محدودیت ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه های اروپا برطرف شده به طوری که هم اکنون هواپیماهای هما علاوه بر لندن ، در فرودگاه های پاریس، آمستردام و کلن نیز سوخت مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

با آغاز تحریم غربی ها علیه ایران برخی از فرودگاه های اروپا از جمله لندن از حدود چهار سال پیش از عرضه سوخت به هواپیماهای ایرانی سرباز زدند و هواپیماهای ایرانی مجبور شدند برای پرواز به ایران در فرودگاه ثالثی سوختگیری کنند و این علاوه بر افزایش مدت پروازها به ایران هزینه های زیادی را به شرکت های هوایی تحمیل می کرد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال