http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

مجید جلالی: تا 20 سال دیگر هم ژاپن را نمی بریم


مجید جلالی: تا 20 سال دیگر هم ژاپن را نمی بریم

وبسایت رسمی برنامه نود - مجید جلالى علت اصلى باخت تیم ملى امید در مقابل ژاپن را پسرفت ٣٠ ساله فوتبال ایران به دلیل عدم قرار گیرى در مسیر توسعه و پیشرفت دانست.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، مجيد جلالى معتقد است كيفيت بازى بچه هاى تيم ملى اميد در مقابل زير ٢٣ساله هاى ژاپنى فراتر از باورهاى خود و حتى توان بچه هاى تيم بوده است. ا و دليل باخت تيم اميد را اينگونه مطرح كرد: "بچه ها خيلى بالاتر از حد خود، خيلى با صداقت و با وجود بازى كردند و ايده تيم، ايده خوبى براى بازى بود اما چيزى كه باعث شد در ١٥دقيقه بازى را از دست بدهيم تحليل قواى بچه ها بود."
او در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کردید ایران با شکست ژاپن به مرحله بعد برود، گفت: "خب بازى بسيار سختى بود و همه بايد اين واقعيت را بدانيد كه اگر هم مى برديم صرفا يك اتفاق بود. ژاپن كشورى است كه پنج دوره بدون وقفه به جام جهانى و المپيك رفته، سه دوره قهرمان جام ملت ها شده و ما به هيچ كدام از اين ها نرسيده ايم و دليلش اين است كه راه هايى كه ژاپن مى رود را ما نمى رويم!"
وى در ادامه گفت: "راه آنها، راه توسعه و پيشرفت است. راهى كه ما جاى آن را به راه هاى گلخانه اى و استفاده از نتيجه هاى موقتى و زودگذر داده ايم. افكار عمومى را هم در همين جهت راضى كرده ايم و ٣٠ سال است در مسير پسرفت فقط جو سازى مي كنيم."
جلالی به اين سوال كه چرا با وجود تغيير رويكرد مديران نسبت به تيم ملى اميد باز شاهد ناكامى تيم بوديم پاسخ داد: "سيستم گلخانه اى همين را مى گويد. ٢٠-٣٠ تا جوان را مى آوريد، هر چه داريد خرج آن ها مى كنيد كه اگر هم نتيجه بگيريد بيانگر عمق فوتبال شما نيست! دو ميليون جوان در كشور فوتبال بازى مى كنند كه ٧٠٠ هزار نفر آنها زير ٢٣ سال هستند. چرا با همه اين هزينه ها نمى توانيم فوتباليست بسازيم؟ چرا تيم ملى در كشور هاى ديگر دنبال بازيكن مى گردد؟ به اين خاطر كه براى فقط ٤-٥ماه و براى جوسازى در افكار عمومى امكاناتى فراهم مى شود."
مجيد جلالى نقش كادر فنى را در اين بين سطحى دانست و گفت: "بحث بر سر كادر فنى از موضوعات سطحى و جهت سرگرمى است. موضوع بر سر فوتبال يك كشور است كه بيش از ٣٠ سال است كه به عقب حركت مى كند و بايد در مسير توسعه قرار گيرد چرا كه در طى سال هاى اينها مى آيند و آنها مى روند، چرا نمى بريم؟ هشت دوره گذشته را مرور كنيد. چه اتفاقى افتاده؟ ٣٢سال است دچار مشكلات مشابه هستيم. چرا هنوز نمى توانيم؟"
او در آخر راهكار اصلاح عقب ماندگى ٣٠ساله فوتبال ايران اينگونه مطرح كرد: "بايد افكار عمومى را قانع كنيم كه اين مسير اشتباه است. مديران ما تابع افكار عمومى هستند. مردم بايد از مديران برنامه بخواهند، كار با برنامه بخواهند. مهم نيست مربى را از كجاى دنيا مى آورند، بايد به او زمان دهند. ما به برنامه اى بلند مدت نياز داريم تا در مسير توسعه قرار بگيريم. فوتبال راه پيشرفت را به ما نشان داده، پس اين كار سختى نيست! همه رفته اند، ما هم مى توانيم برويم."
جلالى به موانعى هم در راه توسعه فوتبال اشاره كرد: "يكى از موانع اين راه مهندسين افكار عمومى اند. كسانى كه در جهت منافعشان افكار عمومى را با جو سازى و دلخوشى هاى كوتاه مدت در مدت مديريتشان از مسير درست دور مى كنند. و دومى برخى قانون ها هستند. قوانينى كه مانع از خصوصى شدن و درآمدزا شدن فوتبال ما مى شوند."
سرمربى سايپا باز كردن گره كار را به دست رسانه ها ميسر دانست و گفت: "اگر مسير را عوض نكنيم باز هم شكست خواهيم خورد. مديران ما تحت تاثير افكار عمومى كار مى كنند و رسانه ها بايد افكار عمومى را به سمتى ببرندخ كه از مديران ما برنامه بخواهند. در غير اين صورت تا مديران كارآمد با اتاق فكر آمد و برنامه طولانى مدتى نباشد تا ٢٠ سال ديگر هم ژاپن را در هيچ سطحى نمى توانيم شكست دهيم و اگر اين اتفاق هم بيافتد، صرفا يك اتفاق خواهد بود."

 

2051

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
اصغر فرهادی و همسرش پریسا بخت آور در جشنواره آنتالیا / عکس
بازیگری عشق دوران جوانی است
ایران و روسیه باید بخشی از راهکار بحران سوریه باشند
معرفی افرادی که قبلا به مجلس پیشنهاد شده‌اند اشکالی ندارد
معرفی افرادی که قبلا به مجلس پیشنهاد شده‌اند اشکالی ندارد
تخفیف قلیان با کارت دانشجویی!
این افراد واکسن آنفلوآنزا تزریق نکنند
زنی که 24 ساعت زن هیتلر بود +عکس
موسوی: شکایت دارم !
قانون کار بیشتر به نفع تامین اجتماعی وضع می‌شود
دست پشت‌پرده رژیم اسرائیل در حادثه ۱۱سپتامبر
تاکید آیت‌الله صافی گلپایگانی بر ضرورت توجه به تامین معیشت مردم
فراخوان جهانی تویوتا برای ۵.۸ میلیون خودرو
استخدام چرخکار ماهر آقا جهت لباس نوزاد
استخدام مکانیک ماهر و تنظیم موتورکار ماهر
استخدام نیرو مسلط به زبان انگلیسی در یک شرکت بازرگانی در مشهد
استخدام شرکت ماهان لبن طرثیث در کاشمر
استخدام پیک موتوری جهت کار در تهیه غذا در شهر تهران
استخدام ماما جهت کار در مطب زنان در تهران
استخدام ۲ ردیف شغلی در شرکت بهین ساختار ارتباط در تبریز
تبلیغات