آیا گلر اول تیم ملی تابعیت پرتغالی گرفته است؟


وبسایت رسمی برنامه نود -  اگر فردی بخواهد پاسپورت پرتغال را دریافت کند باید 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، روزنامه رکورد پرتغال که معتبرترین نشریه ورزشی این کشور به حساب می آید، خبری داد که در نوع خود جالب بود. این روزنامه با انتشار خبر انتقال علیرضا حقیقی به ماریتیمو، اعلام کرد او با پاسپورت پرتغالی به عضویت این باشگاه در آمده است. رکورد نوشت که حقیقی دو ملیتی به حساب می آید ولی پیراهن تیم ملی ایران را به تن می کند. دیروز پیگیری ها به اینجا منتهی شد که حقیقی پاسپورت پرتغالی ندارد و گویا باید این را یک اشتباه دانست. علیرضا که سابقه بازی در کوویلیا و همینطور پنافیل را دارد، همان زمان برای گرفتن کارت اقامت در پرتغال اقدام کرد و در نهایت موفق شد این کارت را دریافت کند. او با همراه داشتن این کارت، نیازی به ویزا برای ورود به پرتغال ندارد و رفت و آمدش به سادگی صورت می گیرد. مدت اعتبار کارت اقامت حقیقی در پرتغال 5 ساله است و در زمان حضور در پنافیل آن را دریافت کرد. گویا این موضوع روزنامه رکورد را به اشتباه انداخت و اعلام کرد حقیقی پاسپورت پرتغالی دارد. کشوری مانند پرتغال به دلیل حضور در اروپا به سادگی به شهروندان خارجی پاسپورت نمی دهد. طبق قانون این کشور، افرادی که 5 سال در آنجا اقامت داشته باشند می توانند درخواست پاسپورت کنند؛ اما حقیقی تنها دو سال از اولین حضور در پرتغال می گذرد. او سال 2014 به کوویلیا ملحق شد که تنها نیم فصل در آنجا حضور داشت و سپس تا سال 2015 برای پنافیل بازی کرد. بعد از آن حقیقی به روسیه بازگشت و دوباره نیم فصل در کازان بود. در مجموع حقیقی دو سال هم در پرتغال نبود و در این مدت، وقفه ای 7 ماهه برای بازگشتش به این کشور وجود داشت. تمام شواهد نشان می دهد که حقیقی شرایط دریافت پاسپورت پرتغال را نداشته است و همان اقامت 5 ساله این کشور را اخذ کرده است.

البته گرفتن تابعیت دوم در فوتبالیست ها و ورزشکاران در سال های گذشته اتفاقی رایج شده و خیلی از بازیکنان ایرانی که در اروپا بازی کرده اند ، تابعیت آن کشورها را پذیرفتند و خیلی از آنها به طور همزمان تابعیت آمریکا را هم دارند . بسیاری از بازیکنان و مربیانی که اصلا در خارج از ایران بازی نکرده اند هم  سالی چند بار به آمریکا می روند و بر می گردند تا پروسه گرفتن تابعیت آمریکایی شان تکمیل شود!

اخیرا وزارت ورزش طرحی را تصویب کرده است که ممانعت می کند از مسئولیت داشتن آنهایی که تابعیت دوگانه دارند ، در پست های کلیدی ورزش کشور ممنوع شده است.

 

2051

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال