فرماندار ویژه میانه از شناسایی 2 هزارو 800 معتاد در سطح شهرستان خبرداد


معاون استاندار و فرماندار ویزه شهرستان میانه گفت: از سال 91 تا 94 تعداد 2 هزارو 800 نفر معتاد در سطح شهرستان شناسایی شده است.

حمید شکری در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان میانه از کشف 74 کیلو گرم مواد مخدر و دستگیری 473 نفر معتاد در سال جاری و همچنین فعالیت 11 مرکز ترک اعتیاد در شهرستان  با آمار مراجعه 1 هزارو 800  نفر از ابتدای سال 94 خبر داد.

وی افزود: علاوه بر 11 مرکز ترک اعتیاد موجود، 2 کمپ و مرکز نگهداری بر اساس تقسیم بندی ماده 16 اجباری و ماده 15 اختیاری در سطح شهرستان میانه فعال می باشند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تشریح عملکرد مراکز ماده 16 گفت: طبق دستور العمل، معتادانی که توسط پلیس جمع آوری می شوند اگر سابقه دستگیری نداشته باشند، تنها برای آنها پرونده ای تشکیل شده و به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند، اما معتادانی که قبلا هم دستگیر شده اند در مراکز ماده 16 پذیرش می شوند.

سردار محمد علی نصرتی نگهداری، درمان، حرفه آموزی و اشتغال زایی معتادان را از برنامه های مراکز ماده 16 برشمرده  و با بیان اینکه ارائه این خدمات به صورت رایگان خواهد بود، اظهارکرد: این مرکز آمادگی پذیرش معتادین کارتن خواب و بی خانمان شهرستان میانه را دارد.

وی با اشاره به آمار نگران کننده و رو به رشد مصرف مواد مخدر صنعتی در بین اقشار مختلف، گفت: مبارزه با مواد مخدر و بحث پیشگیری آن نیازمند استفاده از ظرفیت های سیستم آموزشی و بکارگیری نخبگان جامعه در بومی سازی راهکارها و برنامه های آن می باشد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به فعالیت 655 سایت در فضای مجازی در بحث تهیه و تولید مواد مخدر بر لزوم استفاده از زبان هنر و رسانه در مقابله با تهدیدات جنگ نرم در فضای سایبری تاکید کرد.

نصرتی با اشاره به مطالبات و انتظارات مردم در بحث ریشه کن کردن اعتیاد و قاچاق مواد مخدرافزود: خانواده ها باید در مسئله دوست یابی فرزندان و دادن قدرت اظهار نظر و وجود به آنان در جامعه از خود اهتمام بیشتری نشان دهند.

وی همچنین بر ضرورت حمایت دستگاه های اجرایی و متولیان امر در حمایت از مراکز اقامتی و NA بصورت جهت دار و علمی تاکید کرد و اظهار داشت: پیشگیری از شیوع مصرف مواد مخدر و درمان آن باید توام با غربالگری هدفمند و بر اساس نوع مواد و شرایط زندگانی افراد صورت پذیرد.

سردار نصرتی قصد قربت، انگیزه الهی و برخورداری از روحیه جهادی و مبارزه  را لازمه مدیران و ماموران مبارزه با مواد مخدر دانست.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات