کابوی بازی نامزد جمهوریخواه آمریکا : هفت تیر هم بکشم رأیم نمی شکند


ترامپ همچنین خواستار تغییر مجری شبکه فاکس نیوز برای مناظره پنج شنبه این هفته جمهوریخواهان شد. او در مناظره پیشین به این مجری توهین کرده بود.

دونالد ترامپ نامزد جنجالی و پیشتاز جمهوریخواهان برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر با یک اظهار نظر جنجالی خبر ساز شد.کابوی بازی نامزد جمهوریخواه آمریکا : هفت تیر هم بکشم رایم نمی شکند

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز در حالی که تنها 9 روز دیگر به نخستین رقابت درون حزبی نامزدهای جمهوریخواه در ایالت آیوا باقی مانده است، ترامپ روز شنبه در سخنانی در شهر "پلا" ایالت آیوا گفت:" من می توانم در خیابان پنجم نیویورک بایستم و به کسی شلیک کنم و حتی یک رای هم از دست ندهم."

این سخنان ترامپ در واکنش به پیشتازی مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه (ایالت فلوریدا) در پرتیراژ ترین روزنامه ایالتی " دس موینز" ایراد شد. پیشتازی روبیو در نظرسنجی معتبرترین روزنامه ایالتی آیوا در حالی است که این نامزد انتخاباتی در نظر سنجی های مختلف در جایگاه سوم حزب جمهوریخواه در این ایالت قرار دارد. جایگاه نخست از آن ترامپ و تد کروز (سناتور ایالت تگزاس ) است.

ترامپ هم اینک نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات است و در نظرسنجی های مختلف در جایگاه نخست قرار دارد و دیگر نامزدهای جمهوریخواه با فاصله ای زیاد از او در رده های بعدی قرار دارند.

رقابت اصلی در ایالت آیوا بین ترامپ و تد کروز است. در نظر سنجی های مختلف ترامپ با کسب 37 درصد آرا پیشتاز است و پس از او تد کروز با 26 درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

دیگر نامزدهای جمهوریخواه به سخنان ترامپ درباره شلیک در خیابان پنجم نیویورک واکنش نشان دادند . تد کروز در این باره گفت:" ببینید، ترامپ اجازه دارد هر چه می خواهد بگوید، اما حرف من این است که من هیچ تمایلی به شلیک به کسی در جریان این رقابت های انتخاباتی ندارم."

ترامپ همچنین در سخنان خود خواستار تغییر مجری مناظره انتخاباتی شبکه فاکس نیوز شد.
مناظره بعدی جمهوریخواهان قرار است روز پنج شنبه همین هفته در دس موینز آیوا برگزار شود. ترامپ در مناظره 6 اوت سال گذشته میلادی در فاکس نیوز که در شهر کلیولند و با مجری گری خانم " مگین کلی" برگزار شد، به این مجری تلویزیونی توهین کرده بود.

ترامپ در یک سال گذشته سخنان جنجالی زیادی داشته است. آخرین سخنان جنجالی او که با واکنش های بسیاری روبرو شد درخواست ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا است که حتی با واکنش انتقادی کاخ سفید مواجه شد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال