http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آلفابت در راه تبدیل شدن به ارزشمندترین کمپانی جهان

آلفابت در راه تبدیل شدن به ارزشمندترین کمپانی جهان

ارزش شرکت های تشکیل دهنده الفابت در حال حاضر بالغ بر 500 میلیارد دلار تخمین زده می شود که به شدت در حال کم کردن فاصله با بزرگترین رقیب خود یعنی اپل هستند.

سال 2015 برای گوگل سالی پر از اتفاقات هیجان انگیز بود. در کنار ارائه نسخه جدید سیستم عامل این کمپانی، رونمایی از دو تلفن هوشمند از سری نکسوس و یا ایجاد تغییراتی در راستای بهبود عملکرد برنامه هایی نظیر کروم که کارهایی متداول به حساب می آیند، مدیران این ابر شرکت دنیای تکنولوژی تصمیمات بزرگ دیگری نیز اتخاذ کردند که می تواند نشان دهنده نقشه راه آنها حتی برای آینده نسل بشر باشد. شاید بزرگترین تغییر صورت گرفته در این راستا، جدا شدن بخش هایی مانند Side Walk، X، Fiber و Calico از گوگل و تبدیل شدن همه این شرکت ها از جمله خود گوگل به زیر مجموعه هایی از یک کمپانی عظیم یعنی Alphabet (الفبا) بود. این کار می تواند الفابت را به با ارزش ترین کمپانی کل جهان تبدیل کرده و اپل را از این جایگاه خارج کند.

آلفابت در راه تبدیل شدن به ارزشمندترین کمپانی جهان

ارزش شرکت های تشکیل دهنده الفابت در حال حاضر بالغ بر 500 میلیارد دلار تخمین زده می شود که به شدت در حال کم کردن فاصله با بزرگترین رقیب خود یعنی اپل هستند. در طرف مقابل اپل با وجود سود چشمگیر از فروش آیفون های جدید خود و همچنین داشتن هوادارانی پر شور صدای زنگ های خطر را احساس می کند. وابستگی اپل به فروش آیفون ها (که نیمی از درآمد این شرکت را تشکیل می دهند) باعث شده با افت و خیزهای به وجود آمده در بازار تلفن های هوشمند، سهامداران این کمپانی نگران آینده باشند. اما تصمیم هوشمندانه موسسان گوگل باعث شده آنها به یک مورد خاص وابسته نباشند و حوزه فعالیت خود را از سیستم عامل های تلفن های هوشمند، تا اینترنت پر سرعت و ماشین های بدون راننده گرفته تا ابر رایانه های کوانتومی و پروژه هایی مانند بالن های گوگل گسترش دهند.

تنها کافی است به مبلغ 1 میلیارد دلاری که گوگل برای نمایش تبلیغاتش روی تلفن های آیفون در طول یک سال به اپل پرداخت کرده است فکر کنید و متوجه شوید چنین مبالغی در حال حاضر برای گوگل اصلا به حساب نمی آیند. لری پیج، مدیر عامل گوگل در حال حاضر تنها 42 سال سن دارد و بر خلاف سایر مدیران کمپانی های بزرگ او را روی استیج و در حال معرفی محصولات جدید یا توضیح سرمایه گذاری های آتی کمپانی مشاهده نمی کنید. به نظر می رسد در آینده نزدیک الفابت به همراه لری پیج و سرگئی برین (به عنوان موسسان اولیه گوگل و مدیران ارشد الفابت) بتواند تاج و تخت اپل را بر هم زده و به عنوان با ارزش ترین کمپانی جهان شناخته شود.

منبع: سخت افزار

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات