http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

قرارداد توسعه فرودگاه امام به‌زودی امضا می‌‌شود

قرارداد توسعه فرودگاه امام به‌زودی امضا می‌‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی امروز در اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ در تهران با ابراز تشکر از حاضران شرکت‌های هوانوردی در ایران گفت: تحریم‌ها نه تنها به رفاه و امکانات ملت ایران لطمه زد بلکه رفاه تمام مردم منطقه هم تحت تاثیر قرار گرفت، زیرا موقعیت ایران و عبور از آسمان ایران برای مبادلات کالا و مسافر بهترین وضعیت جهانی است.

وی با اشاره به اینکه گرفتن این موقعیت از ایران نه فقط به زیان مردم ایران، بلکه تمام کشورهای منطقه از جهت رفاه مسافران و تجار بوده است، افزود: امیدواریم با رفع تحریم‌ها به این تعادل طبیعی بازگردیم. تعادل طبیعی که در تاریخ منطقه نشان می دهد، ایران به عنوان چهارراه شرق - غرب و شمال-جنوب، موقعیت استراتژیکی دارد که حافظ منافع ملت ایران و تمام ملت های همسایه بوده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ایران همواره به این ماموریت و وظیفه ملی و منطقه ای واقف بوده است، بنابراین فضای پس از تحریم را بازگشت به تعادل پایدار در منطقه می دانم، چرا که این منطقه هزاران سال تمدن پایدار داشته و تمدن ایرانشهر تمام این منطقه را فرا گرفته است.

آخوندی با تاکید بر اینکه این منطقه از هزاران سال پیش حوزه تمدن فرهنگی بوده است، اظهارداشت: این موضوع نشان می دهد ایران مرکز تعادل منطقه بود و تغییر این تعادل منجر به افزایش خشونت در منطقه ما شده است، بنابراین برای بازگشت به این نقطه باید ایران به عنوان مرکز تعادل در منطقه قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه ما در حال بازگشت به نقطه ثقل تعادل در منطقه هستیم، گفت: ایران می‌تواند به عنوان کانون صلح و آرامش و مرکز تبادل امن با تمام ملت‌های منطقه عمل کند و با تمام جهان گفتگوی صلح آمیز داشته باشد، بنابراین امیدواریم شما از تمام ظرفیت ایرانشهری ما دیدن کنید.

آخوندی ادامه داد: ما به عنوان قدرت منطقه ای مسئول هستیم تا به وظایف خود عمل کنیم، بنابراین شرایط را برای همه کسانی که می خواهند از آسمان ایران عبور کنند، فراهم خواهیم کرد؛ همانطور که تاکنون ۵ راه هوایی جدید در آسمان ایران تامین کرده ایم و به دنبال ایجاد راه‌های هوایی بیشتری هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تمام سیستم مدیریت فضا را نوسازی خواهیم کرد، افزود: بیش از ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جدید برای سیستم‌های ناوبری و مدیریت فضای ایران نیاز داریم تا امنیت و عبور ایمن را برای تمام شرکت‌های هوایی عبوری فراهم کنیم.

آخوندی با تاکید بر اینکه برای فرودگاه‌های بزرگی که نقش منطقه ای ایفا کنند، خدمات ایجاد خواهیم کرد، گفت: قرارداد توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) با ظرفیت ۴۵ میلیون مسافر در سال به زودی بسته می‌شود تا برای تجارت و فعالیت اقتصادی بهینه از ایران شرایط مهیا شود.

وی با بیان اینکه به زودی منطقه آزاد و منطقه ویژه شهر فرودگاه امام را اعلام عمومی و رسمی می کنیم، اظهارداشت: فرودگاه های تبریز، اهواز، بوشهر، مشهد و اصفهان هم آماده سرمایه گذاری هستند.

آخوندی با بیان اینکه ۶۷ فرودگاه عملیاتی در کشور داریم، افزود: فرصت زیادی برای سرمایه گذاری در ناوگان هوایی ایران فراهم است.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده در صنعت هوایی رو به کاهش است، افزود: به هیچ وجه رابطه ناسالمی را در فضای اقتصادی بین المللی نمی‌پذیریم و با تمام شرکت‌ها به جز شرکت‌های وابسته به رژیم صهیونیستی حاضر به همکاری هستیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: حتی شرکت بوئینگ که در این جلسه حاضر نشده، هم از شرکتهایی است که ما تمایل به همکاری با آنها داریم.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آیا نصب تابلوی «پارک = پنچر» دارای اشکال حقوقی است؟
با افزایش سن مغز شل‌تر می‌شود
سناتور ایالتی آمریکایی: اگر دخالت‌های آمریکا نبود مردم سوریه آواره نمی‌شدند/ ترکیه، قطر و عربستان محور شرارتند
مغز متفکر مالی داعش، دزدید و فرار کرد
دیکتاتوری همه جا بد است اما در دانشگاه بدتر/ رؤسای دانشگاه‌ها خودشان را قیوم دانشجویان ندانند
استخدام پیتزا زن آقا جهت کار در رستوران ایتالیایی
استخدام تعدادی زیگرال دوز ماهر در تهران
استخدام چرخکار و وردست مانتو کار ماهر مانتو و پالتو در تهران
کلیپ فیلم آهنگ کردی عاطفی ( برگرد ) وره وه از زکریا
استخدام نگهبان شب در یک شرکت معتبر تولیدی
جدیدترین تصویر و عکس و متنی که بهنوش طباطبایی در صفحه اش انتشار داد
ویدیو فیلم دکلمه غزل پریلگ Parileg La Paix ( آپارات )
استخدام کارمند آقا در یک شرکت تولیدی
استخدام بازاریاب خانم جهت کار تزیینات در کرج
استخدام نیروی انبارداری در شهرک صنعتی کمشچه
لو رید، یکی از بزرگان عالم موزیک راک (۵ عکس)
استخدام جهت کارگاه کابینت سازی در قم
استخدام حسابدار بصورت پاره وقت مسلط به نرم افزار های مالی
کیلیپ فیلم اجرای آهنگ چنانچه نبینمت در کنسرت اربیل کشور عراق بدست زکریا +( آپارات ) پخش
استخدام برقکار نیمه ماهر در تبریز
تبلیغات