http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آقای فرماندار! تابلوهای دروغ را بردارید

آقای فرماندار! تابلوهای دروغ را بردارید

با وجود اینکه هفته پیش با دستور مقامات شهرستان تابلوهاي نماينده مدعي داشتن مدرک دکتري از سردرب دفتر ايشان در ميانه پايين کشيده شده ظاهراً این دستور به بخشداری های سه گانه ترکمنچاي، کندوان و کاغذکنان ابلاغ نشده و تابلوهای قبلی این نماینده محترم و نامزد انتخابات مجلس دهم همچنان سردرب دفاتر ایشان در بخش ها خود نمایی می کند.

بعد از پايان مهلت ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس دهم مشخص شد که يکي از نمايندگان فعلي ميانه که در سر درب دفاتر خود در شهرستان از عنوان دکتر استفاده کرده بود، با مدرک کارشناسي ارشد ثبت نام کرده است. متعاقب آن فشار افکار عمومي براي پاسخگويي اين نماينده که چهار سال با جعل عنوان دکتري افکار عمومي را فريب داده بود بالا گرفت و طبق اطلاع خبرنگاران قافلان یکی از شهروندان میانه ای با مراجعه به دادسراي کارکنان دولت در تهران عليه اين نماينده اقامه دعوي کرده و از وي به خاطر 4 سال فريب خود شکايت کرده است که پرونده در يکي از شعب اين دادسرا در دست رسيدگي است.

 طبق ماده واحده  556 قانون مجازات؛  استفاده از عناوين علمي دکتر، مهندس و مانند اينها که شرايط اخذ آن مطابق قوانين و مقررات مربوط تعيين مي‌گردد توسط هر فرد براي خود مستلزم داشتن مدرک معتبر از مراکز علمي و دانشگاهي داخلي و يا خارجي مورد تأييد رسمي وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري يا بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي‌باشد. مرتکبين استفاده غيرمجاز از عناوين علمي مذکور به مجازات ماده (556) فصل هشتم کتاب پنجم قانون مجازات اسلامي محکوم خواهند شد.

تبصره اين ماده اشاره مي کند که  استفاده غيرمجاز از عناوين فوق شامل استفاده در مکاتبات اداري يا در تبليغ عمومي از طريق وسايل ارتباط جمعي مانند راديو، تلويزيون، روزنامه، مجله، تارنما (سايت) يا نطق در مجامع و يا انتشار اوراق چاپي يا خطي خواهد بود.

با نيم نگاهي به اين قانون روشن و بررسي رفتارهاي دور از شان يک نماينده قانونگذار، شهروندان ميانه اي هنوز در شوک به سر مي برند.

در نگاه اول شايد خطاب کردن يک فرد با القاب دکتر و مهندس براي ارزش و جايگاه دادن به فرد مذکور آن هم در جامعه به شدت تعارفي ايران امري عادي است.  ولي واقعيت اين است که در پشت اين القاب دروغين چه سوء استفاده ها که ممکن است رخ ندهد. به عنوان مثال شما فرض کنيد يک نماينده مجلس با مدرک کارشناسي ارشد، حقوق و دستمزد نماينده ای با مدرک دکتري را دريافت کند! یا جایگاهی که برای عضویت در کمیسیون های تخصصی مجلس یه مدارج بالاتر داده می شود و موارد بسیاری که نیازی به گفتن ندارد.

در هر حال در آستانه انتخابات مجلس شوراي اسلامي جا دارد از مسئولين محترم شهرستان که با وظيفه شناسي اقدام به برچيدن اين جرم آشکار و برچيدن تابلوهاي دروغ کردند(هر چند دير هنگام) قدرداني نماييم. و ذکر این نکته را نیز لازم می دانیم که اگرهرچه سریعتر اقدام به جمع آوری و تعویض تابلوهای دروغین قبلی در بخش های شهرستان نکنند شائبه نفوذ و فشار سیاسی و بهره برداری از آن که همواره در دستور کار این نماینده بوده، قوت خواهد گرفت.

منبع: صدای میانه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کیلیپ فیلم فیزیک دهم مهندس امیر مسعودی با توانایی ساخته شد ۲ +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم یک کار دستی برقی دلچسب ( آپارات )
ویدیو فیلم مکالمه و مشاجره میان یک خانم و همسر در انگلیسی ( آپارات )
فیلم شناسایی کتاب حرفه ای باشیم جلیل رسولی ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم فروختن موفق به سبک تمشک +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم فعل، فاعل و مفعول در زبان انگلیسی +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم آموزش بستن کراوات به وسیله حسن خیاط +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم ساخت تفنگ کشی
کلیپ فیلم تریلر مجلسی کمپانی بنز برای کانسپت ایکس کلاس پیک آپ
کیلیپ فیلم شروع به کار کانال BIGBEN +( آپارات ) پخش
شخصیت شناسی شکل بینی
ملکه زیبایی 25 ساله با حجاب و مسلمان شد ! عکس
شیوا رز، مک درموت بازیگر ایرانی هالیوود را ببینید/ تصاویر
جنجالی ترین مجریان ممنوع التصویر به تلوزیون بازگشتند!
صادق آزمند در Stage ترکیه شگفتی ساز شد/ عکس
شعر طنز و زیبای عشق دیجیتالی Funny poem
اس ام اس های قهر و دلتنگی
فال و طالع بینی روز شنبه 8 آبان 95
دانلود آهنگ جدید علی بابا و سبحان عابد خط به خط
روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه ۸ آبان ۹۵
تبلیغات