ژاپن 3 بازی تدارکاتی داشت، ایران 17 بازی!


وبسایت رسمی برنامه نود -  ایران به ژاپن باخت‌؛ تیمی که امروز اکثر کارشناس‌های ایران به حمایت از کادر فنی آن پرداخته و درباره‌‌اش می‌گویند: «ژاپن 10 برابر ما هزینه می‌کنه و چه توقعی از تیم خاکپور داشتین؟» 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، از سويي خيلي از منتقدان مي‌گويند خاكپور سه مهره خوب يعني جهانبخش، آزمون و عزت‌اللهي را در اختيار نداشت‌؛ بازيكناني كه در اروپا هستند. حال آنكه آيا خبر دارد چند بازيكن اميدهاي ژاپن در اروپا بازي مي‌كنند و براي اين مسابقه نيامدند؟ در هر صورت ايران به تيمي باخت كه نسبت به آن اردوهاي بيشتر و بازي‌هاي دوستانه بيشتري داشت. جالب اينجاست كه ايران سه سال قبل مقابل همين تيم مساوي كرد، آن هم با هومن افاضلي!

تفاوت دو تيم ژاپن
ايران و ژاپن در سال 2013 و در مسابقات قهرماني زير 23 سال آسيا مقابل هم قرار گرفتند كه آن مسابقه 3- 3 مساوي شد. مقايسه ليست ژاپن امروز با ژاپن آن روز نشان مي‌دهد كه 9 بازيكن آن مشترك هستند. كيوشيبي، هاراكاوا، كامكاوا، ماتسوبارا، ياماناكا، سوزوكي، نارا، آسانو و سوگيموتو بازيكناني بودند كه هم در آن تيم حضور داشتند و هم در اين تيم. اين يعني ژاپن تغييرات خيلي زيادي نداشت. ايران در آن زمان با تدارك كمتر به مسابقات رفت و مقابل ژاپن به تساوي 3- 3 رسيد.

ژاپن بيشتر هزينه مي‌كند يا ايران؟
در حالي كه تعدادي از بازيكنان تيم اميد مي‌گويند حمايت نشدند و امكانات خوبي در اختيار تيم اميد قرار نگرفت، نگاهي به اردوهاي آماده‌سازي ژاپن و ايران نشان مي‌دهد ژاپن نصف ايران هم اردو نداشته است! در سال 2015 تيم ملي ژاپن در مجموع تنها سه بازي دوستانه مقابل تيم‌هاي ملي سنگاپور، ميانمار و ماكائو انجام داد اين در حالي است كه ايران 17 بازي دوستانه رسمي و غيررسمي انجام داده است. تيم ملي اميد از 24 ژانويه سال 2015 بازي‌هاي دوستانه خود را از ديدار مقابل ميانمار شروع كرد. رقباي بعدي ايران به ترتيب، اوكراين، كويت، نپال، فلسطين، افغانستان، عربستان، باشگاه آنكارا ايكس ال، آچي لس هلند، رودا جي سي هلند، دس اسپورت بلژيك، بحرين، عربستان‌سعودي، يمن، سوريه، استراليا و آنتاليا ايكس ال بودند. البته ايران 4 مسابقه از اين 17 مسابقه را در مرحله اول مقدماتي المپيك انجام داد. اميد ايران در سال 2015 به كشورهاي قطر، تركيه (دو بار)، امارات، هلند، بلژيك و كويت هم سفر كرد و اردو داشت تا مشخص شود به مراتب اردوهاي آماده‌سازي‌‌اش بيشتر از ژاپن بوده است. به همين دليل نمي‌توان گفت كه ژاپن همه جوره از ايران برتر بوده و آنها هزينه مي‌كنند و ايران نه!

 

2051

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال