سخنگوی جبهه پیروان: اصلاح‌طلبان می‌خواهند شورای نگهبان را تضعیف کنند/ احتمال بازگشت 10 تا 15 درصد نامزدهای احراز نشده


حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ضروری است. براین باور هستم که به اندازه کافی از اصلاح‌طلبان در صحنه داریم که مردم به آنها رای بدهند.

سخنگوی "جبهه پیروان خط امام و رهبری" با اشاره به اعتراض اصلاح‌طلبان به عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس دهم گفت: شورای نگهبان برای حفاظت از سلامت انتخابات و بررسی صلاحیت افرادی که وارد انتخابات می‌شوند تعریف شده و از این جهت دارای اهمیت است.

سیدکمال سجادی فعال سیاسی اصولگرا در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد: اصلاح‌طلبان همواره چنین مشی را در مورد شورای نگهبان داشته‌اند و حتی قبل از انتخابات هم این نهاد را با طرح مسائلی در مورد نظارت استصوابی تضعیف می‌کردند.

وی تصریح کرد: این جریان سیاسی در مورد رد صلاحیت‌ها به مردم آمار غلط می‌دهند. در کنار اصلاح‌طلبان بسیاری از چهره‌های اصول‌گرا نیز رد صلاحیت شدند. 25 نماینده اصول‌گرا مجلس احراز صلاحیت نشدند و این در حالی است که تنها 5 نماینده اصلاح‌طلب دچار چنین وضعیتی شدند.

سجادی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان می‌خواهند مسائل را واژگونه مطرح کنند، افزود: آنها به دنبال منفعل کردن این نهاد و اعضای آن نهاد هستند. آنها می‌خواند بر نرخ مشارکت مردم در انتخابات لطمه بزنند.

سخنگوی جبهه پیروان ادامه داد: اعضای شورای نگهبان به خاطر یک نامزد و یا یک جریان، دنیا و آخرت خود را زیر سوال نمی‌برند.

وی گفت: اصلاح‌طلبان هنوز فرصت دارند و می‌توانند از طریق قانونی اقدام کنند اما آنها با آلوده کردن فضا به دنبال به حاشیه بردن شورای نگهبان هستند.

این حرکت هنوز فرصت دارند و هم اثبات کنند و هم از طریق قانونی اقدام کنند و این حرکت ها را انجام می دهند برای فضار به شورای نگهبان.

سجادی گفت: با توجه به انتخابات‌های گذشته احتمال بازگشت 10 تا 15 درصد نامزدها به رقابت وجود دارد.

این فعال سیاسی اصول‌گرا خاطر نشان کرد: حضور هر دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در انتخابات واجب است و ما معتقد هستیم که حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ضروری است. براین باور هستم که به اندازه کافی از اصلاح‌طلبان در صحنه داریم که مردم به آنها رای بدهند.

وی با تکذیب لیست‌های ارائه شدن در رسانه‌ها از اصول‌گرایان اعلام کرد که احتمالا لیست نهایی اصول‌گرایان 12 بهمن مشخص خواهد شد.

سجادی در مورد سهم‌خواهی احتمالی اصول‌گرایان از لیست نهایی اصول‌گرایان خاطر نشان کرد: سهم خواهی در جریان اصول‌گرایی مطرح نیست و نامزدهای نهایی بر اساس شاخص‌های اصول‌گرایی انتخاب خواهند شد. اصول‌گرایان با محوریت روحانیت به ویژه آیت‌الله موحدی کرمانی لیست نهایی خود را برای انتخابات آماده می‌کنند.

سخنگوی جبهه پیروان در مورد ترکیب مجلس دهم گفت:اصول‌گرایان در این مجلس در اکثریت خواهند بود و اصلاح‌طلبان اقلیتی قوی نسبت به سه مجلس گذشته را تشکیل خواهند داد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات