اهداء جایزه ملی صنعت نفت ایران در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس


بهروز بوشهری رییس جشنواره ملی دانایی خلیج فارس (شهید تندگویان) گفت: جایزه ملی صنعت نفت ایران در ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(شهید تندگویان) به برترین نوآوری حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اهدا خواهد شد. ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(شهید تندگویان) در اردیبهشت ماه نود پنج در بوشهر برگزار می گردد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، بوشهری همچنین افزود: نفت، گاز و پتروشيمي به عنوان محورهاي حياتي اقتصاد جمهوري اسلامي ايران جايگاه ويژه اي در توليد ناخالص ملي کشور دارند. دستيابي به فناوري هاي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي در سطوح مختلف و توسعه فناوري هاي نوين و برتر اين حوزه تضمين‌کننده خودکفايي اقتصادي کشور هستند.

 در سايه توسعه فناوري هاي دانش بنيان اين حوزه، دستيابي به اهداف سند چشم‌انداز توسعه جمهوري اسلامي ايران در سال 1404 عملي خواهد بود. با وجود پيشرفت فناوري و اکتشاف منابع جديد انرژي، نياز صنعت نفت به صادرات، گسترش صنايع پتروشيمي و ... ، سرمايه‌گذاري ويژه و متناسب با نيازهاي صنعت برای بومي‌سازي فناوري، توسعه دانش‌هاي مرتبط و ايجاد مزيت در حوزه دانشي و فناوري صورت نگرفته است.

بوشهری اضافه کرد: استان بوشهر برخوردار از قابليت‌ها و توانمندي‌هايي است که نقش موثر آن در اقتصاد و انرژي کشور را انکارناپذير می‌کند. در همين راستا پارک علم و فناوري خليج فارس استان بوشهر بر اساس ماموريت و رسالت ملي خود و در راستاي شناسايي استعدادها، كشف ايده‌هاي نو، ايجاد ارتباط ميان پژوهشگران، نوآوران، فن‌آفرينان و صنعتگران، و ايجاد فضاي رقابت و توسعه نوآوري در زمينه‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي و کاربرد دیگر فناوري‌ها در اين حوزه، «جشنواره ملي دانايي خليج فارس: نوآوري هاي برتر صنایع نفت، گاز و پتروشيمي» را به طور سالانه در روز ملي خليج فارس (10 اردیبهشت ماه) برگزار مي‌نمايد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال