فدراسیون هندبال افغانستان مرگ دروازه بان تیم ملی را تایید کرد


وبسایت رسمی برنامه نود - فدراسیون هندبال افغانستان تایید کرده که زبیر عزیزی یکی از با سابقه ترین و درخشانترین بازیکنان نیم ملی هندبال افغانستان هنگام سفر با قایق کوچک از ترکیه به یونان در آبهای یونان غرق شده است.

زبیر عزیزی، عضو تیم ملی هندبال افغانستان از کلیدی ترین بازیکنان این رشته ورزشی بود و چندین مسابقه ملی و بین المللی را در کارنامه خود داشت.

 

یک تن از مسوولان این فدراسیون به خبرگزاری بخدی گفته این حادثه برای حکومت وحدت ملی یک سرافگندگی است که حتی رضایت ورشکاران تیم ملی خود را جلب نمی کند و آنها در راه های قاچاق جان خود را از دست می دهند.

دو روز پیش، دو قایق بین آبهای ترکیه و یونان واژگو ن شد و ۴۲ تن از سرنشینان آن غرق شده و جان خود را از دست دادند.

قربانیان شامل ۱۸ زن، ۱۷ کودک و ۷ مرد اتباع کشورهای افغانستان، سوریه و عراق هستند.

آخرین بازی بین المللی زبیر عزیزی در سال ۲۰۱۴ در مسابقات چلنچ ترافی پاکستان بود که در این مسابقات افغانستان توانست مدال برنز این مسابقات را بدست بیاورد.

منبعی که با خبرگزاری بخدی صحبت می کرد گفت که مرگ این بازیکن با سابقه ضایعه بزرگ برای فدراسیون هندبال افغانستان و تمامی ورزشکاران  است.

گفته شده که عزیزی به دلیل جنگ و ناامنی افغانستان را ترک کرد و قصد داشت از طریق ترکیه و یونان خود را به یکی از کشورهای اروپایی برساند.

در یک سال گذشته و پس از روی کار آمدن حکومت وحدت ملی، هزاران نفر افغانستان را به قصد رسیدن به یکی از کشورهای اروپایی ترک کرده اما شماری آنها در این مسیر جان خود را از دست دادند.

 

 

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال