پیش‌بینی بارش شدید باران در 6 استان


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی کشور، وضعیت بارش روز آینده را تشریح کرد و گفت: بارش‌ها روز دوشنبه در شمال بوشهر، غرب فارس، شرق خوزستان، شمال خراسان رضوی، اردبیل و گیلان شدت خواهد داشت.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بر اساس تحلیل داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی، امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز فعال بوده، سبب بارش باران و برف، گاهی وزش باد، در مناطق جنوبی رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ خواهد شد که بتدریج گستره بارش‌ها شمال شرق و برخی مناطق مرکزی و جنوب کشور را نیز فرا می‌گیرد.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه 5 بهمن، بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس، برخی مناطق جنوب، نواحی مرکزی، سواحل دریای خزر، شمال شرق به صورت پراکنده در شمال غرب، غرب، شرق و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: از بعدازظهر دوشنبه در جنوب غرب و جنوب کشور از ناپایداری کاسته می‌شود و با نفوذ جریان‌های شمالی بر مقدار بارش‌ها در سواحل دریای خزر افزوده می‌شود و دریای خزر مواج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روز سه‌شنبه 6 بهمن، بارش‌ها در سواحل دریای خزر، شمال غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق و برخی مناطق غرب کشور ادامه خواهد داشت، گفت: در این روز هوای سرد نیمه غربی و نیمه شمالی کشور را فرا می‌گیرد.

وی افزود: امروز (یکشنبه) بارش‌ها در جنوب کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و روز دوشنبه در شمال بوشهر، غرب فارس، شرق خوزستان، شمال خراسان رضوی، اردبیل و گیلان شدت خواهد داشت.

به گفته وظیفه، ْآسمان تهران در روز دوشنبه، نیمه ابری، در بعضی ساعات بارش پراکنده، گاهی رعد و برق، در ارتفاعات بارش برف با حداکثر و حداقل دمای 12 و 4 درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه، نیمه ابری، همراه با وزش باد، اوایل شب ابری همراه با بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای 7 و 2 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال