http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

چرا این عکس از ظریف و جان کری جنجال به پا کرد؟

چرا این عکس از ظریف و جان کری جنجال به پا کرد؟

تصویر برخورد گرم ظریف و جان کری در آخرین روز مذاکرات برجام؛ این جدیدترین سوژه طنزپردازان ایرانی بوده برای ساختن جوک هایی که بارها و بارها در فضای مجازی بازنشر شده اند.

عجیب نیست کری، ظریف را «جواد» بنامد!

تصویر برخورد گرم ظریف و جان کری در آخرین روز مذاکرات برجام؛ این جدیدترین سوژه طنزپردازان ایرانی بوده برای ساختن جوک هایی که بارها و بارها در فضای مجازی بازنشر شده اند. در روزهایی که گذشت، انتشار گزارشی در سی ان ان درباره نحوه آزادی زندانیان، سروصدای زیادی داشت. در لابلای این گزارش تاکید نویسنده بر اینکه کری، ظریف را به اسم کوچک یعنی جواد صدا می کند، حسابی جنجال ساز شد و صدای اعتراض دلواپسان را به همراه داشت.

آنها هم استنادشان همان عکسی از ظریف بود که اتفاقا در فضای مجازی برایش حسابی جوک ساخته بودند. همان عکسی که خیلی ها بارها در کانال های تلگرامی یا اینستاگرام آن را دیده اند. فتواستریپی که در آن جان کری دارد از ظریف می پرسد که آیا او هم رد صلاحیت شده و البته آقا جواد هم به او پاسخ داده است: «نه بابا من وزیرم!»

barjam.jpg

عکسی که در مقر سازمان ملل در وین گرفته شده و یکی از خبرنگاران تیم اعزامی درباره اش می گوید: «بعید است حرف مهمی در آن زده شده باشد چون این دو دیپلمات خیلی زیرک تر از آن هستند که حرف های مهم شان را در فضای باز بزنند. البته آقای ظریف آدم رک و روراستی هستند و «زبان بدن شان» هم کاملا گویای حس شان است. در همان عکس هم قشنگ حس می شود که به جان کری دارد می گوید نکته ای را می داند.»

این دو نگرش، یکی دلواپسانه و دیگری شوخی های مجازی، بهانه ای بود تا با حمیدرضا آصفی همکلام شویم و درباره این واکنش ها بپرسیم. او بعد از شنیدن سوال ما گفت: «بالاخره درباره شوخی با تصویر که این روزها کاملا عادی است و معمولا گروهی خوش ذوق از این کارها می کنند. خیلی اتفاق عجیبی نیست اما درباره اینکه حساسیتی باشد روی اینکه دو وزیر همدیگر را با اسم کوچک صدا کرده باشد، باید یادمان باشد این دو تقریبا بیش از دو سال است که بیش از صدها ساعت رو در روی هم نشسته اند و مذاکراتی فشرده داشته اند. اینکه حالا در دل این همه ساعت گفتگو، همدیگر را به اسم کوچک صدا کنند، اصلا چیز عجیبی نیست و اصلا معنایش تغییر سیاست های دو کشور یا عدول از اصل تبیین شده سیاست ها نیست>

سخنگوی اسبق وزارت خارجه برای گفته هایش دلایل مستند دارد و می گوید: «همانطور که دیدید بلافاصله بعد از پایان مذاکرات، دو طرف مواضع تندی گرفتند که بر اساس سیاست های تبیین شده دو کشور است. جان کری لحظاتی بعد از اجرایی شدن برجام از اجرای تحریم های جدید به بهانه فعالیت های موشی گفت و اتفاقا هم خیلی سریع این گفته را اجرایی کردند. در طرف مقابل هم ایران بهترین واکنش را با ادبیاتی تند به طرف مقابل داشت. یادمان نرود که روابط دیپلماتیک ایران با آمریکا مکانیسم پیچیده جمعی دارد که هیچ مذاکره کننده ای به راحتی نمی تواند از آن عدول کند و نتایج موفق برجام نشان می دهد تیم مذاکره هسته ای، چنین کاری نکرده است. حالا دو بار هم اگر این دو همدیگر را با نام کوچک صدا کرده باشند، اصلا جای نگرانی نیست و خیال همه راحت باشد که تیم مذاکره کننده هسته ای اصلا نرمشی نشان نداده.»

منبع: هفته نامه تماشاگران امروز

منبع: سیمرغ
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
افزایش 22 درصدی صادرات پسته ایران
براون؛ لطافت آشکار
همایش ملی انرژی بادی در اردبیل برگزار می شود
درخشش جودوکاران خراسان شمالی در مسابقات کشور
عالی ترین راهکار برای منظم کردن اسناد و مدارک شخصی
فرهنگ نامه بزرگ امربه معروف و نهی از منکر تدوین می شود
بارش برف بیشتر جاده های اردبیل و سرعین را فرا گرفته است
۵۵ درصد مدارس استان اردبیل به سیستم گرمایشی استاندارد تجهیز شدند
برگزاری نمایش هنرمندان بجنوردی در کشور نپال
سند جامع شهرسازی ریل پایه تدوین می شود
مجموعه اس ام اس احساسات عاشقانه پائیزی
مرکز رشد ITC در استان فارس راه اندازی می شود
کلیپ فیلم instagram logo
قبیله جالب و عجیب در افغانستان (+عکس)
تصاویری از گربه های ملوس و بامزه دنیا (+عکس)
استخدام شرکت نوین سازه ایران در سه رده شغلی
مواد غذایی و برخی ظروف سرامیکی مکزیکی که میزان سرب بالایی دارند
استخدام مجموعه پارک آبی رو باز اوشن کیش
استخدام دو رده شغلی در نشریه مکیال
پسر آهن‌ربایی +عکس
تبلیغات