معاونت عملیات پلیس باید «جوان سازی» شود


به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسن بتولی در گردهمایی تخصصی معاونان عملیات فرماندهی انتظامی استان ها، رده های حوزه مرکزی و فرماندهان مستقل ضمن خیرمقدم به سردار "حسین اشتری" در جمع معاونان عملیات استان ها، به گزارش دهی در خصوص فعالیت این معاونت پرداخت.

وی با اشاره به اینکه معاونت عملیات زمان زیادی نیست که شکل گرفته و تقریبا عمر محدودی دارد، افزود: براساس تدابیر، یک سری اهداف و نیازسنجی هایی در این معاونت تعریف و تبیین شد.

معاون عملیات ناجا ادامه داد: ناجا در طول سال های اخیر اقدامات موثری انجام داده است. تغییر رویکرد «تهدید محوری» به رویکرد «اجتماعی» یکی از اقدامات مثبت و مطلوب نیروی انتظامی بوده که با توجه به شرایط موجود بسیار کارآمد است.

سردار بتولی بیان کرد: تجویز روش های سنتی در آینده جوابگوی پیشگیری و برخورد با معضلات و ناهنجاری های اجتماعی نیست و اتخاذ تدابیر به روز و کار آمد لازم است.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییرات اجتماعی، تنوع و تعدد جرایم ، پیچیدگی و بهره گیری از نرم افزارها، سخت افزارها و مغزافزارهای نوین در مواجهه با برخی از آسیب ها، دچار چالش هایی هستیم و راهکار فائق آمدن بر  مشکلات، اتخاذ رویکردها و روش ها متناسب با تغییرات اجتماعی است.

سردار بتولی افزود: تحلیل شرایط محیطی، سیاسی، جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی و... موثر بر مأموریت های ناجا، رصد تغییرات اجتماعی و پیشنهاد راهکار براساس نیازسنجی، شناخت دقیق قانون بخشی از رسالت این معاونت است.

وی ادامه داد: هماهنگی و توسعه تاکتیکی با رده های امنیتی کشور و همچنین آموزش و ارتقاء توان رزم عملیاتی نیز در حوزه کاری این معاونت است. معاونت عملیات حدفاصل پلیس های تخصصی و رده های پشتیبانی محسوب می شود.

معاون عملیات ناجا در ادامه با بیان اینکه ایجاد «رسته عملیات» پیشنهاد می شود، افزود: قطعا شکل گیری رسته عملیات در این معاونت به «انسجام بخشی» منتج خواهد شد.

وی با بیان اینکه «جوان سازی» این رده نیز باید در دستور کار قرار بگیرد، مطرح کرد: در راستای ارتقاء این معاونت استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان به ویژه بخشی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند مثل «فوریت ۱۱۰» در دستور کار قرار دارد.

سردار بتولی «افزایش تعداد نیروهای انسانی این معاونت» را نیز خواستار شد و افزود: فعالیت های این معاونت به طور مستقیم به مأموریت های همه رده های ستادی و تخصصی مرتبط می شود و در این حوزه  نیز نیازمند  تعامل و هماهنگی «بین بخشی» هستیم.

 وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی در تقویت دانش و مهارت کارکنان مطرح کرد: برگزاری دوره های آموزشی مستمر برای کارکنان این معاونت در دستور کار است.

سردار بتولی شناسایی نیروهای کارآمد، شایسته سالاری، ارتقاء مهارت های علمی و آموزشی را از برنامه های مهم این معاونت بر شمرد و گفت: وظیفه خود می دانیم این مسئولیت سنگین الهی و سازمانی را به نحو احسن انجام دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال