http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

معاونت عملیات پلیس باید «جوان سازی» شود

معاونت عملیات پلیس باید «جوان سازی» شود

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسن بتولی در گردهمایی تخصصی معاونان عملیات فرماندهی انتظامی استان ها، رده های حوزه مرکزی و فرماندهان مستقل ضمن خیرمقدم به سردار "حسین اشتری" در جمع معاونان عملیات استان ها، به گزارش دهی در خصوص فعالیت این معاونت پرداخت.

وی با اشاره به اینکه معاونت عملیات زمان زیادی نیست که شکل گرفته و تقریبا عمر محدودی دارد، افزود: براساس تدابیر، یک سری اهداف و نیازسنجی هایی در این معاونت تعریف و تبیین شد.

معاون عملیات ناجا ادامه داد: ناجا در طول سال های اخیر اقدامات موثری انجام داده است. تغییر رویکرد «تهدید محوری» به رویکرد «اجتماعی» یکی از اقدامات مثبت و مطلوب نیروی انتظامی بوده که با توجه به شرایط موجود بسیار کارآمد است.

سردار بتولی بیان کرد: تجویز روش های سنتی در آینده جوابگوی پیشگیری و برخورد با معضلات و ناهنجاری های اجتماعی نیست و اتخاذ تدابیر به روز و کار آمد لازم است.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییرات اجتماعی، تنوع و تعدد جرایم ، پیچیدگی و بهره گیری از نرم افزارها، سخت افزارها و مغزافزارهای نوین در مواجهه با برخی از آسیب ها، دچار چالش هایی هستیم و راهکار فائق آمدن بر  مشکلات، اتخاذ رویکردها و روش ها متناسب با تغییرات اجتماعی است.

سردار بتولی افزود: تحلیل شرایط محیطی، سیاسی، جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی و... موثر بر مأموریت های ناجا، رصد تغییرات اجتماعی و پیشنهاد راهکار براساس نیازسنجی، شناخت دقیق قانون بخشی از رسالت این معاونت است.

وی ادامه داد: هماهنگی و توسعه تاکتیکی با رده های امنیتی کشور و همچنین آموزش و ارتقاء توان رزم عملیاتی نیز در حوزه کاری این معاونت است. معاونت عملیات حدفاصل پلیس های تخصصی و رده های پشتیبانی محسوب می شود.

معاون عملیات ناجا در ادامه با بیان اینکه ایجاد «رسته عملیات» پیشنهاد می شود، افزود: قطعا شکل گیری رسته عملیات در این معاونت به «انسجام بخشی» منتج خواهد شد.

وی با بیان اینکه «جوان سازی» این رده نیز باید در دستور کار قرار بگیرد، مطرح کرد: در راستای ارتقاء این معاونت استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان به ویژه بخشی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند مثل «فوریت ۱۱۰» در دستور کار قرار دارد.

سردار بتولی «افزایش تعداد نیروهای انسانی این معاونت» را نیز خواستار شد و افزود: فعالیت های این معاونت به طور مستقیم به مأموریت های همه رده های ستادی و تخصصی مرتبط می شود و در این حوزه  نیز نیازمند  تعامل و هماهنگی «بین بخشی» هستیم.

 وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی در تقویت دانش و مهارت کارکنان مطرح کرد: برگزاری دوره های آموزشی مستمر برای کارکنان این معاونت در دستور کار است.

سردار بتولی شناسایی نیروهای کارآمد، شایسته سالاری، ارتقاء مهارت های علمی و آموزشی را از برنامه های مهم این معاونت بر شمرد و گفت: وظیفه خود می دانیم این مسئولیت سنگین الهی و سازمانی را به نحو احسن انجام دهیم.

منبع: مهر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
جان کری: حوثی‌های موشک‌هایشان را کنار بگذارند
بازار خودرو نباید در اختیار آمریکایی‌ها قرار گیرد
یکتا ناصر باردار شد + عکس وی در دوران بارداری
انتقاد وزیر بهداشت از سرداران "حرم"، "عَلم" و "قلم"
استخدام MDF کار ماهر جهت نصب پارتیشن اداری
اینجا قبرستان کودکان در تهران است +تصاویر
حضور یک بازیگر زن فیلم های مستهجن در ایران؟! + عکس
قاضی آرژانتینی خواستار دستگیری ولایتی در عراق شد
صادرات غیرنفتی بوی نفت می‌دهد +جدول
تمامی بسته های بازی Star Wars Battlefront را در ماه نوامبر رایگان بازی کنید
آمار جدید از قدرت نظامی ارتش ایران و جایگاه جهانی آن+تصاویر
استخدام کارشناس فروش در شرکت مهندسی باربد
اینستاگرام ۳ دختر کره‌ای مخصوص ایرانی ها ! +تصاویر
کشف آدرس افسردگی در مغز!
سخت‌گیری جدید تاجیکستان برای مسافران ایرانی/ تسهیلات «ویزای فرودگاهی» تا اطلاع ثانوی لغو شد! +سند
سحابی لاله‌ در قو/ عکس روز ناسا
بازگشت شرکت مرسک، بزرگ‌ترین شرکت حمل و نقل دریایی جهان به ایران
استخدام شیرخوارگاه حضرت ولی عصر (عج) در فارس
حمله نظامی به کمک حیوانات!
عکسهای جنجالی اریکا گری ( erica gray ) بازیگر فیلم های مستهجن در ایران!